support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Lorinser Mercedes-Benz SL – športovec v drese luxusného štýlu. logo mercedes

Lorinser Mercedes-Benz SL – športovec v drese luxusného štýlu.

16.Oct.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Lorinser Mercedes-Benz SL
Už dávno v päťdesiatych rokoch napísal významný magazín: „Mercedes SL je najviac kultivované a zároveň najviac fascinujúce auto spomedzi všetkých športových áut našich čias.“ S najnovším „faceliftom“ zo Štutgardu, sa legenda stáva živšia ako kedykoľvek predtým. Nemecká firma Sportservice Lorinser, ktorá pôsobí na trhu už 29 rokov, sa rozhodla obnoviť klenot medzi športovými autami v podobe aerodynamického bodykitu, ktorý má pripomínať fascinujúci charakter pretekárskych áut, pre dobre známy model SL automobilky Mercedes-Benz, čo je skratka od „Sport Leicht“ .

Predná časť auta zmenila tvar pridaním nového predného nárazníka, ktorý je charakteristický tromi obrovskými otvormi vyplnenými čiernou športovou mriežkou, a v bočných otvoroch s mriežkami sú vsadené hmlové svetlá. Úlohou otvorov je lepší prívod vzduchu do motora a ku brzdám, čo spôsobuje lepšie chladenie a tým pádom je menšie riziko prehriatia. Zreteľná vizuálna zmena tiež nastala na všetkých štyroch blatníkoch. Sú totiž rozšírené. Obidva predné blatníky si zachovali dva otvory situované nad sebou, podobne ako je to aj pri sériovej výrobe, len ich veľkosť bola jemne zväčšená.

Lorinser Mercedes-Benz SL
Pomáhajú hlavne pre lepšie usmernenie vzduchu, ktorý prúdi od kolies smerom dozadu. Spodná časť medzi kolesami bola obohatená o rozšírené prahy, ktoré sú podobne ako bočné blatníky charakteristické dvomi vzduchovými otvormi v ich zadnej časti a pomáhajú vzduchu lepšie prúdiť k zadným brzdám. Kombinácia zníženia podvozku od Lorinser a mohutnosť prahov výborne dopomohli k tomu, že auto vyzerá nielen reálne, ale aj opticky bližšie k vozovke. To umožňuje, že pri extrémnych situáciách na ceste je auto viac spojené s vozovkou a za žiadnych okolností vám nedovolí sa prevrátiť.

K výborným jazdným vlastnostiam tiež dopomáhajú široké pneumatiky a neobyčajné hliníkové disky. Kolesá RS 9 sú plné energie a ich ústredná téma bola tiež aplikovaná aj do zadnej časti auta; kým sériový model sa v tejto časti prezentuje skôr jednoduchosťou, zadný nárazník od firmy Sportservice Lorinser vykresľuje vynikajúcu energiu z jeho silných kontúr. Už pri prvom pohľade na zadný nárazník oku neunikne veľký difúzor, ktorý je vyplnený športovou mriežkou a jeho tvar je podobný oblúku. Po oboch stranách difúzora sa nachádzajú zdvojené koncovky výfukov.

A pre tých, ktorí nie sú spokojní s výkonom sériového motora, má firma Sportservice Lorinser dobrú správu. Už čoskoro bude k dispozícii jeho optimalizácia. A ak máte záujem o viac športovejší a elegantnejší interiér, tak na ten už netreba čakať. Stačí si ho jednoducho objednať aj hneď teraz :)

Lorinser Mercedes-Benz SL
Lorinser Mercedes-Benz SL
Lorinser Mercedes-Benz SL
Lorinser Mercedes-Benz SL

Mercedes-Benz SL v úprave od spoločnosti Lorinser:LORINSER


Lorinser logo
Nemeckú firmu Sport-Service Lorinser možno nepozná každý z vás. Firma, ktorá sa zaoberá úpravou výhradne vyšších modelov automobilky Mercedes, pôsobí na trhu už viac ako 29 rokov. Za tú dobu nahromadila dostatok skúseností, aby si vytvorila prvenstvo medzi svetovými tunermi. Svedčí o tom aj zastúpenie Lorinser vo vyše 45 krajinách sveta.

Hlavnou náplňou práce Lorinser je úprava Merecedesov zvonku, zvnútra a takisto aj po motorovej stránke. Čiže Lorinser ponúka kompletnú úpravu vášho tátoša s hviezdou v znaku. Avšak nečakajte nič extrémne, skôr naopak. Hlavným heslom tejto firmy je elegancia. Svoje autá upravujú so zmyslom pre krásu elegancie, no neholdujú extrémnym výzvam. Štýl, jemnosť a športovosť zároveň. To je Sport-Service Lorinser.
Radi by sme vám ukázali a zároveň vás oboznámili s výsledkami ich práce, pričom by sme sa zamerali na najnovšie projekty.

Lorinser firma


Váš názor na úpravu auta Mercedes-Benz SL od spoločnosti Lorinser?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy LORINSER, tak navštívte našu podstránku:

LORINSER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov a úprava: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6822x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt