support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz E Coupé/Cabrio (W207) styling a tuning od firmy MEC design logo mercedes

Mercedes-Benz E Coupé/Cabrio (W207) styling a tuning od firmy MEC design

11.Feb.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Na to, aby auto dobre vyzeralo nie sú potrebné žiadne extrémne modifikácie. Už dávno neplatí, že čím viac doplnkov, tým lepší výsledok. Stačí auto posadiť k zemi, obuť mu nejaké dizajnovo pekné kolesá, osadiť športový výfukový systém a lahôdka je na svete. Celý tento proces môže byť uľahčený aj tým, ako dobre auto v sérii vyzerá. No napríklad taký Mercedes-Benz triedy E nie je, čo sa týka dizajnu vôbec na zahodenie. Práve naopak. Jeho zatiaľ posledným úpravcom je renomovaný nemecký úpravca vozidiel s trojcípou hviezdou v logu, firma MEC Design.

Mercedes-Benz triedy E je najnovším skvostom z dielne tejto bavorskej automobilky. Verzia Cabrio s idencitkým podvozkom Coupé, v sebe skrýva športové prvky kombinované s elegantným vystupovaním a práve to je to, čo robí tento Mercedes výnimočným. Tento Mercedes vie vystupovať ako elegán v slávnostnom smokingu, ale taktiež ako športovec v domácom oblečení. Kto sa chce voziť v športovo-elegantnom kupé, Mercedes-Benz triedy E je tá správna voľba.

Pri počutí slov športové kupé sa každému autičkárovi vynorí otázka, na aký pohon sa môže vlastne tešiť. Inžinieri automobilky s trojcípou hviezdou v znaku nelenili a nové É-čko vybavili nie práve najslabším agregátom. Nefalšovanú športovú jazdu si majiteľ užije s 5,5 litrovým motorom V8, ktorého výkonnostná produkcia predstavuje 388 konských síl (285 kW) a 530 Nm. Na stovku sa tento divoký elegán dokáže hravo dostať za necelých 5,4 sekundy, čo naozaj nie je zanedbateľná hodnota.

MEC DESIGN MERCEDES-BENZ CABRIO W207


Prioritou nemeckého úpravcu MEC Design je od roku 2000 individualizácia vozidiel Mercedes-Benz tak, aby boli spokojní nielen zákazníci, ale predovšetkým aby bol dosiahnutý unikátny a hlavne doposiaľ nevidený výsledok daného projektu.

V portfóliu firmy MEC Design nájdeme už nejeden upravený kúsok, ktorý je tvorený doplnkami a dielmi tohto nemeckého úpravcu – hliníkové disky, bodykity, výfukové systémy, interiérové doplnky, LED denné svietenie a podobne. Nezaostáva ani tento nový Éčkový Mercedes.

Úpravca sa rozhodol zviditeľniť toto kupé/kabrio svojskym spôsobom. Nevydal sa cestou výrazných tuningových kreácií, ale zastal heslo „menej je niekedy viac“.

Na tento Mercedes poputovali športové znížené pružiny, ktoré skvelo „spolupracujú“ s novým obutím – trojdielne disky Mecxtremelll v chrómovom prevedení a veľkosti 20 palcov s pneumatikami 235/30 vpredu a 285/25 vzadu.

Pre tento model W207 (coupé/cabrio) od Mercedesu je taktiež dostupný športový výfukový systém pozostávajúci z dvoch párov okrúhlych koncoviek vyvedených z dvoch tlmičov, konštruované firmou MEC Design.

mercedes benz e 207 coupe cabrio mec design

mercedes benz e 207 coupe cabrio mec design

mercedes benz e 207 coupe cabrio mec design

mercedes benz e 207 coupe cabrio mec design

mercedes benz e 207 coupe cabrio mec design

mercedes benz e 207 coupe cabrio mec design

Video-ukážka akustického prejavu motora E350CDI s výfukovým systémom MEC Design:logo mec design

Ako sa vám páči úprava Mercedes-Benz E (W207) Cabrio od firmy MEC Design ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky MEC Design? Navštívte našu podstránku:

MEC DESIGN tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov značky Mercedes nájdete tu:

Mercedes-Benz tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9465x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt