support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes G 65 AMG Spyridon v čiernej matnej s pozláteným luxusom od Hamanna logo mercedes

Mercedes G 65 AMG Spyridon v čiernej matnej s pozláteným luxusom od Hamanna

14.Jul.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Vo svete tuningu sme už zvyknutí na rôzne kreácie, no vždy sa dá prísť s niečím ohromujúcim. Presne tak, ako sa to teraz podarilo nemeckej spoločnosti Hamann, ktorá vo svojich dielňach pripravila naozaj luxusne spracovaný Mercedes triedy G. Aby toho nebolo málo, základom pre úpravy sa stala top verzia G 65 AMG. Rovnaká kúra je ale pripravená aj pre slabšiu verziu G 63 AMG. Kombinácia čiernej matnej a lesklej zlatej vyzerá celkom lákavo a už na prvý pohľad naznačuje, pre akú skupinu zákazníkov bude určené.

Hamann G 65 AMG Spyridon: naozaj luxusné „Géčko“


Robustne pôsobiaci Mercedes triedy G určite netreba zvlášť predstavovať. Jeho typické hranaté tvary sú prakticky nezameniteľné a považovať ich môžeme za veľmi nadčasové. Novinka od spoločnosti Hamann, ktorá si za meno pripisuje označenie Spyridon si dokáže zjednať ešte väčší rešpekt. Či už farebnú kombináciu ohodnotíte ako vkusnú alebo úplne gýčovú, treba uznať, že pozornosť si toto vozidlo zaslúži. Vďaka rozšírenému bodykitu pôsobí Mercedes G 65 AMG Spyridon ešte robustnejšie, do šírky nabral až 80 mm. Aby sa zbytočne nezvyšovala hmotnosť, väčšina dielov, vrátane prednej kapoty, je vyrobená z karbónu.

Tešiť sa ale budú aj fanúšikovia diód pre denné svietenie, Spyridon má totiž vďaka upravenému nárazníku o jeden pár LED pásikov viac. Okrem toho sa diódy starajú o osvetlenie spod bočných prahov a svetelné zvýraznenie koncoviek výfukovej sústavy. Rozšírenia sa dočkali aj práve spomínané prahy, ktoré zdobia zlatožlté koncovky výfuku. Zlatú farbu nájdete prakticky na každom doplnku a zdobí aj výrazné límce 24-palcových zliatinových diskov.

mercedes benz g65 amg spyridon hamann

Opis vzhľadu by sme mohli zakončiť zaujímavou vychytávkou, ktorá ho spoľahlivo odlíši od ostatných. Na kryte rezervného kolesa sa vyníma logo spoločnosti Hamann, ktoré je vyhotovené z viacvrstvového náteru. Ten v noci jemne svieti, časť s týmto náterom je pripojená na batériu a vodič si môže toto neobyčajné osvetlenie kedykoľvek zapnúť alebo vypnúť.

Hamann G 65 AMG Spyridon: zmeny aj pod prednou kapotou


Mercedes G 65 AMG Spyridon chce lákať pozornosť predovšetkým svojim vzhľadom, čo ale neznamená, že úpravcovia sa nevenovali priestoru pod kapotou. Z dvanásťvalca sa im po úpravách riadiacej jednotky a inštalovaní novej výfukovej sústavy podarilo vyťažiť až 517 kW/702 koní, čo predstavuje rozdiel oproti štandardnému prevedeniu G 65 AMG o takmer 100 koní. Spyridon sa rovnako môže pochváliť aj obrovským krútiacim momentom 1 110 Nm! Ako sme už v úvode spomínali, tento paket úprav je dostupný aj pre slabší variant G 63 AMG. V tomto prípade sa z 5.5-litrového osemvalca podarilo vydolovať výkon až 610 koní a maximálny krútiaci moment poskočil z hodnoty 700 Nm na 875 Nm.

mercedes benz g65 amg spyridon hamann

Interiér tohto kolosu sa nesie v podobnom duchu ako zovňajšok. Nájdete tu luxusné kožené čalúnenie v čierno-zlatej kombinácii. Úpravca sem pridal svoje exkluzívne velúrové koberčeky a niekoľko ďalších doplnkov s logom Pegasa. Luxus na vás bude dýchať z doslova z každého detailu.

mercedes benz g65 amg spyridon hamann

mercedes benz g65 amg spyridon hamann

mercedes benz g65 amg spyridon hamann

mercedes benz g65 amg spyridon hamann

mercedes benz g65 amg spyridon hamann

mercedes benz g65 amg spyridon hamann

hamann logo

Čo vaše hodnotenie pre Mercedes G 65 AMG "Spyridon" v úprave od tunerskej firmy HAMANN ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

HAMANN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4402x    hodnotenie: 19/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt