support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Brabus Mercedes-Benz G V12 S Biturbo – hranatý silák logo mercedes

Brabus Mercedes-Benz G V12 S Biturbo – hranatý silák

25.Mar.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mercedes Triedy C


Vypustiť na cesty najsilnejší G Mercedes a zároveň SUV na svete, je poriadna frajerina, no pre firmu Brabus nič výnimočné. Ich úpravy sú častokrát pre bežného smrteľníka nepochopiteľné, ale pre „Brabusákov“ je to každodenná práca ako každá iná. Zvyšovať výkon luxusných vozidiel je pre nich hračka, s ako sa malé dieťa hrá každý deň. Ich posledný počin hovorí o tom, že neexistuje prekážka, ktorá by týchto profíkov zastavila na ceste za ich stanoveným cieľom. Vymeniť výfukové potrubie je jedna vec, ale prehodiť agregát z jedného dva a pol miliónového auta do druhého, to už je trochu iná káva. Predstavujeme vám Brabus Mercedes-Benz G V12 S Biturbo!

MERCEDES-BENZ G


Je to presne tridsať rokov, čo sa na svete po prvýkrát objavilo terénne vozidlo s označením G Class. Znamenalo revolúciu v segmente terénnych áut, no v období ťažkej konkurencie si odtrpelo svoje. No svojské hranaté tvary si zachovalo až dodnes a neustále ich s hrdosťou ukazuje. Najnovším prírastkom v tejto „G rodine“ je model MkIII, ktorý si väčšinu dizajnu preniesol až cez nové tisícročie. Chcete luxusné SUV s bohatou a prestížnou históriou, s trvalým pohonom 4x4 s uzávierkami diferenciálu a ktoré sa nebojí štrku, nespevnenej cesty, či spadaných stromov? Mercedes-Benz G je potom pre vás ako stvorený.

Ponuka motorov sa oproti verzii MkI zúžila na tri ponúkané agregáty, no to výkonnejšie. Aj Géčkový Mercedes sa dostal „pod nástroje“ dvorného tunera AMG, ktorý z neho vyžmýkal celkom slušný výkon. Základ tvorí 5,5 litrový osemvalec, ktorý bol prispôsobený na produkciu 476 konských síl (350 kW) a 700 Nm točivého momentu. Dva a pol tonové auto sa tak pomocou tohto výkonu rozhýbe z pokoja na stovku za rezkých 5,6 sekundy.

Mercedes-Benz G


BRABUS MERCEDES-BENZ G V12 S BITURBO


Dnes to nebude o rýchlych a nadupaných kupéčkach, práve naopak. Po relatívne dlhom čase máme možnosť vidieť pekné upravené SUV, ktoré stupeň vážnosti naberá v momente vyslovenia mena jeho dvorného tunera - Brabus.

Pri projekte Brabus Mercedes-Benz G V12 S Biturbo nešlo ani tak o vzhľad, pretože najväčšia „búrka“ sa odohrala pod kapotou a pod karosériou tohto terénneho auta. Ale poďme pekne postupne. Tuner sa najprv obzrel za dizajnovými vychytávkami pre toto auto a tak dopredu osadil novú masku, ktorá obsahuje pár LED denných svetiel, čo zaručene autu dodáva nezameniteľný a vcelku odvážny look. K tomu sa pridal Brabusom upravený zadný nárazník a modifikované pomocné nášľapy, v ktorých sa po otvorení dverí aktivujú pomocné LED diódy. Celé auto je ešte zahalené do dravej čiernej farby, čo len umocňuje vyžarovanú dominantnosť z toho auta.

Brabus Mercedes G V12 S Biturbo
A teraz k tej spomínanej „búrke“. Brabus sa netají tým, že zo svojich projektov chce dostať maximum, no pri tomto projekte to akosi prehnal, samozrejme v dobrom slova zmysle. Očividne mu agregát upravený od AMG nestačil a preto sa obzrel po niečom inom. Darcom „srdca“ bol model S 600, ktorý G-éčkovému SUV daroval dvojito preplňovaný dvanásťvalec s objemom 5,5 litra, ktorý si Brabus ešte upravil. Pred osadením pod prednú kapota zväčšil jeho zdvihový objem z pôvodných 5,5 litra na 6,3 litra pomocou nového kľukového hriadeľa s dlhším zdvihom, pridal nové hlavy valcov, špeciálne vačkové hriadele a vyladil aj elektronickú jednotku auta. Upravený monštruózny agregát dýcha pomocou športovej výfukovej sústavy z dielne Brabus s metalickými katalyzátormi a športovými tlmičmi, ktoré vyúsťujú pod prahmi. Toto všetko stačilo k tomu, aby inžinieri z tohto biturbo motora vytlačili výkon neuveriteľných 700 konských síl a ešte neuveriteľnejších 1320 Nm točivého momentu, ktorý je ale elektronicky priškrtený pri hodnote 1100 Nm. Táto ťažká štvorkolka tak z pokoja na stovku doslova vystrelí za 4,3 sekundy, pričom maximálka je obmedzená na 250 km/h. Klobúk dole...

Takýto výkon si vyslovene žiada poslušný podvozok a brzdy. Brabus G V12 S Biturbo je postavené na komfortne nastavenom športovom podvozku z dielne Brabus, ktorý asistuje posilnenému brzdovému ústrojenstvu. Vpredu aj vzadu si svoje miesto našli vzduchom chladené drážkované kotúče s posilnenými strmeňmi. Chutným prekvapením tohto projektu sú dvadsaťjeden palcové disky, ktoré nesú označenie Brabus Monoblock VI Double Spoke a odeté sú do čiernej matnej farby. Ich rozmery sú 10.5Jx21 a obuté sú do pneumatík Pirelli, resp. Yokohama s rozmermi 295/40 R 21 na obidvoch nápravách. Na želanie zákazníka je možné auto obuť aj do iných diskoch z dielne Brabus vo veľkostiach 20, 21 a 22 palcov.

Ani interiér tohto Brabus-a neostal nasucho. Miesto si v ňom našiel športovo tvarovaný volant, tachometer ciachovaný do hodnoty 280 km/h, kryty prahov s podsvieteným logom Brabus a prečalúnené súčasti interiéru do luxusnej Brabus Mastik kože. Ak sa zákazníkovi máli, doobjednať si môže „kanceláriu na kolesách“, to znamená integrovaný menič DVD, DVBT TV tuner, hraciu konzolu a pár osem palcových LCD displejov v opierkach predných sedadiel. Čo viac si človek môže priať :-).

Brabus Mercedes-Benz G V12 S Biturbo Brabus Mercedes-Benz G V12 S Biturbo Brabus Mercedes-Benz G V12 S Biturbo

Brabus Mercedes-Benz G V12 S Biturbo:


Ako sa vám páči úprava Brabus Mercedes-Benz G V12 S Biturbo?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11888x    hodnotenie: 18/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt