support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz G ART AS55K Streetline – SUV pre bohatých logo mercedes

Mercedes-Benz G ART AS55K Streetline – SUV pre bohatých

10.Feb.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Možno si mnohý z vás všimli, že rada G od nemeckého výrobcu automobilov Mercedes-Benz, je pomerne obľúbeným terčom tuningových firiem. Je to možno aj z toho dôvod, že rada G je symbolom majestátnosti a istej formy exkluzivity. Upraviť Géčkový Mercedes znamená postúpiť do vyššieho levelu a nemecká firma ART dokonale vie, ako na to!

„Medveď“ triedy G boli vždy synonymom pre silu, agilitu, dravosť a exkluzívnosť, pretože konkrétne po našich cestách ich veľa nejazdí. Keď ste chceli drsne vyzerajúci offroad, o ktorom viete, že vás nenechá na žiadnom druhu cesty a v ktorom je luxus viditeľný, G-éčko je tá správna voľba. Veď nie náhodou sa tento model bavorskej automobilky stal off-roadom roku 2003.

Nový Mercedes-Benz G sa predáva s troma motormi, spomedzi ktorých je najsilnejší motor G55 v úprave AMG. Ide o motor s ôsmimi valcami do V o objeme päť a pol litra a podporou kompresora, z ktorého nemecký úpravca vydoloval výkon 507 konských síl a 700 Nm. Vďaka takémuto výkonu sa takmer 2,6 tony vážiaci offroad so stálym pohonom všetkých kolies rozbehne na sto kilometrovú rýchlosť za neuveriteľných 5,5 sekundy.

Mercedes-Benz G ART AS55K STREETLINE


Na luxusné kreácie nemeckého úpravcu ART sme si už viac menej zvykli. Výsledky jeho prác sú v drvivej väčšine prípadov veľmi špecifické a ojedinelé, najmä ak sa jedná o projekt určený pre Dubajskú Motor Show, ako to bolo v prípade tohto najnovšieho projektu s označením ART AS55K.

Exteriér
Začnime ale pekne poporiadku. Auto je zvonku obdarené rozšíreným bodykitom, ktorý pozostáva z predného a zadného nárazníka, bočných nášľapov, výduchu prednej kapoty a strešného spojlera. Na takomto bodykite by nebolo nič zvláštne, ak by sa nejednalo o nemeckú produkciu z dielne ART, na ktorej je vidieť tu precíznosť, tie dokonalé línie a celkový dojem, ktorý zo seba tento kit „vysiela“. V poslednom čase je u ART hitom rôzne druhy podsvietenia. Na tento projekt boli v prvom rade inštalované nové predné, šoškové svetlomety s bi-xenónovou technológiou, prídavné LED pásiky s funkciou denného svietenia, natáčacích svetiel a smeroviek do predného nárazníka a šestica prídavných hmlových a denných svetiel taktiež do predného nárazníka. Takto je viac než jasné, že v noci nemáte šancu stratiť sa :-).

Pokiaľ sa ešte bavíme o osvetlení, ART pridal už dlho známu vychytávku vo forme podsvietenia prahových nástavcov, resp. v tomto prípade nášľapov po odomknutí auta, taktiež hliníkové prahové lišty s podsvieteným logom úpravcu, zadné brzdové LED svetlo v strešnom spojleri a prídavné LED osvetlenie v zadnom nárazníku. O osvetlenie naozaj nie je núdza :-).

Performance
ART nikdy nenechá svoj projekt bez posilňovacej kúry a slušnú porciu sily nadelil aj tejto štvorkolesovej beštii. Technici z firmy ART sa neboja žiadnej výzvy a aj preto zoznam úprav tohto Mercedesu je „zdravo obsiahli“ – preprogramovaná riadiaca jednotka, športové rozvodové diely, nová hlava valcov, športové katalyzátory, odblokovanie rýchlostného obmedzenia, preprogramovaná riadiaca jednotka prevodovky, výkonnejšie chladenie prevodovky, nový medzichladič a chuťovka na záver – šestica koncoviek výfukového systému, ústiaca pod prahovými nášľapmi. Ten zvuk je proste famózny! Je pochopiteľné, že výkon po takomto zásahu rapídne stúpol a to na konečných 601 konských síl a 800 Nm točivého momentu. Takéto zlepšenie nie je vôbec na zahodenie.

Interiér
Ako býva u firmy ART zvykom, ich upravený interiér je častokrát najluxusnejšou časťou auta a ináč to nie je ani v tomto prípade. Takmer celý interiér je zahalený do červenej kože v odtieni „Bordeaux“ s bielym prešívaním na sedadlách, rovnako aj na športovom multifunkčnom volante a madle ručnej brzdy. Koža je doplnená tmavými interiérovými dielmi na dverách, stredovej konzole a palubnej doske. Pod nohami sú umiestnené velúrové koberce a budíky palubnej dosky ako aj tlačítka sú podsvietené na červeno. Aspoň je vidieť, že úpravca nezabúda na detaily.

ART Mercedes-Benz G AS55K

ART Mercedes-Benz G AS55K

ART Mercedes-Benz G AS55K

ART Mercedes-Benz G AS55K

ART Mercedes-Benz G AS55K

ART Mercedes-Benz G AS55K

ART Mercedes-Benz G AS55K

Mercedes-Benz G AS 55K Streetline ART:Mercedes-Benz G AS 55K Streetline ART - predné svetlá:Mercedes-Benz G AS 55K Streetline ART - zadné svetlá:Mercedes-Benz G AS 55K Streetline ART - výfukový systém:Čo poviete na toto upravené "Géčko" Mercedes-Benz AS55K Streetline od umelcov z firmy ART ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ART, tak navštívte našu podstránku:

ART tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 28017x    hodnotenie: 13/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt