support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes ART Mercedes-Benz GL Mammut – biely mamut na obzore logo mercedes

ART Mercedes-Benz GL Mammut – biely mamut na obzore

18.Dec.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Luxusné SUV to sú automobily, ktoré v našich končinách nevídať často. Je to možno aj preto, že ľudia často-krát nevedia využiť ich plný potenciál alebo, jednoducho a čo je viac pravdepodobné, na ne nemajú. No zahraničie je na tento druh vozidiel o dosť bohatšie a pestrejšie, pričom celkovo zastáva názor, čím viac SUV na cestách, tým lepšie. No nie každý je zástancom veľkých áut, majú samozrejme aj svoje nevýhody.

Koniec-koncov, mimo našej republiky sú SUV autá veľmi obľúbeným dopraveným prostriedkom a o jej stále stúpajúcej popularite nehovoriac. S rastom obľúbenosti u užívateľov rastú aj požiadavky kladené na tieto vozidlá v oblasti dizajnu. Ináč povedané, takmer každý majiteľ SUV auta sa chce odlišovať od toho druhého a práve vtedy prichádzajú na pomoc firmy zaoberajúce sa zákazkovou úpravou automobilov. Napríklad firma ART Tuning, majster tuningového remesla a stále nás prekvapujúci tvorca sa najnovšie pozrela na zúbok nemeckému obrovi menom Mercedes-Benz GL. Čo vzniklo ich „stretom“ sa dočítate nižšie.

MERCEDES-BENZ GL – ´TAKMEROFFROAD´


ART Mercedes-Benz GL Mammoth
Mercedes-Benz definuje triedou GL nový medzník v trhovom segmente luxusných športových úžitkových vozidiel (Sports Utility Vehicles). Sedemmiestne terénne vozidlo presvedčuje vynikajúcou dynamikou jazdy ako na uliciach, tak aj mimo spevnených ciest a rozmaznáva cestujúcich vynikajúcou ponukou miesta a komfortom luxusnej limuzíny. Jednoduchšie povedané, je to auto „do vetra aj do dažďa“, resp. na spevnené cesty aj do lesa. Ponúka silu, komfort, štýl, luxus a nemeckú kvalitu a to všetko pod jednou strechou. To aby sa jeden opýtal sám seba, čo človek môže chcieť viac.

Mercedes vždy vedel prekvapiť svojou motorovou ponukou a nikdy nebol v tejto oblasti príliš skromný. Ináč to nie je ani v prípade tejto štvorkolesovej parády, ktorá sa pýši dvoma benzínovými a dvoma naftovými motormi. Najsilnejším zástupcom spomedzi tejto štvorice je benzínový osemvalec so štyrmi ventilmi na valec a obsahom päť a pol litra, ktorý je schopný vydať zo seba veľmi príjemných a cítiteľných 388 konských síl v kombinácii s 530 Nm točivého momentu. Dva a pol tonové vozidlo sa vďaka takémuto pohonu rozhýbe z pokoja na sto kilometrovú rýchlosť len za 6,5 sekundy.

ART Mercedes-Benz GL MAMMUT - MAMUT ALEBO YETI???


ART Mercedes-Benz GL Mammut Mammoth
ART nám vždy dokazoval, ako si dáva na svojich úpravách záležať a každý jeden krok, každý nový dizajn si dopredu premyslí tak, aby spolu s autom vytváral dokonalú harmóniu a vytvoril tak z neho niečo výnimočné. Ono sa to povie ľahko, no je za tým poriadny kus práce a preto to rozumný človek vie oceniť. Posledným počinom tejto nemeckej firmy bol Mercedes-Benz GL, na ktorom sa úpravca vcelku vybúril.

Exteriér
Asi najväčšieho počtu zmien sa dočkala predná časť, ktorej bolo venované značné úsilie. Za obeť ako prvý padol predný nárazník, teraz ovenčený päticou podlhovastých otvorov, dva páry po krajoch a jeden centrálny. Všetky plnia chladiacu funkciu motorových a podvozkových častí vozidla. Krajné otvory, v najspodnejšom rade padli za obeť šestici šošoviek na denné svietenie, xenónový pár, ako aj v prípade hmlistého počasia. Tvarovanie nárazníka je plynulé a neruší tak dojem zo zvyšku úpravy, ani samotného dizajnu auta.

K extravagantnému nárazníku sa pridala ešte extravagantnejšia maska chladiča, ktorá je teraz predelená troma masívnymi priečkami budiacimi tak dojem rebier.

ART Mercedes-Benz GL Mammut Mammoth
Vymenené boli aj predné svetlomety za číre s čočkami. To ale nebol koniec svetelnej modifikácie, pretože do svetiel boli zabudované aj LED diódy na denné svietenie a ART nezabudol ani na svoj sofistikovaný bixenónový systém NERO.

Pre menej všímavého diváka je potrebné zdôrazniť, že firma ART si dokonale uvedomila potenciál tohto nemalého auta, a tak potreba ho zvýrazniť ešte viac bola na mieste. ART preto nainštaloval rozšírené lemy blatníkov, ktoré navyše obsahujú otvory na odvod zohriateho vzduchu od predných aj zadných kotúčových bŕzd.

Auto nielenže pôsobí masívnejšie a stabilnejšie, ale takto rozšírené blatníky perfektne dotvárajú celkový charakter úpravy a navyše sa skvelo hodia k novým diskom.

Zaujímavým prvkom, na ktorý môže byť firma ART právom hrdá je signalizačné LED svietenie červenej farby, umiestnené vo výduchoch zadných blatníkov.

Aktivuje sa v momente otvorenia akýchkoľvek dverí na vozidle a uľahčí tak jeho identifikáciu a taktiež to pôsobí neskutočne štýlovo a hlavne neokukane!

Rovnaký systém nájdeme aj po stranách vozidla, kde sa nachádza dlhý pás modrých LED diód zabudovaných v hliníkových stupienkoch, ktoré sa pre zmenu aktivujú stlačením tlačidla centrálneho zamykania, resp. otvorením dverí.

Ich hlavným poslaním je predovšetkým uľahčiť nastupovanie do a z vozidla ako aj zvýrazniť exkluzivitu tejto úpravy ako aj samotného úpravcu.

Obdiv si zaslúži aj zadná časť, v ktorej bol modifikovaný zadný nárazník pridaním difúzora a zväčšením otvorov pre pochrómované koncovky výfuku. Tie sú teraz štyri, na každej strane dve a s priemerom viditeľných 100mm. O mega-športový zvuk je postarané! Pridané boli aj lemy zadného skla a decentná strešná lišta umiestnená na konci strechy. Jej hlavnou charakteristikou je pomerne dlhé tretie brzdové svetlo pozostávajúce taktiež z LED diód, ktoré sú po rozsvietení náramne viditeľné a vďaka svojmu počtu aj veľmi efektné.

Celý tento rozprávkový príbeh zakončuje „mamutie“ snehobiele lakovanie karosérie, ktoré tak zvýraznilo krásu tejto úpravy ako aj dokonalosť každého detailu, na ktorom si úpravca dal naozaj záležať.

Performance
Tuner sa zatiaľ nezmienil o konkrétnych úpravách a zvyšovaní výkonu motora. Jedinými informáciami pre nás ako zákazníkov je to, že tuner v súčasnej dobe ponúka upgrade naftových jednotiek CDI, ktoré zaručia nárast výkonu až o dvadsať percent. A to vôbec nie je na zahodenie.

No v súčasnosti sa potenciálny zákazník môže tešiť na celkom slušný podvozkový set pozostávajúci zo vzduchového podvozku, ktorý umožní priblížiť auto k zemi až o 35, resp. 60mm a samozrejmosťou sú aj štýlové 21-palcové desaťlúčové disky monoART1 bielej farby, obuté do nízkoprofilových pneumatík s rozmermi 315/30R22. Tu ozaj nie je čo viac dodať...

Interiér
Úpravca sa pozrel aj na zúbok interiéru, kam v prvom rade putoval ergonomicky tvarovaný volant a zopár „fajnových“ materiálov. Konkrétne ide o možné kombinácie materiálov a to: koža/drevo, koža/koža, koža/Alcantara alebo koža/karbón.

ART Mercedes-Benz GL Mammoth ART Mercedes-Benz GL Mammoth ART Mercedes-Benz GL Mammoth


ART Mercedes-Benz GL Mammut v plnej paráde:Čo poviete na tohto bieleho mamuta Mercedes-Benz GL Mammut v úprave od ART?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ART, tak navštívte našu podstránku:

ART tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 16112x    hodnotenie: 82/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt