support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes CML Royale Revox Carlsson - vyšší výkon, el.nastavenie podvozku cez mobil (iOS) logo mercedes

Mercedes CML Royale Revox Carlsson - vyšší výkon, el.nastavenie podvozku cez mobil (iOS)

28.May.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Luxus, exkluzivita a nezameniteľný štýl. To majú byť presne tie slová, ktoré vás napadnú pri pohľade na takto vyšperkovaný Mercedes-Benz ML. Striebornú hviezdu síce nemá, ale svoj pôvod nezaprie. Tomuto luxusnému SUV sa najnovšie povenovali aj špecialisti z firmy Carlsson, ktorá sa špecializuje práve na modely značky Mercedes-Benz. Model ML teda v ich portfóliu nemôže chýbať, samotné úpravy sa niesli vo veľkom štýle a z tohto auta spravili doslova klenot na štyroch kolesách.

Mercedes-Benz ako Carlsson CML Royale Revox: luxusný cestný koráb


Royale Revox je názov kompletných úprav, ktoré si spoločnosť Carlsson pripravila pre Mercedes-Benz ML. Ide vskutku o grandiózny tuning, úpravcovia na materiáloch nešetrili a dopriali tomuto modelu viacero unikátnych a exkluzívnych prvkov. V dielni Carlsson sa ale nevenovali len vizáži, SUV od Mercedes-Benz sa dočkalo tiež výkonnostných úprav. O tých však až neskôr, najprv sa pozrieme na športovo ladený zovňajšok.

Mercedes-Benz ML si ako CML Royale Revox pýta viac rešpektu svojou výraznou prednou maskou. Práve táto časť upúta svojimi výraznými chrómovými doplnkami a masívnym nárazníkom nadväzujúcim na rozšírené blatníky. Namiesto striebornej hviezdy zdobí masku chladiča znak dielne Carlsson, prednému nárazníku zas nechýbajú diódy pre denné svietenie a hmlovky. Pár centimetrov na šírke pridávajú tomuto SUV rozšírené blatníky s rovnakým povrchom ako ostatný bodykit. Vzadu nájdeme podobným štýlom prepracovaný nárazník s difúzorom a štvoricou výrazných chrómových koncoviek výfukovej sústavy. Pozornosť nepochybne upúta aj zaujímavé dvojtónové lakovanie karosérie. Pri pohľade z profilu polahodia oku výrazné 22-palcové disky Carlsson Diamond Edition 1/5 Revo 2 a športové prahy.

mercedes benz ml cml royale revox optický tuning zvýšenie výkonu carlsson

CML Royale Revox bravúrne zvláda aj šprinty


To najlepšie si pre vás necháme až nakoniec, teraz sa pozrime pod kapotu a na podvozok. V prípade, ak túžite po vyššom výkone a máli sa vám aj výkon verzie ML63, v dielni Carlsson vás privítajú s otvorenou náručou. Ponúknu vám kit výkonnostného vylepšenia, ktorý dostane parametre 5.5-litrového osemvalca o niekoľko úrovní vyššie. Výsledkom tohto performance tuningu bude maximálny výkon až 625 koní a maximálny krútiaci moment 840 Nm. Za všetky parametre hovorí najmä ten jeden a tým je akcelerácia. Takto vyšľachtený Mercedes-Benz ML je schopný vystreliť z nuly na 100 km/h už za 4,4 sekundy! Dodajme, že maximálna rýchlosť bola elektronicky obmedzená na veľkorysých 300 km/h.

Podvozok tohto SUV sa môže pochváliť systémom C-Tronic, ktorý umožňuje znížiť svetlú výšku až o 30 mm. Profíci v Carlsson sa však postarali o vylepšenie tejto funkcionality. Vďaka zabudovanému Wlan modulu bude možné nastavovať si parametre podvozku priamo cez iPhone, iPod alebo iPad a to vďaka špeciálnej aplikácii pre systém iOS.

mercedes benz ml cml royale revox optický tuning zvýšenie výkonu carlsson

Teraz však zlatý klinec celého tohto projektu. Po otvorení dverí sa dostanete do špičkovo prepracovaného interiéru s koženým čalúnením a ozdobným obšitím jednotlivých dielov. Interiér si skrátka máte možnosť vylepšiť do tých najmenších detailov, na výber budete mať z viacerých druhov koženého čalúnenia, alcantary, oceľových či drevených obkladov. Nechýbajú tiež športové hliníkové doplnky a luxusné čalúnenie spodnej časti interiéru. Chýba snáď už iba oznam, že pred nastúpením sa treba vyzuť. Interiér však ponúkne ešte niečo naviac. Ak ste fanúšikom kvalitných audio sústav, vaše srdce zaplesá pri pohľade na sústavu pozostávajúcu z 350 wattového subwooferu, šiestich 120 W reproduktorov a sedemkanálového zosilňovača. Nechýbajú tiež výškové reproduktory.

Po jazde v tomto cestnom korábe teda nebudete mať len príjemné zážitky z jazdy, ale aj z kvalitných materiálov, ktoré budú všade okolo vás. Korunu tomu celému nasadí perfektná audio sústava. Takto by mal vyzerať šoférsky raj? Posúďte už sami...

mercedes benz ml cml royale revox optický tuning zvýšenie výkonu carlsson

mercedes benz ml cml royale revox optický tuning zvýšenie výkonu carlsson

mercedes benz ml cml royale revox optický tuning zvýšenie výkonu carlsson

mercedes benz ml cml royale revox optický tuning zvýšenie výkonu carlsson

mercedes benz ml cml royale revox optický tuning zvýšenie výkonu carlsson

Mercedes-Benz CML Royale Revox od Carlsson vo fotogalérii:carlsson logo

Ako sa vám pozdáva celková úprava pre luxusné SUV Mercedes-Benz CML Royale Revox od firmy Carlsson ? Hlasujte tu:


Viac informácií k značke Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Carlsson, tak navštívte našu podstránku:

CARLSSON tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textu: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3550x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt