support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series - čierno-biela jedinečnosť logo mercedes

Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series - čierno-biela jedinečnosť

30.Nov.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Nemecká firma MKB, ktorá sa zaoberá tuningom Mercedesov priniesla pre najnovší SL 65 AMG Black Series úpravu, ktorá zmenila sériových 670 k na brutálnych 1015 k ! To že bodykit zostal sériový, určite nezoberie na kráse tohto superšportu. Veď koniec koncov, ktorí majiteľ Mercedesu sa može pochváliť takým výkonom?

Vysoký výkon nie je jedinou prednosťou tohto auta. SL 65 AMG Black Series disponuje neuveriteľným krútiacim momentom a to rovných 1300 Nm! Predtým než si šťastný majiteľ SL 65 AMG dopraje silu cez 1000 koní, musí motor prejsť obrovskou zmenou. Pre to aby bol nový vyladený motor dostatočne silný a spoľahlivý, musia inžinieri MKB využiť svoje dlhoročné skúsenosti, ktoré sú už niekoľko rokov dobre známe.

Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series zohráva novú úlohu v sortimente AMG, no napriek tomu neprekračuje klasickú energetiku výkonu MKB. Ako hovorí samotné MKB: “Naším hlavným cieľom s novým motorom MKB P1000 nie je žiadny nový motor. My jednoducho chceme, aby sa vrátila najvyššia rýchlosť na toto SL s vysokým prítlakom“.

Skutočná myšlienka SL Black Series je v úplne novom koncepte auta. Takže motor MKB je vo svojej hĺbke absolútne bezkonkurenčný oproti iným vyladeným 12-valcovým AMG. Balíček MKB pre AMG SL Black Series zahŕňa celé hnacie ústrojenstvo a ponúka spoľahlivosť pre vysokorýchlostné testy na Nardo alebo Nürburgringu.

Motor MKB P1000 = nová filozofia zameraná na Turbo nabíjanie.

mercedes benz sl 65 amg mkb black series

6.0 litrový AMG V12 motor dostal od MKB P1000 úplne nové možnosti. To znamená vstupy vzduchu, turbo a chladiace systémy. Okrem MKB vačkového hriadeľa posilneného o ECU má dôležitú úlohu pre kontrolu prúdenia plynov tak, aby bol maximálny výkon a ovládateľnosť kombinovaný na vysokej úrovni. Motor posúva výrazne dopredu od 1,500 ot/min. Niečo podobné ako Turbo lag, ktorý nie je veľmi známy. Automatická prevodovka je upravená s ohľadom na zvýšený krútiaci moment motora.

Navyše MKB ponúka MKB LSD na zadnú nápravu s rôznymi pomermi pre dosiahnutie rôzných koncových rýchlostí. Zrýchlenie z pokoja na 100 km/h zvládne Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series v úprave MKB za 3,6 s, rýchlosť 200 km/h sa na tachometri objaví za necelých 9 sekúnd a hranicu 300 km/h prekoná za úctyhodných 21,5 s. Firma MKB neuviedla najvyššiu rýchlosť, no podľa odhadov sa pohybuje niekde okolo 370 km/h. Aby bola radosť z jazdy nielen na diaľnici má motor svoje miesto nízko nad prednou nápravou.

mercedes benz sl 65 amg mkb black series

Nevyhnutnými zmenami prešla so zreteľom na citeľný nárast výkonu a krútiaceho momentu aj automatická prevodovka, MKB tiež disponuje niekoľkými druhmi diferenciálov s rôznymi celkovými prevodmi a obmedzenou svornosťou. Výsledkom úprav, ktorými prešiel sériový 6 litrový dvanásť-valec, je výkon rovných 1 000 britských koní (746 kW) pri 5 700 ot./min., čím sa vysvetľuje označenie P1000. Spomeniete si, ktoré auto má takýto výkon? Áno, je to Buggati Veyron. V kontinentálnych jednotkách pohonnú jednotku ďalej vystihujú hodnoty 1015 koní (PS), čo je o 345 koní viac než v štandardnom tuningu a krútiaci moment elektronicky obmedzený na hranici 1 300 Nm pri 3 300 ot./min. Pôvodný vzhľad autíčka je aj napriek masívnej zmene v motorovom ústrojenstve zachovaný, čiže sériový.

Bezo zmien na exteriéri, ale s výkonom ďaleko prevyšuje väčšinu superáut a ešte Vám k tomu pribalia aj typický komfort a pohodlie Mercedesu. Ten Vám zaručí dosiahnutie vysokej rýchlosti bez modrín alebo stuhnutého krku :-). S touto vetou sa dá povedať, že MKB P1000 na novom SL 65 AMG Black Series urobila najlepšiu možnú úpravu akú kto kedy na tomto voze spravili. MKB P1000 je športový balíček, ktorý má základ v každodennom používaní, no ponúka rýchlosť, ktorá je kedykoľvek v prípade potreby k dispozícii.

mercedes benz sl 65 amg mkb black series

MKB vozidlá su vyvinuté a vyrobené s použitím tzv. State-of-the-art technológiou, ktorá je namiesto obetovaní potenciálu emócií , nákladov či úsporných opatrení používaných pri hromadnej výrobe. Je to o radosti z využívania plného potenciálu moderných automobilov spolu s ich vášnivými zákazníkmi. Optimalizácia celého hnacieho ústrojenstva – motora, prevodovky či diferenciálu – sú jedny z hlavných princípov MKB. Každý výrobok MKB pochádza z ideálov vášnivej jazdy a dosiahnutia maximálneho výkonu, ktoré vcelku berú ohľad na ideálne technické riešenie.

MKB poskytuje túto úpravu ako čisto ručnú prácu nakoľko neexistuje žiadna výroba. Takisto je aj táto ručná výroba obmedzená na číslovanie motorov.

Celkové náklady na motorovú konverziu je 116 800 € v Nemecku vrátanie DPH. Vzhľadom k tomu že úprava môže byť vykonaná len firmou MKB, trvá 3 mesiace.

mercedes benz sl 65 amg mkb black series

mercedes benz sl 65 amg mkb black series

mercedes benz sl 65 amg mkb black series

mercedes benz sl 65 amg mkb black series

Mercedes-Benz SL65 AMG ´Black Series´ - tuning od MKB vo fotogalérii:


mkb logo

Ako na vás pôsobí Mercedes-Benz SL65 AMG ´Black Series´ v úprave od MKB ?


Viac informácií k značke Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy MKB, tak navštívte našu podstránku:

MKB tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textu: Martin Cyprian
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7457x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt