support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes Benz SL500 Lorinser – luxusný styling pre hviezdny roadster R231 logo mercedes

Mercedes Benz SL500 Lorinser – luxusný styling pre hviezdny roadster R231

05.Apr.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Špecialista na značku Mercedes Benz opäť zabodoval. Spoločnosť Lorinser do svojho portfólia pridáva kompletný tuningový program pre model SL500. Ten sa netýka iba zovňajška, ale aj jeho výkonného osemvalca, ktorý drieme pod prednou kapotou. Tomuto ľahkému dvojmiestnemu modelu sa v priestoroch spoločnosti Lorinser dostalo príkladnej starostlivosti.

Nemeckú spoločnosť Lorinser môžeme bez výčitiek zaradiť medzi popredných odborníkov na automobily značky Mercedes Benz. Svoje schopnosti najnovšie ukázali na športovom modeli SL500, ktorému dopriali „svalnatejší“ bodykit, zopár ďalších výrazných doplnkov a napokon sa im z osemvalca ukrytého pod prednou kapotou podarilo vydolovať ešte viac výkonu. Pri takejto kombinácii to nemôže dopadnúť zle a výsledok rozhodne stojí za to. Dvojdverový medveď pôsobí po úpravách trochu masívnejšie a agresívnejšie. Tento ostrý vzhľad mu však pristane, veď posúďte sami.

Mercedes SL500 od Lorinsera má agresívnejší charakter


Mercedes SL500 dostal do vienka od spoločnosti Lorinser členitejší predný nárazník s výraznejším tvarovaním. Zmeny týchto partií sú viditeľné hneď na prvý pohľad, nárazník nielenže zaujme ale aj sa postará o väčší prítlak prednej časti. Do nárazníku sú citlivo vsadené LED diódy pre denné svietenie. Nárazník je tvarovo prispôsobený novej maske v štýle „otvorenej tlamy“. Okrem toho z nej zmizla strieborná trojcípa hviezda a nahradil ju znak úpravcu. Na robustnosti pridáva rozšírenie blatníkov a širší bočný prah, ktorý tejto časti dodáva osobitý charakter. Vzhľadového vylepšenia sa dočkala aj zadná časť, kde pribudol nárazník s difúzorom vo farbe karosérie. Túto časť zdobia aj chrómové koncovky upraveného výfukového potrubia. Bodkou za vzhľadovými úpravami bolo osadenie diskov RSK8 s priemerom 20 palcov, na ktoré sú obuté športové pneumatiky s rozmermi 255/30 vpredu a 295/25 vzadu. Podľa ostrého vzhľadu by ste mohli tipovať, že takto upravený Mercedes SL500 sa nestratí ani na okruhu, tomu sa prispôsobil aj motor a podvozok.

Mercedes SL500 Lorinser: výkonnejší osemvalec a nastaviteľná svetlá výška


Pod prednou kapotou nájdete krásny 4.7-litrový vidlicový osemvalec s dvojitým prepĺňaním. Jeho výkon bol zvýšený na 390 kW/530 koní, čo predstavuje oproti sériovému prevedeniu až 95 konských síl. V súvislosti s rozšírením stáda stúpla aj krivka maximálneho krútiaceho momentu, ktorá má svoje maximum na hodnote 800 Nm v rozmedzí 1 700 ot./min. 3 800 ot./min. Maximálna rýchlosť bola tomto prípade elektronicky obmedzená na 280 km/h, spoločnosť je však v prípade potreby ochotná obmedzenie úplne deaktivovať. V takom prípade zrejme oceníte aj úpravu tachometra s rozsahom do 320 km/h.

Niekoľkých vychytávok sa dočkal samozrejme aj podvozok, hovoríme konkrétne o nastaviteľných prvkoch, vďaka ktorým môžete regulovať svetlú výšku vozidla. S týmto systémom spolupracuje aj modul predných svetlometov, ktorý vzhľadom k aktuálnemu nastaveniu upravuje sklon svetiel. Nezabudlo sa pritom ani na interiér, zákazník si bude môcť vybrať, či chce mať v aute drevené, karbónové alebo hliníkové obklady. V ponuke nájdete aj rôzne druhy koženého čalúnenia s prepracovaním do tých najmenších detailov.

mercedes benz sl500 r231 lorinser tuning

mercedes benz sl500 r231 lorinser tuning

mercedes benz sl500 r231 lorinser tuning

mercedes benz sl500 r231 lorinser tuning

mercedes benz sl500 r231 lorinser tuning

mercedes benz sl500 r231 lorinser tuning

Mercedes-Benz SL500 od Lorinser v galérii:


lorinser logo

LORINSER


Firma, ktorá sa zaoberá úpravou výhradne vyšších modelov automobilky Mercedes-Benz, pôsobí na trhu už viac ako 29 rokov. Za tú dobu nahromadila dostatok skúseností, aby si vytvorila prvenstvo medzi svetovými tunermi. Svedčí o tom aj zastúpenie Lorinser vo vyše 45 krajinách sveta.

Hlavnou náplňou práce Lorinser je úprava vozidiel Mercedes-Benz zvonku, zvnútra a takisto aj po motorovej stránke. Čiže Lorinser ponúka kompletnú úpravu vášho tátoša s hviezdou v znaku. Avšak nečakajte nič extrémne, skôr naopak. Hlavným heslom tejto firmy je elegancia. Svoje autá upravujú so zmyslom pre krásu elegancie, no neholdujú extrémnym výzvam. Štýl, jemnosť a športovosť zároveň. To je Sport-Service Lorinser.
Radi by sme vám ukázali a zároveň vás oboznámili s výsledkami ich práce, pričom by sme sa zamerali na najnovšie projekty.

Váš názor na štýlovú úpravu od firmy Lorinser pre Mercedes-Benz SL500 (R231) ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy LORINSER, tak navštívte našu podstránku:

LORINSER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES-BENZ vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2961x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt