support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes CLS 63 AMG – luxusno-športové kombi od VÄTH logo mercedes

Mercedes CLS 63 AMG – luxusno-športové kombi od VÄTH

26.Oct.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mercedes CLS sa stal veľmi obľúbeným modelom triedy „štvordverových kupé“ a patrí medzi prvé vozidlá tohto typu. Pre automobilku bolo CLS najprv iba experimentom, no koncepcia kombinujúca tvary kupé a štyroch dverí sa stretla s veľmi pozitívnymi ohlasmi. Niet sa teda čo čudovať, že teraz je v ponuke už druhá generácia tohto modelu. Doplnil ju karosársky variant Shooting Brake, ktorý opäť posúva hranice o niečo ďalej. K dispozícii je aj ostrá verzia CLS 63 AMG a tá prilákala nemeckého úpravcu VÄTH.

Mercedes CLS Shooting Brake prichádza s predĺženou zadnou časťou, ktorá ale svojim tvarom príliš nepripomína bežné rodinné kombi. Svoj dynamický charakter a športové ambície rozhodne neskrýva. Zvýrazniť sa ich rozhodli aj v spoločnosti VÄTH, kde tomuto modelu dopriali tú najlepšiu starostlivosť. Základom pre úpravy sa stala ostrá verzia 63 AMG a nie je to prvý raz, kedy si na mušku zobrali výtvor tejto športovej divízie. Množstvo nadobudnutých skúseností sa im podarilo pretaviť do veľmi seriózne pôsobiaceho diela, vo VÄTH to skrátka s Mercedesmi vedia.

VÄTH ukázal na Mercedese CLS 63 AMG Shooting Brake ako sa robí profesionálny tuning


Na zovňajšok tohto modelu by sme mohli písať samé superlatíva. Ešte lepšie pôsobí CLS Shooting Brake vďaka AMG paketu, do ktorého sa úpravcovia rozhodli zasahovať iba minimálne. Pozornému oku však neunikne karbónová stredová lišta predného nárazníku a podobná lišta vzadu. Mierne pozmenili tiež masku, striebornú hviezdu nahradili vlastným logom a pribudlo decentné označenie úpravcu na bokoch a vzadu. Iskru dodávajú zovňajšku aj 20-palcové disky v titánovom prevedení s chrómovým límcom.

mercedes benz cls 63 amg vath

Mercedes CLS 63 AMG Shooting Brake je štandardne dodávaný s výkonom 386 kW/525 koní, čo je veľmi slušná hodnota. Keď sa však dostaneme k číslam, ktoré sa úpravcom v spoločnosti VÄTH podarilo z prepĺňaného osemvalca vydolovať, bude sa vám pôvodný výkon zdať malý. Úpravy 5.5-litrového agregátu spočívali totiž nielen v preprogramovaní riadiacej jednotky, ale aj v zmenách prepĺňania, nasávania a tuningu výfukovej sústavy. Výsledok je mimoriadne pôsobivý, maximálny výkon totiž dosahuje 622 kW/846 koní! Prekvapí vás aj svojim brutálnym krútiacim momentom 1 180 Nm, jeho maximálna rýchlosť musela byť dokonca obmedzená na 350 km/h !!!

Vyššiemu výkonu sa samozrejme muselo prispôsobiť viacero ďalších komponentov. Úpravca odporúča častejšie výmeny oleja a ostatných náplní, nový typ oleja je zároveň aj v prevodovom ústrojenstve. Efektívnejšie pracuje aj systém chladenia, ktorý sa taktiež dočkal viacerých úprav. Nezabudlo sa ani na podvozkovú časť, kde pribudli nastaviteľné pružiny, ktoré umožnia regulovať svetlú výšku vozidla. O bezpečné spomalenie či zastavovanie sa postará posilnená brzdová sústava so šesťpiestikovými strmeňmi vpredu a kotúčmi o priemere 405 mm.

mercedes benz cls 63 amg vath

Ďalšou možnosťou, ktorú vám vo VÄTH ponúknu, je vylepšenie interiéru. V prípade Mercedesu CLS 63 AMG Shooting Brake hovoríme konkrétne o luxusných karbónových obkladoch, ktoré môžete mať v rôznych farebných prevedeniach. Za príplatok vám dodajú aj športový trojramenný volant. V súvislosti s vyššou maximálnou rýchlosťou sa myslelo aj na tachometer. Ten je po úpravách ciachovaný do 360 km/h a zodpovedá tomu aj upravený číselný rozsah na „budíkoch“.

mercedes benz cls 63 amg vath

mercedes benz cls 63 amg vath

mercedes benz cls 63 amg vath

mercedes benz cls 63 amg vath

mercedes benz cls 63 amg vath

Mercedes-Benz CLS6 AMG Shooting Brake od Väth:väth vaeth logo

Váš názor na úpravu luxusného kombi Mercedes-Benz CLS63 AMG Shooting Brake od VÄTH ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy VÄTH, tak navštívte našu podstránku:

VÄTH tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3143x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt