support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz E500 (W212) Biturbo od VÄTH – zvýšenie výkonu a decentná úprava pre limuzínu logo mercedes

Mercedes-Benz E500 (W212) Biturbo od VÄTH – zvýšenie výkonu a decentná úprava pre limuzínu

09.Feb.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mercedes Benz triedy E je vo vyššej strednej prémiovej triede klasikom. Po piatich rokoch od uvedenia aktuálnej verzie na trh, sa automobilka rozhodla dopriať tomuto prestížnemu sedanu facelift. Ešte predtým sa ale o dizajnovú zmenu pokúsila nemecká tuningová firma VÄTH, ktorá tejto luxusnej limuzíne dopriala aj vyšší výkon. Základom pre úpravy sa stala verzia E500 a už tento fakt naznačuje, že pôjde o veľkolepé dielo.

Mercedes-Benz triedy E rozhodne nepotrebuje dlhý úvod, už roky je symbolom vyššej strednej triedy a patrí rozhodne medzi najobľúbenejšie a najdôležitejšie modely stuttgartskej striebornej hviezdy. Aktuálna generácia s označením W212 sa už čoskoro dočká faceliftu, ktorým toto auto získa trochu modernejšie krivky. To nás však ešte len čaká, teraz tu však máme špičkovo vyšľachtenú limuzínu, so všetkým čo by ste od auta tejto kategórie čakali. Výnimočný výkon, najkvalitnejšie materiály a exkluzívny vzhľad, toto všetko sa vo VÄTH pokúsili zvýrazniť a musíme uznať, že sa im to naozaj podarilo. Po úpravách si E500 môže trúfnuť dokonca aj na svalnatejšie E63 AMG. Ešte predtým než ale nazrieme pod kapotu, pozrime sa, akých zmien sa dočkal zovňajšok.

Mercedes Benz E500 od VÄTH pôsobí stále šarmantne


Čierna naleštená limuzína po úpravách v štúdiu VÄTH pôsobí o niečo robustnejšie a už prvý letmý pohľad dáva tušiť, že vnútri sa odohralo viacero zmien. Nižšia svetlá výška ako dôsledok osadenia tuhšieho pruženia je len začiatkom. Mercedes-Benz E500 sa v rámci úprav dočkal novej masky, bez loga automobilky, a výraznejšieho predného nárazníku s integrovaným denným svietením. Pri vizuálnej prehliadke pokračujeme upravenými bočnými prahmi, pričom ešte viac pútajú našu pozornosť výrazné 20-palcové zliatinové disky, o ktoré sa tiež postarali páni z VÄTH. Nemusíme snáď ani dodávať, že tieto disky s výrazným chrómovým límcom k „Éčku“ perfektne pasujú. Zadnú časť skrášľuje karbónový difúzor a decentný zadný spojler. Vašej pozornosti určite neunikne ani štvorica chrómových oválnych koncoviek výfuku.

mercedes benz e500 v8 biturbo väth tuning

Mercedes-Benz E500 Biturbo od VÄTH si po stránke výkonu výrazne polepšil


Poďme sa však teraz zapozerať do útrob tohto sympatického medveďa. Nemyslíme tým samozrejme interiér, ktorému sa povenujeme neskôr, ale najmä priestor pod prednou kapotou. Tu totiž nájdeme majestátny osemvalec s dvojicou turbodúchadiel. Keďže ide o novšiu verziu, tomuto agregátu nechýba ani označenie BlueEFFICIENCY. Osemvalec s kubatúrou 4 663 cc sa môže po úpravách vo VÄTH popýšiť maximálnym výkonom 381 kW/520 koní, čo je oproti sériovému prevedeniu s výkonom 408 koní veľmi slušný posun. Nesklame pritom ani maximom krútiaceho momentu, ktorý zodpovedá hodnote 810 Nm. Pod kapotou sa toho veľa zmenilo. Od elektronickej riadiacej jednotky až po systém chladenia, ktorý musí pracovať vzhľadom k zvýšenému výkonu oveľa efektívnejšie. Vďaka úpravám stačí Mercedesu-Benz E500 od VÄTH len 4,5 sekundy na šprint z nuly na 100 km/h. Maximálna rýchlosť mierne presahuje hranicu 300 km/h.

mercedes benz e500 v8 biturbo väth tuning

V nemeckej tuningovej dielni nezabudli ani na brzdovú sústavu. Tá pozostáva zo šesťpiestikových strmeňov, brzdových kotúčov s priemerom 390 mm a oceľových hadičiek. Ako sme spomenuli už v úvode, E500 od VÄTH sa môže pochváliť aj prepracovaným športovým podvozkom, vďaka ktorému prišlo na výrazné zlepšenie jazdných vlastností. V interiéri sa už toľko zmien neudialo, firma vám ponúkne v tomto prípade viacero druhov dekoratívneho obloženia, k tomuto modelu ponúka napríklad karbónový paket. Celý interiér je samozrejme čalúnený v špičkovej koži.

Mercedes-Benz E500 v prevedení od VÄTH vás veľmi ľahko očarí svojim tradičným šarmom. No pod tou jemnou maskou sa však ukrýva dravec s horúcou krvou. Pre zaujímavosť ešte dodajme, že cena za tieto úpravy sa pohybuje okolo 30 tisíc eur.

mercedes benz e500 v8 biturbo väth tuning

mercedes benz e500 v8 biturbo väth tuning

mercedes benz e500 v8 biturbo väth tuning

mercedes benz e500 v8 biturbo väth tuning

mercedes benz e500 v8 biturbo väth tuning

Mercedes-Benz E500 Biturbo od Väth:väth vaeth logo

Váš názor na úpravu limuzíny strednej triedy Mercedes-Benz E500 Biturbo nemeckou firmou VÄTH ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy VÄTH, tak navštívte našu podstránku:

VÄTH tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8696x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt