support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz ML (W166) od Lorinser - luxusno-športové SUV privedené takmer k dokonalosti logo mercedes

Mercedes-Benz ML (W166) od Lorinser - luxusno-športové SUV privedené takmer k dokonalosti

04.Jul.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Najpopulárnejšie SUV od trojcípej hviezdy sa dočkalo ďalšieho tuningového paketu, tentoraz od dvorného úpravcu Mercedesov – nemeckej firmy Lorinser, ktorá nezostala nič dlžná svojej povesti. Mercedesu ML prináša kvalitnú tuningovú sadu zlepšujúcu nielen estetickú stránku, ale samozrejme aj aerodynamiku. Projekt úpravcu Lorinser však ešte nie je úplný, v súčasnosti prebieha rozsiahle testovanie ďalších prvkov upravujúcich výkon. Teraz vám ale ponúkame prvé sústo tohto veľkolepého projektu, ktorým výsledkom má byť vyšľachtený Mercedes ML s úžasným vzhľadom a obdivuhodnými výkonmi.

Mercedes ML od Lorinseru: zvonku divoch, zvnútra elegán


V tuningovej dielni Lorinser začali vzhľadom, ak vám náhodou najnovší Mercedes ML už parkuje v garáži, môžete si k nemu dokúpiť kompletný bodykit, ktorý bol vyrobený z ľahkých materiálov a navrhnutý tak, aby zlepšoval celkovú aerodynamiku. Napriek tomu sa ale návrhári rozhodli vyzdvihnúť jeho masívne línie a to rozširujúcim kitom, ktorý na celkovej šírke tohto luxusného SUV pridal až 30 mm. Aby kolesá nepôsobili zvláštne, úpravca aplikoval tiež rozširujúce podložky na jednotlivé nápravy. Nový nárazník a zväčšené výduchy sa postarajú o viac vzduchu pre upravené nasávanie, ktoré bude súčasťou kompletnej úpravy pohonnej jednotky. Ako sme spomínali vyššie, tak tá je v súčasnosti v stave testovania, preto sa viac povenujeme vzhľadu.

Rozširujúci kit a prepracovaný predný nárazník s integrovanými LED pásikmi však zďaleka nie sú jediným, čo sa vo firme Lorinser rozhodli zmeniť. Aby Mercedes ML nepôsobil v ich podaní príliš ťažkopádne zadná časť pôsobí športovejším dojmom, tu pribudol decentný difúzor vo farbe karosérie, ktorý je dozdobený dvojicou podlhovastých koncoviek výfuku. Na zadnú časť nadväzujú aj dynamicky tvarované bočné prahy. Vpredu aj vzadu samozrejme tradičný znak automobilky nahradil emblém úpravcu, ktorý už na prvý pohľad dáva tušiť, že toto nie je len také obyčajné „ML-ko“. Zovňajšok dotvárajú veľmi slušivé 22-palcové disky, do ktorých sú obuté nízkoprofilové pneumatiky Yokohama s rozmermi 295/30. Okrem zovňajšku má pre Mercedes ML pripravený ešte podvozkový kit pozostávajúci z nových pružín a tlmičov, pričom toto SUV sa bude môcť pochváliť nastaviteľnou svetlou výškou až v rozsahu 40 mm. Táto sada sa dá dokonca aplikovať aj na modely so vzduchovým podvozkom Airmatic.

Mercedes ML Lorinser: interiér pre tých najnáročnejších


Ak by sa vám nepáčilo štandardne ponúkané čalúnenie a neuspokojí vás ani vyššia rada Mercedesu s názvom Designo, Lorinser má pre takéto prípady jasnú odpoveď v podobe kompletnej ponuky toho najlepšieho koženého čalúnenia. Na výber je z rôznych typov kože, ako aj množstva farebných prevedení, vnútrajšok Mercedesu ML môžete tiež prikrášliť rôznymi koberčekmi, či inými ozdobnými prvkami.

Mercedes ML v úprave od firmy Lorinser pôsobí robustne ale zároveň aj veľmi dravo, uvidíme, čo ďalšie k tomuto autu chystá, je už jasné, že to budú úpravy pohonnej jednotky a športová výfuková sústava. Potom už bude toto Stuttgartské SUV vyladené naozaj do dokonalosti. A jeho výkon bude určite diabolský...

mercedes benz ml w166 lorinser tuning

mercedes benz ml w166 lorinser tuning

mercedes benz ml w166 lorinser tuning

mercedes benz ml w166 lorinser tuning

mercedes benz ml w166 lorinser tuning

LORINSER


lorinser logo

Firma, ktorá sa zaoberá úpravou výhradne vyšších modelov automobilky Mercedes, pôsobí na trhu už viac ako 29 rokov. Za tú dobu nahromadila dostatok skúseností, aby si vytvorila prvenstvo medzi svetovými tunermi. Svedčí o tom aj zastúpenie Lorinser vo vyše 45 krajinách sveta.

Hlavnou náplňou práce Lorinser je úprava Merecedesov zvonku, zvnútra a takisto aj po motorovej stránke. Čiže Lorinser ponúka kompletnú úpravu vášho tátoša s hviezdou v znaku. Avšak nečakajte nič extrémne, skôr naopak. Hlavným heslom tejto firmy je elegancia. Svoje autá upravujú so zmyslom pre krásu elegancie, no neholdujú extrémnym výzvam. Štýl, jemnosť a športovosť zároveň. To je Sport-Service Lorinser.
Radi by sme vám ukázali a zároveň vás oboznámili s výsledkami ich práce, pričom by sme sa zamerali na najnovšie projekty.

Váš názor na takúto úpravu športového SUV pre Mercedes-Benz ML (W166) od úpravcu Lorinser?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy LORINSER, tak navštívte našu podstránku:

LORINSER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10247x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt