support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes–Benz CLS63 AMG V8 od German Special Customs – agresívne a výkonné kupé logo mercedes

Mercedes–Benz CLS63 AMG V8 od German Special Customs – agresívne a výkonné kupé

01.Jul.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecká tuningová firma German Special Customs sa pochválila svojím najnovším kúskom a to poriadne hlasno. Do sveta vytrúbila podstatné detaily o svojom novom diele, ktoré prináša výrazné vzhľadové úpravy a najmä malú revolúciu pod kapotou, o ktorej čítanie vás zaručene zdvihne zo stoličky. Ak sa v ňom však poveziete, verte, že to čo je pod kapotou vás do sedadla poriadne zatlačí. Poďme ale pekne po poriadku, hneď úvodom vám ale môžeme prezradiť, že v German Special Customs spravili z elegantného auta Mercedes-Benz CLS63 AMG poriadnu štvorkolesovú beštiu.

Štýlový model, ktorý je zástupcom trojcípej hviezdy v segmente „štvordverových kupé“, prešiel výraznou generačnou obmenou len minulý rok a už tu máme prvé tuningové počiny, medzi ktorými bude tento od German Special Customs zaručene vynikať. Páni z tejto nemeckej tuningovej firmy si trúfli na poriadne silný kúsok, ktorému toho od samotnej výroby rozhodne veľa nechýba. Mercedes-Benz CLS63 AMG predstavuje jeden z vrcholných modelov značky, okrem značnej dávky elegancie oplýva aj poriadnym výkonom, ktorého zdrojom je 5,5-litrový osemvalec s dvojitým preplňovaním turbodúchadlami. Jeho najmodernejšia verzia ukrývajúca sa v tomto modeli poskytuje veľmi solídny výkon 386 kW/525 koní a maximálny krútiaci moment 700 Nm, pre lepšiu spotrebu sa Mercedes rozhodol tomuto motoru dopriať aj stále rozšírenejšiu eko-technológiu Start-stop. Ak by vám tento výkon nestačil, máte možnosť priplatiť si za originálny AMG Performance Package, ktorý tomuto elegánovi dodá ďalších 37 koní. Ak vás po čase omrzí aj toto, vaša cesta zrejme povedie do dielní German Special Customs, kde sa o váš, už tak dosť nadupaný, Mercedes-Benz CLS63 AMG príkladne postarajú. A to ako po stránke výzorovej, aj po stránke výkonnostnej.

CLS63 AMG OD GERMAN SPECIAL CUSTOMS PRICHÁDZA S ORIGINÁLNYM VZHĽADOM


mercedes benz cls63 v8 biturbo amg german special customs tuning

Vcelku drastické výkonnostné úpravy, ku ktorým sa dostaneme neskôr, sú v tomto prípade sprevádzané výraznými vzhľadovými zmenami, ktoré sú však podľa nášho názoru vcelku vydarené. Predný nárazník sa dočkal mierneho rozšírenia predĺženia o novú časť, vozidlo tak pôsobí o niečo agresívnejšie. Svoje k tomu dodáva i matný antracitový lak v kombinácii s karbónovými a matnými čiernymi doplnkami. Veľkú trojcípu hviezdu z masky nahradil výrazný znak tuningového štúdia German Special Customs a nová je aj výplň výduchov a otvorov v nárazníku. Bočnú líniu zdobia nové prahy, no najviac zmien na nás čaká práve v zadnej časti, kde pribudol nový nárazník s prepracovaným difúzorom a štvoricou hranatých koncoviek výfukov. Nechýba tiež karbónové veko kufru a detailisti si určite všimnú jemné vyobrazenie loga tuningového štúdia na zvažujúcom sa zadnom stĺpiku. V súlade s filozofiou úprav zovňajška v štýle „menej elegancie, viac agresivity“ osadili tvorcovia 20-palcové disky vlastnej výroby, k tým sa ale ešte dostaneme.

mercedes benz cls63 v8 biturbo amg german special customs tuning

Nazrime však teraz pod kapotu, kde sa ukrýva vyššie spomínaný 5,5-litrový osemvalec vyladený na úžasný výkon. Na ten koniec-koncov upozorňuje toto auto už od prvého momentu svojim majestátnym a nezameniteľným vzhľadom. Zvukovo ale aj výkonnostne výrazný osemvalec bol totiž vyladený tak, aby podával maximálny výkon úžasných 750 koní a jeho krútiaci moment dosahoval maximum pri 1 150 Nm! A ako sa zrodila raketa s takýmto výkonom? Pod toto úžasné zvýšenie výkonu sa môže podpísať osadenie prídavného športového chladiča, väčších a výkonnejších turbodúchadiel, nová výfuková sústava a k tomu všetkému aj doladená elektronická riadiaca jednotka.

mercedes benz cls63 v8 biturbo amg german special customs tuning

MERCEDES-BENZ CLS63 AMG OD GSC PONÚKNE ÚŽASNÉ JAZDNÉ VLASTNOSTI


Aj vďaka týmto skvelým parametrom vystrelí tento Mercedes-Benz CLS63 AMG z nuly na 100 km/h už za 3,7 sekundy, čo oproti sériovému prevedeniu znamená zlepšenie o viac než 7 desatín sekundy. K tomu všetkému pridajme ešte údaj o maximálnej rýchlosti, ktorá je 350 km/h a musí stačiť snáď aj tým najnáročnejším amatérskym pretekárom.

mercedes benz cls63 v8 biturbo amg disky german special customs tuning

Vyššiemu výkonu sa musela prispôsobiť prevodovka aj spojka, avšak nešlo v tomto prípade o nejaké rozsiahle zmeny. Tie sa odohrali na podvozku, aby šofér takýto výkon zvládol lepšie „ukočírovať“. Prišlo na rôzne nastavenie tuhosti riadenia, ale aj na osadenie nových športových pružín KW a tlmičov. V prednej časti vozidla je dokonca možné upraviť svetlú výšku, čo môže byť užitočné najmä v mestskej premávke, kde na vás budú číhať rôzne nástrahy napríklad v podobe spomaľovacích prahov. Kým 20-palcové originálne disky z dielne German Special Customs sme vám už spomenuli vyššie, obutie vám predstavíme teraz. Úpravca v tomto prípade zvolil pneumatiky Continental s rozmerom 255/30 R20 vpredu, naopak pneumatiky na zadnej nápravy sa môžu pochváliť ešte nižším profilom. Tie majú rozmer 295/25 R20.

Mercedes-Benz CLS 63 AMG od German Special Customs je pekným príkladom toho, ako sa dá aj z ostrého auta vydolovať ešte viac. V tejto nemeckej firme, kde sa špecializujú predovšetkým na drahé a exkluzívne značky sa im opäť podarilo dokázať, že medze sa pri tuningových fantáziách naozaj nekladú.

mercedes benz cls63 v8 biturbo amg disky german special customs tuning

mercedes benz cls63 v8 biturbo amg german special customs tuning

mercedes benz cls63 v8 biturbo amg german special customs tuning

german special customs logo

Čo poviete na úpravu štvordverového kupéčka Mercedes-Benz CLS63 AMG z nemeckej dielne German Special Customs ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy German Special Customs, tak navštívte našu podstránku:

GERMAN SPECIAL CUSTOMS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9813x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt