support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz G63 AMG od German Special Customs – off-road v decentnej športovej úprave logo mercedes

Mercedes-Benz G63 AMG od German Special Customs – off-road v decentnej športovej úprave

05.Dec.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tím tuningovej spoločnosti German Special Customs sídliacej v meste Chemnitz sa pustil do odvážnych úprav ďalšieho Mercedesu. Pri úpravách od GSC sme si už zvykli na to, že ich cieľom je predovšetkým masívnejší a agresívnejší vzhľad. Priestor ale dostáva aj zvýšenie výkonu. Ich najnovší počin nie je výnimkou a modelu G63 AMG sa rozhodli dodať ešte výraznejší prejav.

Mercedes-Benz triedy G je takpovediac úplnou klasikou, ktorá si svoj charakter zachováva už po desaťročia. Z času na čas samozrejme automobilka tento model inovuje a dodá nové prvky do výbavy, aby „Géčko“ držalo krok s dobou. Každopádne sme presvedčení, že Mercedes-Benz G nepotrebuje žiadne siahodlhé predstavovania.

Z času na čas svoje umenie predvedú na tomto modeli aj profesionálni úpravcovia, rovnako ako to teraz urobili aj v German Special Customs. Ako základ si vybrali už vylepšenú verziu G63 AMG, ktorá pod svojou kapotou ukrýva výkonný osemvalec s dvojitým prepĺňaním. K technike sa však ešte dostaneme, teraz začnime prehliadkou exteriéru.

Mercedes-Benz G63 AMG od German Special Customs dostal aj karbónové doplnky


V German Special Customs majú zjavne radi, ak má auto trochu agresívnejší charakter. Toto „Géčko“ je už od výroby vybavené AMG paketom, čo však úpravcov vôbec neodradilo. Prednú časť zdobí upravený nárazník s výraznou spodnou hranou, v ktorej sú navyše integrované LED pásiky pre denné svietenie. Zmenila sa aj výplň masky chladiča a trojcípu hviezdu nahradilo logo tuningovej spoločnosti. Výrazný červený lak dopĺňajú exteriérové doplnky z karbónu, čierna strecha a za pozornosť stojí aj karbónový kryt rezervného kolesa označený skratkou GSC.

Štylistických úprav sa dočkal aj zadný nárazník, masívnejší charakter tomuto off-roadu dodávajú aj rozšírené blatníky. Terén však pre takto upravený Mercedes-Benz G nebude príliš obľúbeným miestom, najmä ak prihliadneme na použité 23-palcové disky a športové obutie. Paketom optického vylepšenia strávili chalani z German Special Customs najviac času, čo však ale neznamená, že ostatné časti tohto ostrého off-roadu nestoja za to.

Úpravcovia sa „pohrali“ aj s riadiacou jednotkou motora a výfukovou sústavou. Vďaka jej klapke budete môcť zároveň regulovať intenzitu vydávaného zvuku. Čo je ale podstatnejšie, obe tieto opatrenia zvýšili výkon až na hodnotu 620 koní, čím Mercedes-Benz G63 AMG prekonáva svojho dvanásťvalcového súrodenca G65 AMG. Síce iba o osem koní, ale predsa. So zvýšením výkonu súvisela aj následná kalibrácia tachometra a výmena ukazovateľov v interiéri. Dodajme, že pre vnútrajšok ponúkajú vo firme German Special Customs štýlové kožené čalúnenie v rôznych farebných kombináciách.

mercedes benz g63 amg german special customs

mercedes benz g63 amg german special customs

mercedes benz g63 amg german special customs

mercedes benz g63 amg german special customs

mercedes benz g63 amg german special customs

mercedes benz g63 amg german special customs

mercedes benz g63 amg german special customs

mercedes benz g63 amg german special customs

Mercedes-Benz G63 AMG od German Special Customs:german special customs logo

Váš názor na optickú úpravu pre Mercedes-Benz G63 AMG od German Special Customs ? Nech sa páči, hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy German Special Customs, tak navštívte našu podstránku:

GERMAN SPECIAL CUSTOMS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3314x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt