support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Mercedes Mercedes-Benz GLK - objekt túžob. logo Mercedes

Mercedes-Benz GLK - objekt túžob.

14.Nov.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mercedes-Benz GLK
Na tohtoročnú výstavu SEMA Show 2008, ktorá je už tradične považovaná za výkladnú skriňu medzinárodnej tuningovej scény, si nemecká prémiová značka Mercedes-Benz nápaditým spôsobom zabezpečila veľmi atraktívne exponáty. Do amerického Las Vegas, kde sa výstava SEMA každoročne koná, si stuttgartská automobilka priviezla štyri exkluzívne automobilové kreácie, ktoré síce sama priamo nevytvorila, ale napriek tomu nespochybniteľne reprezentujú jej produkciu. Pýtate sa ako? Za všetkým je skvelý nápad.

Mercedes-Benz pred časom nepriamo vyzval spoločnosti zaoberajúce sa automobilovým tuningom, prestavbami, či akoukoľvek zákazkovou výrobou súvisiacou s autami, aby sa pokúsili „zhmotniť“ vlastnú predstavu o ich najnovšom produkte, športovo-úžitkovom modeli GLK.
Motiváciou mala byť súťažná anketa, marketingovo zastrešená priamo automobilkou, v rámci ktorej by motoristická verejnosť mohla hlasovať za najvydarenejší výtvor. Do súťaže s výstižným názvom „Trieda GLK – objekt túžob“ sa zapojilo množstvo menších, väčších, známych, či menej známych spoločností, z ktorých mnohé sa prekvapivo ani primárne nezaoberajú automobilovými úpravami.

Zo všetkých návrhov boli vybrané štyri najpresvedčivejšie diela, ktoré boli súčasťou výstavnej expozície značky Mercedes-Benz v Las Vegas na výstave SEMA (4. - 7. novembra 2008) a vzápätí aj na autosalóne Los Angeles Auto Show (21. – 30. novembra 2008).

Mercedes-Benz GLK Pikes Peak Rally Racer


Floridská spoločnosť RENNtech, oblepila GLK-áčko rozmernými aerodynamickými spojlermi, pridala dramatický bodykit a v dynamickej červeno-čiernej farebnej kombinácii ho predstavila ako kandidáta na účasť v legendárnych automobilových pretekoch do vrchu Pikes Peak v Colorade. Pohon automobilu zabezpečuje hybridný agregát, ktorý má byť zárukou bezkonkurenčnej akcelerácie.

Mercedes-Benz GLK Pikes Peak rally Racer

Mercedes-Benz GLK Pikes Peak Rally Racer RENNtech:Mercedes-Benz GLK Widestar


Tak sa volá výtvor renomovanej tuningovej spoločnosti Brabus, ktorá sa špecializuje na automobily s trojcípou hviezdou v znaku a ktorá v tejto súťaži nemohla chýbať. Widestar dokonale vyjadruje štýl práce tunerov z nemeckého Bottropu, ktorý sa dá stručne vyjadriť dvoma slovami: luxus a výkon. Na báze naftového modelu GLK 320 CDI 4MATIC so sedemstupňovou automatickou prevodovkou 7G-TRONIC vytvorili prepychový cestovný rýchlik, ktorý síce nemá terénne ambície svojho sériového vzoru, zato však poriadne znásobuje jeho dynamický potenciál.

Mercedes-Benz GLK BRABUS Widestar

Mercedes-Benz GLK Brabus Widestar:Mercedes-Benz GLK Urban Whip


Extravagantný imidžový koráb v typickom americkom štýle urobila z Mercedesu GLK spoločnosť Boulevard Customs, ktorá sa zaoberá zákazkovou úpravou vozidiel, pričom je schopná plniť aj tie najrozmarnejšie požiadavky zákazníkov. GLK Urban Whip je ako jediný zo štvorice vybraných projektov navrhnutý ako otvorený model. S rozširujúcim bodykitom, extrémnymi 26-palcovými kolesami a priam bombasticky výkonnou audio sústavou je GLK od Boulevard Customs nielen neprehliadnuteľný, ale aj „neprepočuteľný“ automobil.

Mercedes-Benz GLK URBAN Whip by Boulevard Customs

Mercedes-Benz GLK Urban Whip by Boulevard Customs:Mercedes-Benz GLK Rock Crawler


Partia chlapíkov z kanadskej manufaktúry Legendary Motorcar Company, špecializujúcej sa na reštaurovanie amerických muscle cars, sa zamerala na terénne schopnosti nového stuttgartského SUV a automobil navrhla doslova na mieru pre vyznávačov snowboardingu a weakbordingu, čiže s množstvom špecifického príslušenstva a potrebnou výbavou pre zdolávanie snehových závejov, či pieskových dún.

Tento článok Vám priniesol www.autoindex.sk

Mercedes-Benz GLK Rock Crawler

Mercedes-Benz GLK Rock Crawler:Čo hovoríte na štyri najpresvedčivejšie diela, ktoré boli súčasťou výstavnej expozície značky Mercedes-Benz v Las Vegas na výstave SEMA 2008?


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Autoindex.sk

Autor textov a úprava: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10094x    hodnotenie: 44/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt