support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz SL športový roadster od tunerov z firmy BRABUS logo mercedes

Mercedes-Benz SL športový roadster od tunerov z firmy BRABUS

02.Dec.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Leto sa skončilo a teploty sa až nepríjemne začínajú približovať k mínusovým hodnotám. To znamená jasný koniec sezóny kabrioletov a stiahnutých striech. Mercedes SL Roadster síce má skladaciu pevnú strechu, čiže zima mu až tak neprekáža, ale aj tak sa nám autá tohto razenia hodia skôr na slnkom zaplavené horúce ulice ;-) Podobne to vníma aj firma Brabus, ktorá sa s letnou sezónou lúči krásne vyšľachteným roadsterom so striebornou hviezdou na prednej maske.

BRABUS ako dvorný úpravca Mercedesov opäť ukázal svetu svoje schopnosti a bohaté skúsenosti s úpravou týchto prémiových áut. Pod rukami tvorcov z tejto firmy vznikajú veľmi hodnotné a unikátne úpravy, ktoré sú charakteristické nielen svojim precíznym ale aj vkusným spracovaním. Základom pre úpravy bol v tomto prípade Mercedes SL500, ktorému výkon nechýba ani od výroby, tuning od firmy Brabus ho však privádza k novým métam a rozhodne je o čo stáť. Aj keď sa už leto skončilo a na poriadnu jazdu so zloženou strechou si budete musieť počkať.

Mercedes SL Roadster Brabus: dizajnové zmeny spracované s citom


Športovo-elegantný výraz karosérie tohto Mercedesu tvorcovia z Brabusu plne rešpektovali a zovňajšok jemne doladili na mieru vyrobenými doplnkami. Zmeny na prvý pohľad rozhodne nie sú dramatické, no určite ich neprehliadnete. Prednú časť zdobí nárazník s ostrejšími líniami a výraznejšou spodnou časťou, dojem nevšednosti dodáva bočnej línii prah s hliníkovými obkladmi. Rovnaký materiál zdobí aj bočné výduchy vozidla, na ktorých sa zároveň skvie názov tuningovej dielne, aby bolo jasné, kde sa o tohto krásavca tak dobre postarali. Zadnú časť tvorcovia z Brabusu zakončili decentným difúzorom, ktorému robí spoločnosť štvorica koncoviek upravenej výfukovej sústavy. Veko kufra zdobí jemný spojler a tu sa už úpravca rozhodol miesto striebornej hviezdy použiť svoje logo. Bodkou za týmto čistým a štýlovým tuningom zovňajška, sú 20-palcové jednodielne disky Brabus, ktoré sú dostupné aj v 18- a 19-palcovej variante. V Brabuse sa ale nesústredili iba dizajn, hneď po otvorení kapoty si na kryte motora všimnete tradičné logo s písmenom B a to už dáva tušiť, že aj tu niečo pribudlo.

brabus mercedes benz sl športový roadster

Mercedes SL500 Roadster sa dočkal od Brabusu vyššieho výkonu


Pri 4,7-litrovom osemvalci preplňovanom dvojicou turbodúchadiel sa naozaj nemôžete sťažovať na výkon. Už aj štandardných 435 koní/320 kW sa dokáže postarať o silný zážitok. Výkonu však v tuningu nikdy nie je dosť a aj práve preto sa v Brabuse rozhodli do tohto agregátu implementovať svoj kit Brabus B50 - 520 PowerXtra. Ten tomuto majestátnemu agregátu pridal až 85 koní, výsledkom je teda maximálny výkon zodpovedajúci hodnote 520 koní/382 kW. Vďaka tomuto kitu sa posunula aj krivka krútiaceho momentu, ktorej maximum je po úpravách na hodnote 820 Nm. Modul PowerXtra pôsobí ako „zázračná krabička“, vďaka systému plug and play je jeho inštalácia veľmi jednoduchá a prakticky hneď od jeho zapojenia pocítite nárast výkonu, v tomto prípade to ale nie je jediné, čo v Brabuse výkonnému osemvalcu dopriali.

Ďalším inštalovaným modulom je Brabus Vmax, vďaka ktorému dokážete jednoducho a rýchlo nastavovať elektronické obmedzenie maximálnej rýchlosti. V tomto prípade máte možnosť obmedziť „maximálku“ na 250 km/h, 275 km/h, alebo na hraničných 300 km/h. Dodajme ešte, že vďaka úpravám výkonu a krútiaceho momentu vás čaká aj poriadne zrýchlenie, pretože s týmto SL-kom bezproblémov vystrelíte z 0 na 100 km/h už za 4,4 sekundy!

brabus mercedes benz sl športový roadster

Zmeny sa nevyhli ani podvozkovej časti, vo firme Brabus siahli po športových tlmičoch Bilstein, pričom pre vozidlá vybavené aktívnym podvozkom ABC vyvinula táto spoločnosť elektronický modul umožňujúci znížiť svetlú výšku až o -25 mm. Pre ešte krajší pocit z jazdy venovali tomuto krásnemu roadsteru nastaviteľný samosvorný diferenciál. Ešte aby sme nezabudli, váš šoférsky zážitok príjemne podfarbí zvuk z upravenej výfukovej sústavy, ktorá disponuje ovládateľnou klapkou. Jednoducho, pomocou tlačidla viete intenzitu zvuku regulovať, takže nemusíte prejavom svojho auta budiť susedov, ak prídete domov v noci ;-)

brabus mercedes benz sl športový roadster

Slušnú kolekciu doplnkov ponúka Brabus aj pre interiér, pri nastupovaní a vystupovaní vás nezaujmú len koberčeky s logom tejto firmy ale aj elegantne vysvietené prahy. V talóne má firma pripravené aj rôzne možnosti čalúnenia pričom prevažujúcim materiálom je kvalitná perforovaná koža a alcantara. Rovnako si môžete vybrať aj zo solídnej kolekcie ozdobných obkladov, v ponuke je karbón, či rôzne druhy dreva. Špecialitkou sú v tomto prípade športové budíky, ktoré vám tiež pripomenú, ktorý úpravca má úpravu tohto úžasného roadsteru na svedomí.

Vyzerá to na celkom peknú rozlúčku s teplými dňami, no stavíme, že tento krásavec by vám vyčaril úsmev na tvári aj počas tuhej zimy ;-). Hlavne pod vianočným stromčekom, čo poviete? :D

brabus mercedes benz sl športový roadster

brabus mercedes benz sl športový roadster

brabus mercedes benz sl športový roadster

brabus mercedes benz sl športový roadster

brabus mercedes benz sl športový roadster

Brabus Mercedes-Benz SL Roadster v galérii:


Váš názor na tento športový roadster menom Mercedes-Benz SL v úprave od úpravcu BRABUS ? Hlasujte tu:Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Mercedes-Benz tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6066x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt