support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz CLS 63 AMG karbónová super zbraň v úprave od Mansory logo mercedes

Mercedes-Benz CLS 63 AMG karbónová super zbraň v úprave od Mansory

13.Sep.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecká firma Mansory známa svojimi kontroverznými a divokými úpravami opäť vytasila svoje eso z rukávu. Zamerala sa na nové „štvordverové kupé“ Mercedes CLS a rozhodla sa ho ukázať v inom, o niečo divokejšom svetle. Či sa elegantnému CLS-ku hodí takýto divoký look je viac než otázne, už na prvý pohľad je vidieť, že tento počin skrátka nie je pre pokojné ani citlivé povahy. Svojich zákazníkov si však určite nájde a preto sa poďme pozrieť, akými zbraňami o ich priazeň zabojuje.

Predstavy tvorcov z Mansory sú niekedy poriadne uletené. Mali sme tu od nich už celú plejádu rôzne vyšperkovaných vozidiel, niektoré pôsobili veľmi vyvážene a štýlovo, iné naopak pôsobili skôr gýčovo. Tuningová dielňa Mansory, špecializujúca sa na luxusné autá však ide svojou vlastnou cestou a v porovnaní s ostatnými dielňami vytŕča z radu, a možno práve preto je taká úspešná. Do ktorej skupiny by sme zaradili luxusný Mercedes CLS 63 AMG, ktorý v dielni Mansory absolvoval kompletnú kúru? Svoje miesto má určite medzi tými vkusnejšími počinmi, aj keď sa nehrá na žiadneho elegána, ale naopak, ukazuje svoju najtvrdšiu a najdivokejšiu tvár.

Mansory zobrali Mercedesu CLS 63 AMG striebornú hviezdu


V Mansory sa výraznejších vizuálnych úprav rozhodne neboja a tento Mercedes je toho priamym príkladom. V nemeckej dielni mu osadili novú masku, kompletne prepracovaný bodykit s výraznejšími výduchmi, zadnú časť skrášľuje decentný spojler. Celý bodykit je vyrobený z ľahučkého karbónu, takže tieto zmeny stuttgartskému sympaťákovi na váhe príliš veľa kíl nepridali. Z masky zmizla trojcípa strieborná hviezda, no prekážať vám to určite nebude.

Maska je vyhotovená taktiež z karbónu, čím dokonale zapadla medzi zvyšné diely prednej časti z rovnakého materiálu. Karbón si v Mansory jednoducho veľmi obľúbili a keďže ich klienti sú obvykle aj poriadne majetní, tak nemajú žiadny problém si za tento materiál priplatiť. Z rovnakého „cesta“ je vyrobený tiež výrazný zadný difúzor zvyšujúci prítlak zadnej časti. Toto pôvodne elegantné auto tiež nabralo trochu do šírky, konkrétne bol rozšírený rozchod kolies na prednej náprave o 50 mm a na zadnej o celých 80 mm.

Keď sme už pri kolesách, spomeňme, že kontakt s vozovkou majú na starosti 20-palcové nízkoprofilové pneumatiky s rozmerom 265/30 vpredu a 305/25 vzadu. V Mansory siahli po ultraľahkých svetlých diskoch vlastnej výroby.

mercedes benz cls63 amg mansory

Pre Mansory nie je výkonu nikdy dosť, ani v prípade CLS 63 AMG


Teraz sa už ale dostávame k samotnému srdcu tohto krásavca, už ako „obyčajné“ CLS 63 AMG sa toto auto nemohlo sťažovať na nedostatok výkonu, veď jeho pôvodných 557 koní muselo stačiť aj tým náročnejším. V Mansory však razia teóriu, že výkonu nie je nikdy dosť a tak sa pustili do odvážnych úprav výkonného osemvalca. Vyžmýkali z neho napokon až 471 kW/640 koní. Na úžasnom šoférskom zážitku sa však bude podieľať tiež maximálny krútiaci moment, ktorý poskočil na 900 Nm a dá sa dosiahnuť v rozmedzí 2000-4500 ot./min. Jednými z úprav, ktorými sa firma pochválila, bolo preprogramovanie elektroniky riadiacej jednotky a prepracovanie nasávania. Tú správnu zvukovú kulisu dotvára aj optimalizovaná výfuková sústava.

mercedes benz cls63 amg mansory

Našou poslednou zastávkou bude interiér, ktorému z kvalitatívnej stránky nemáme čo vyčítať. Vnútrajšok doslova srší luxusom, pričom konkrétne môžeme hovoriť o koženom obklade palubnej dosky, či množstve karbónových doplnkov. Čakajú na vás tiež pohodlné sedadlá čalúnené perforovanou kožou, ktorú príjemne dotvára biele ozdobné obšitie. Za pozornosť stojí tiež prepracovaný športový volant v kombinácii koža-karbón. Prepracovaných detailov však samozrejme nájdete omnoho viac, nevynímajúc pritom ozdobné koberčeky, či hliníkové pedále.

Mercedes CLS 63 AMG v exkluzívnej úprave od Mansory patrí jednoznačne medzi tie lepšie kúsky tohto nemeckého úpravcu. Dá sa povedať, že drastická kúra tomuto modelu výrazne prospela.

mercedes benz cls63 amg mansory

mercedes benz cls63 amg mansory

mercedes benz cls63 amg mansory

logo mansory

Mercedes-Benz CLS 63 AMG od Mansory:Ako by ste zhodnotili túto "karbónovú zbraň" Mercedes-Benz CLS 63 AMG v úprave od Mansory ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy MANSORY, tak navštívte našu podstránku:

MANSORY tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5718x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt