support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz GL (GL350 / GL450 / GL500) - luxusné SUV od Lorinsera logo mercedes

Mercedes-Benz GL (GL350 / GL450 / GL500) - luxusné SUV od Lorinsera

11.Jan.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Luxusnému cestnému korábu od Mercedesu toho vo výbave naozaj veľa nechýba. Poskytne vám komfort, ohúri svojou priestrannosťou a luxusom, no neunaví vás ani ťažkopádnou jazdou. Aj jeho vonkajší vzhľad je doslova pompézny. S Mercedesom GL určite v dave nezapadnete. No ak by sa vám žiadalo ďalších zmien, v spoločnosti Lorinser vás vrúcne privítajú najnovším kompletným tuning paketom.

Firma Lorinser patrí medzi populárne tuningové spoločnosti, ktoré sa zameriavajú predovšetkým na vozidlá Mercedes. Na model GL s označením X166 si nechali trochu viac času a výsledkom je kompletná sada úprav rôzneho druhu, vďaka ktorej môže byť toto majestátne SUV ešte rýchlejšie a dynamickejšie. Aj keď možno zmeny jazdných vlastností nebudú výrazne lepšie, svojím upraveným vzhľadom to Mercedes GL vykompenzuje. Firma Lorinser pripravila pre tohto medveďa aj prepracovaný bodykit.

Mercedes GL X166 od Lorinser: dôraz na vizuálne zmeny


Začať môžeme hneď v prednej časti, kde zaujme aerodynamicky tvarovaný nárazník s integrovaným denným svietením. Nový gril a výraznejšie výduchy dodávajú tomuto modelu vzhľad dravca. Striebornú trojcípu hviezdu nahradilo výrazné logo úpravcu. V podobnom duchu sa nesie aj zadná časť s novým nárazníkom a výraznejšími koncovkami výfukovej sústavy. Dopredu aj dozadu si môžete dokúpiť aj nástavce na rozšírenie blatníkov. Zaujímavo pôsobí tiež zadný spojler, ktorý doslova objíma okno dverí batožinového priestoru. Pri pohľade z profilu práve tento doplnok opticky predlžuje celé auto. Okrem neho vašu pozornosť určite pritiahnu niektoré z 21- alebo 22-palcových jednodielnych diskov, ktoré spoločnosti Lorinser k tomuto modelu ponúka.

V dielňach Lorinser nezabudli ani na zvýšenie výkonu, ktoré je realizované úpravou riadiacej jednotky motora. Pre verziu GL 350 BlueTec majú v tejto nemeckej firme pripravené zvýšenie výkonu z pôvodných 190 kW/258 koní na 225 kW/306 koní. Maximálny krútiaci moment dosahuje po úpravách až 700 Nm a k dispozícii je v rozsahu 1 600 – 2 700 ot./min. Viac sily a výkonu je pripravených aj pre variant GL 500 Blue Efficiency. V tomto prípade môžeme hovoriť o maximálnom výkonu 390 kW/530 koní a maximálnom krútiacom momente 800 Nm v rozmedzí 1 700 – 3 800 ot./min. Aké výsledky dosahuje Mercedes GL po úpravách, napríklad pri šprinte, spoločnosť neprezradila. V súčasnosti sa však pracuje na výkonnostných úpravách aj pre model GL 450. Z modifikácií technického charakteru ešte spomeňme možnosť nechať si osadiť nový tlmič výfukov, ktorý sa postará o ešte výraznejší zvukový prejav.

Hlavným bodom celého programu úprav pre Mercedes GL je pozmenená vizuálna stránka a bezpochyby to platí aj na interiér. V zozname doplnkovej výbavy nájdete podsvietené prahy s názvom úpravcu, hliníkové pedále, kvalitné kožené čalúnenie ale aj rôzne dekoratívne obklady. V tomto ohľade vyhovie spoločnosť aj veľmi náročným záujemcom. Ak sa rozhodnete aj pre úpravy výkonu, dovybaviť môžete svoje auto aj tachometrom s väčším rozsahom – v tomto prípade ciachovaným až do 320 km/h.

mercedes benz gl350 gl450 gl500 x166 lorinser tuning

mercedes benz gl350 gl450 gl500 x166 lorinser tuning

mercedes benz gl350 gl450 gl500 x166 lorinser tuning

mercedes benz gl350 gl450 gl500 x166 lorinser tuning

mercedes benz gl350 gl450 gl500 x166 lorinser tuning

lorinser logo

LORINSER


Firma, ktorá sa zaoberá úpravou výhradne vyšších modelov automobilky Mercedes-Benz, pôsobí na trhu už viac ako 29 rokov. Za tú dobu nahromadila dostatok skúseností, aby si vytvorila prvenstvo medzi svetovými tunermi. Svedčí o tom aj zastúpenie Lorinser vo vyše 45 krajinách sveta.

Hlavnou náplňou práce Lorinser je úprava vozidiel Mercedes-Benz zvonku, zvnútra a takisto aj po motorovej stránke. Čiže Lorinser ponúka kompletnú úpravu vášho tátoša s hviezdou v znaku. Avšak nečakajte nič extrémne, skôr naopak. Hlavným heslom tejto firmy je elegancia. Svoje autá upravujú so zmyslom pre krásu elegancie, no neholdujú extrémnym výzvam. Štýl, jemnosť a športovosť zároveň. To je Sport-Service Lorinser.
Radi by sme vám ukázali a zároveň vás oboznámili s výsledkami ich práce, pričom by sme sa zamerali na najnovšie projekty.

Váš názor na prepracovanú úpravu od firmy Lorinser pre Mercedes-Benz GL (X166) ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy LORINSER, tak navštívte našu podstránku:

LORINSER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES-BENZ vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3495x    hodnotenie: 20/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt