support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Piecha Design Mercedes-Benz SLK – hlasný orchester na štyroch kolesách logo mercedes

Piecha Design Mercedes-Benz SLK – hlasný orchester na štyroch kolesách

07.Jul.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Na svete už existuje niekoľko úpravcov, ktorí majú vo svojom portfóliu alebo sa výsostne venujú len autám značky Mercedes-Benz. Koniec koncov, niet divu – „Medvede“ sú dizajnovo takmer dokonalé, majú kvalitné motory a za sebou niekoľkoročnú prestížnu históriu. Teda základ na úpravu je viac než skvelý.

Asi neexistuje auto v portfóliu automobilky Mercedes-Benz, ktoré by nebolo podrobené nejakej tuningovej či stylingovej kúre. Ďalším prírastkom do rodiny je modifikovaný Mercedes-Benz SLK nemeckým dvorným úpravcom Mercedesov, firmou Piecha Design. Čo vyliezlo z ich dielne, sa dočítate v tomto článku.

SLK-áčko je celosvetovo najpredávanejší roadster vo svojej triede, ono koniec koncov, ani niet divu. Spája v sebe krásny, nadčasový dizajn plný ladných kriviek a špecifických línií, je doslova nabitý najrôznejšími technologickými prvkami, má za sebou veľmi významnú históriu a v ponuke má veľmi kvalitné motory. Takže otázka znie, čo si človek môže viacej priať. SLK je športový roadster, ktorý si zamilujú ľudia vyhľadávajúci oddych v podobe spustenej strechy a štýlového zvezenia sa.

Ako sme už pri značke Mercedes-Benz zvyknutí, väčšina jeho modelov má v ponuke aj športovú výbavu AMG. Spojenie AMG vo voľnom preklade znamená sila a brutalita a také sú aj modely s logom tejto firmy na veku zadného kufra. Jedným z nich je aj naše dnešné SLK, ktoré sa okrem iného dodáva aj v najsilnejšom vyhotovení s označením SLK 55 AMG. Po prednou kapotou sa tak skrýva 5,5 litrová V8-čka s maximálnym výkonom 360 konských síl a 510 Nm.

MERCEDES-BENZ SLK R171 PIECHA DESIGN


Štýlové SLK-čko si na paškál zobrala nemecká firma Piecha Design, ktorej hlavnou náplňou je tuning a styling vozidiel Mercedes-Benz. Pre vozidlá tejto nemeckej produkcie ponúkajú bodykit sety, LED denné svietenie, štýlové obutie a doplnky interiéru. Vo svojom portfóliu už majú zopár vydarených projektov, medzi ktoré sa určite radí aj tento upravený Mercedes-Benz SLK R171.

Piecha Design sa pri tomto projekte ako aj pri žiadnom inom príliš nepozeral pod prednú kapotu. Firma Piecha síce ponúka elektronický nárast výkonu, ale jej hlavnou prioritou je styling týchto nemeckých vozidiel. Rovnako to bolo aj pri modeli SLK. Preňho firma Piecha vyvinula kompletný bodykit, ktorý z neho robí skutočného cestného dravca.

Do prednej časti putoval nový predný nárazník, ktorý je opatrený hmlovými svetlami, LED denným svietením a sériou otvorov pre prívod vzduchu k motoru a predným brzdám. Maska chladiča bola upravená v zmysle výplne a chrómových dielov, no znak Mercedes-Benz bol zachovaný. Na prednú kapotu ešte putovali tzv. aerowings, ktoré môžu byť upravené podľa priania zákazníka.

Bok auta bol obdarený prahovými nástavcami s odvetrávacími otvormi na ich koncoch, ktoré majú za úlohu chladiť zadné brzdové ústrojenstvo. Nástavce sú taktiež vybavené osvetlením, ktoré sa aktivuje po otvorení dverí auta, resp. po aktivovaní centrálneho zamykania a osvetlia tak cestu bezprostredne pri aute. Na aute pribudli tiež športové spätné zrkadlá, ktoré podľa želania môžu byť vyhrievane a elektrické.

Do zadnej časti putovala štýlová odtrhová lišta na veko kufra a prepracovaný zadný nárazník. Ten obsahuje pozdĺžny stredový otvor a miesto pre dva páry koncoviek športového výfuku Quadro. Za pasažierov bola ešte osadená veterná clona s vygravírovaným logom Mercedes-Benz, ktorá zabraňuje nežiaducim veterným vírom a nepríjemnému hluku.

Piecha Design ponúka viacero možností obutia, z ktorých najideálnejšie je obutie v podobe osemlúčových diskov DP2 Phantom s rozmermi 8,5x19 a pneumatikami 225/35 ZR19 vpredu a 9,5x19 s pneu 255/30 ZR19 vzadu. Budúci majiteľ má možnosť zvoliť si aj kombináciu 19 palcov vpredu a 20 palcov vzadu. Auto je ešte kvôli lepším jazdným vlastnostiam a nezameniteľného vzhľadu znížené o 30 mm.

Čerešničkou na torte je ešte systém na ovládanie strechy Komfort-Vario s funkciou One-touch, ktorá umožňuje ovládať strechu do rýchlosti 60 km/h.

mercedes slk r171 piecha design

mercedes slk r171 piecha design

mercedes slk r171 piecha design

mercedes slk r171 piecha design

mercedes slk r171 piecha design

mercedes slk r171 piecha design

mercedes slk r171 piecha design

mercedes slk r171 piecha design

mercedes slk r171 piecha design

mercedes slk r171 piecha design

Ako sa vám páči úprava Mercedes-Benz SLK R171 od firmy Piecha Design?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky PIECHA Design ? Navštívte našu podstránku:

PIECHA tuning


Viac informácií ku značke Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5561x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt