support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz Väth G55 AMG – štýlový silák logo mercedes

Mercedes-Benz Väth G55 AMG – štýlový silák

01.Jul.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Jemný a decentný styling skombinovaný s výrazným tuningom je jedna z najlepších vecí, akú tuner, resp. tuningová firma môže urobiť. Auto nielenže dobre vyzerá a zároveň nie je gýčové, ale taktiež „ide“ viac než dobre. Je síce pravda, že čo firma, to iné poňatie úpravy, no v konečnom dôsledku ide stále o ten istý princíp. A je pritom jedno, či sa jedná o športové kupé, sedan, či dokonca SUV. Všetky verzie majú pred tunerom rovnaké práva :-). Dnešný projekt je z dielne nemeckého úpravcu vozidiel Mercedes-Benz, firmy Väth, ktorá sa obzrela po populárnej G rade.

Mercedes-Benz G55 AMG


Je to presne tridsať rokov, čo sa na svete po prvýkrát objavilo terénne vozidlo s označením G Class. Znamenalo revolúciu v segmente terénnych áut, no v období ťažkej konkurencie si odtrpelo svoje. No svojské hranaté tvary si zachovalo až dodnes a neustále ich s hrdosťou ukazuje. Najnovším prírastkom v tejto „G rodine“ je model MkIII, ktorý si väčšinu dizajnu preniesol až cez nové tisícročie. Chcete luxusné SUV s bohatou a prestížnou históriou, s trvalým pohonom 4x4 s uzávierkami diferenciálu, ktoré sa nebojí štrku, nespevnenej cesty, či spadaných stromov? Mercedes-Benz G je potom pre vás ako stvorený.

Ponuka motorov sa oproti verzii MkI zúžila na tri ponúkané agregáty, no to výkonnejšie. Aj Géčkový Mercedes sa dostal „pod nástroje“ dvorného tunera AMG, ktorý z neho vyžmýkal celkom slušný výkon. Základ tvorí 5,5 litrový osemvalec s kompresorom, ktorý bol prispôsobený na produkciu 507 konských síl (373 kW) a 700 Nm točivého momentu. Dva a pol tonové auto sa tak pomocou tohto výkonu rozhýbe z pokoja na stovku za rezkých 5,6 sekundy.

Mercedes-Benz Väth G55 AMG


Tunerovou prvou zastávkou bola predná kapota tohto nie malého auta zvaného Mercedes-Benz G55 (výrobná séria W463). Väth mu naordinoval kompletný výfukový systém s novým zberným potrubím, dokonalejšie chladenie a výkonnejší patentovaný systém chladenia paliva. Výkon tohto „drobca“ sa po zásahoch vyšplhal na srdcervúcich 680 konských síl (501 kW) a až 840 Nm. Takýto výkon postačuje na dosiahnutie maximálnej rýchlosti 265 km/h.

Pre potreby vyššieho výkonu technici nainštalovali novému Géčku kompletný športový podvozok so znížením -35 mm a výkonnejšie brzdové ústrojenstvo s 390 milimetrovými kotúčmi a šesťpiestikovými strmeňmi. Auto sa pritom kotúľa na strieborných diskoch o veľkosti 10x22 palcov s pneumatikami Yokohama ADV ST s rozmermi 295/35R22.

Interiér takto upraveného géčka sa snúbi materiálmi ako alcantara a pravá koža doplnená karbónovými doplnkami. Dobrý pocit z vnútrajška tejto krásky stupňuje hliníkový pedálový set, velúrové koberce a tachometer so stupnicou do 330 km/h.

Exteriér G55 je zahalený do luxusnej bielej farby, na ktorej sa dobre vynímajú čierne polepy Race Edition. Prednej časti dominuje predná kapota s mohutným otvorom, športová maska chladiča s chrómovými rebrami a predný nárazník vybavený taktiež nemalými otvormi a hmlovými svetlami so xenónovými výbojkami. Pod prednými svetlometmi sa ešte nachádza pár LED denných svetiel. Športový look ešte zvýrazňujú koncovky výfuku vyvedené pod bočnými prahmi.

vaeth mercedes amg g55

vaeth mercedes amg g55

vaeth mercedes amg g55

vaeth mercedes amg g55

Ako sa vám páči úprava VÄTH Mercedes-Benz AMG G55 ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky VÄTH? Navštívte našu podstránku:

VÄTH tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5993x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt