support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Elegantný a športový Mercedes Benz E Coupé/Cabrio nielen do letných dní od Piecha Design logo mercedes

Elegantný a športový Mercedes Benz E Coupé/Cabrio nielen do letných dní od Piecha Design

23.Jul.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Len ťažko by sme našli firmu, ktorá v súčasnosti ponúka toľko rôznych variantov pre vylepšenie modelov s trojcípou hviezdou na prednej maske ako Piecha Design. Tá sa v luxusných modeloch značky Mercedes priam vyžíva a zakaždým prichádza s novými inšpiráciami, ako tieto autá z prémiového segmentu ešte vylepšiť. Dnes sa pozrieme na vynovený kit pre Mercedes E Coupé, pričom tvorcovia neopomenuli ani verziu so skladacou strechou. Zo zaujímavostí to však nie je ešte všetko.

Hneď na úvod prezradíme, že štúdio z nemeckého mesta Rottweil oslavuje tento rok okrúhlych 30 rokov a ako už len môže firma špecializujúca sa na úpravy vozidiel oslavovať? Samozrejme, len a len prácou, aj keď na ich jubilejné veľkolepé dielo si ešte budeme musieť chvíľu počkať. Teraz sa môžeme pokochať ladnými krivkami upraveného Mercedesu E Coupé resp. Cabrio, známeho aj pod označením W207. Toto elegantné kupé zdanlivo nepotrebuje už nič viac, no tvorcovia z Piecha Design vás presvedčia, že aj na tak dokonalom celku, akým je tento Stuttgartský elegán, je stále čo vylepšovať.

Mercedes Benz E Coupé/Cabrio W207 dostal od Piecha Design športový bodykit


Bodykit od Piecha Design priamo nadväzuje na športové doplnky divízie AMG, za povšimnutie stojí spodná časť predného nárazníka, ktorá prednú časť opticky zväčšuje, zároveň má tento diel pozitívny vplyv na prítlak prednej časti. V podobnom duchu sa nesie aj zvyšok auta, nečakajte rozhodne žiadne drastické úpravy. Za zmienku stojí aj zaujímavo riešený zadný spojler zasahujúci až do bočných partií. O jeho výrazných športových ambíciách vás zaiste presvedčí poriadny difúzor, ktorému robia spoločnosť štyri výrazné koncovky výfukovej sústavy. Tento športovo ladený Medveď v sebe skrýva aj nemálo elegantných riešení, z nich môžeme menovať napríklad jemné LED osvetlenie bočných prahov, o ktoré sa starajú štyri diódy z každej strany.

mercedes benz trieda e w207 coupe

Toto sympatické kupé v podaní firmy Piecha Design sa môže pochváliť aj radou technických modifikácií, firma k benzínovým verziám ponúka výfukovú sústavu PIECHA Quadro Sports vyrobenú z tej najkvalitnejšej ocele, ktorá stimuluje nielen maximálny výkon ale sa tiež postará o úžasnú zvukovú kulisu. K dispozícii je aj športové pruženie a kit pre zníženie svetlej výšky až o 30 mm. Pre zvýšenie výkonu si môžete nechať nainštalovať ešte Piecha Power Converter, jeho prítomnosť sa prejaví najmä na živším chodom motora a lepšou akceleráciou.

Piecha Design: úplne nové disky pre Mercedes E Coupé/Cabrio W207


mercedes benz trieda e w207 coupe

Aby sme ale nezabudli, nemecké štúdio Piecha Design ponúka k tomuto modelu dva typy ľahkých diskov s priemerom 19-palcov. Tým prvým je model MP1 v striebornom prevedení, druhou alternatívou sú disky DP2 Phantom, ktoré si môžete vybrať buď v prevedení „saténová čierna“ alebo „leštená strieborná“. Firma zároveň ponúka rozšírenie rozchodu kolies na náprave v rozmedzí 24 až 40 mm.
Nemecká firma Piecha Design sa venuje predovšetkým domácej automobilke Mercedes. Dnes už ponúkajú svoje doplnky takmer ku každému modelu so striebornou trojcípou hviezdou a svoju históriu začalo toto štúdio písať presne pred 30 rokmi. Ich úpravy tradične kombinujú luxus, pohodlie a zároveň nekompromisný športový vzhľad. V Nemecku ide o jednu z najuznávanejších tuningových dielní.

mercedes benz trieda e w207 coupe

mercedes benz trieda e w207 coupe

mercedes benz trieda e w207 coupe

mercedes benz trieda e w207 coupe

mercedes benz trieda e w207 coupe

logo piecha design

Ako sa vám pozdáva Mercedes-Benz triedy E (W207) v úprave od firmy Piecha ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky PIECHA Design ? Navštívte našu podstránku:

PIECHA tuning


Viac informácií ku značke Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10415x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt