support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz SL R230 Widebody – optický tuning a športové disky od MEC Design pre luxusné kupé logo mercedes

Mercedes-Benz SL R230 Widebody – optický tuning a športové disky od MEC Design pre luxusné kupé

28.Apr.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecký úpravca MEC Design, ktorý vo svete získal renomé vďaka svojim divoko ladeným počinom, predstavil ďalšiu novinku. Tou je luxusné kupé Mercedes-Benz SL R230. Modelu dopriali slušný balík výbavy, najviac však zaujme svojim širokým bodykitom z rady Widebody. Názov tejto produktovej línie hovorí naozaj za všetko. V MEC Design nezostali nič dlžný svojej povesti a ukázali, že výraznejších úprav sa naozaj neboja.

Luxusný Mercedes-Benz triedy SL má na trhu svoje pevné miesto a jeho korene siahajú až do 50-tych rokov minulého storočia. My sa ale zameriame na jeho predchádzajúcu, piatu generáciu, ktorá prešla výrazným faceliftom v roku 2008. Toto elegantné kupé sa pred piatimi rokmi priblížilo svojim ostatným súrodencom, najväčšou zmenou pritom bola zmena prednej masky, svetlometov a nárazníka, ktorý získal výraznejšie tvary. Aktuálne je už od minulého roka na trhu šiesta generácia, ktorá nasleduje súčasnú dizajnovú líniu tejto značky. V MEC Design však venovali pozornosť modelu vyrábanom v rozmedzí rokov 2008 až 2012. V Nemecku ich totiž jazdí ešte stále dosť a množstvo majiteľov by si chcelo vzhľad tohto modelu po rokoch vylepšiť. Perfektnú možnosť im dáva spoločnosť MEC Design, ktorá pre Mercedes-Benz SL R230 navrhla kompletný bodykit v rámci línie Widebody.

Mercedes-Benz SL R230 dostal od MEC Design široký bodykit


Celý bodykit od MEC Design toto elegantné kupé viditeľne rozširuje. Predný nárazník, bočné prahy ale aj zadná časť, nabrali vďaka zásahom nemeckých tunerov ostrejšie krivky. Tento model je vďaka nim o niečo širší a pôsobí majestátnejšie, športový charakter zase zvýrazňujú karbónové doplnky. Tie nájdeme napríklad v podobe „lízatka“ pod predným nárazníkom, zadného spojlera na veku batožinového priestoru, či ako krytie výduchov bodykitu. Z uhlíkových vláken je tiež vyrobený zadný difúzor, ktorý pomáha prítlaku zadnej časti. Súčasťou úprav bolo aj rozšírenie blatníkov, ktoré dokonale pasuje k bodykitu, a osadenie novej kapoty s členitým povrchom. V MEC Design popracovali tiež na svetelnom efekte, pod bočnými prahmi sú umiestnené diódy, ktoré toto elegantné kupé vhodne „podfarbujú“. Na prezentáciu si úpravcovia zvolili fialové osvetlenie, ktoré k bielemu, či čiernemu laku karosérie perfektne pasuje.

mercedes-benz sl r230 widebody bodykit karbon optický tuning športové disky mec design

V MEC Design predstavili nové kolekcie športových diskov


Netreba zabudnúť, že tento bodykit je vhodný aj pre ostré modely AMG. V tomto prípade je výtvor od MEC Design v zadných partiách prispôsobený výraznejším koncovkám výfukovej sústavy. V súvislosti s týmto modelom predstavila spoločnosť aj novú kolekciu športových diskov a jedny na Mercedes-Benz triedy SL rovno aj predviedla. Konkrétne ide o tie najvýznamnejšie a to najmä z toho hľadiska, že ich bude vyrobených len 15 setov. Rozmery pneumatík pre upravený Mercedes-Benz SL sú 285/25 ZR 20 vpredu, na zadnej náprave si svoje miesto našli širšie gumy s rozmermi 375/20 ZR 21.

Ako sme už spomínali vyššie, v MEC Design sa postarali o to, aby bol tento kit vhodný pre všetky varianty modelu SL s označením R230. Rovnako sa hodí aj pre vrcholnú verziu SL65 AMG.

mercedes-benz sl r230 widebody bodykit karbon optický tuning športové disky mec design

mercedes-benz sl r230 widebody bodykit karbon optický tuning športové disky mec design

mercedes-benz sl r230 widebody bodykit karbon optický tuning športové disky mec design

mercedes-benz sl r230 widebody bodykit karbon optický tuning športové disky mec design

mercedes-benz sl r230 widebody bodykit karbon optický tuning športové disky mec design

logo mec design

Ako sa vám pozdáva optický tuning pre luxusné kupé Mercedes-Benz SL R230 s označením Widebody od firmy MEC Design ? Hlasujte tu?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách firmou MEC Design? Tak navštívte našu podstránku:

MEC DESIGN


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov značky Mercedes-Benz nájdete tu:

Mercedes-Benz tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4114x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt