support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz CLS (C218) – limuzínová chuťovka od Lorinser logo mercedes

Mercedes-Benz CLS (C218) – limuzínová chuťovka od Lorinser

02.Sep.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Byť jedinečný je krásna vlastnosť a dosiahnuť je to možné viacerými spôsobmi. No keďže sa nachádzate na portáli Tuning.sk venovanému upraveným vozidlám, reč bude o spôsobe prostredníctvom individualizácie. Koniec koncov, skúste si predstaviť kombináciu najnovšieho Mercedesu-Benz CLS a nemeckej tuningovej firmy Lorinser. Výsledkom nemôže byť nič iné, než dokonalé reprezentačné vozidlo.

Každému normálnemu motoristovi pri pohľade na nové CLS-ko príde na um len jednoduché „wow“! To, čo dizajnéri a inžinieri nemeckej automobilky s trojcípou hviezdou v znaku vytvorili, nemá nielen v ich portfóliu obdobu. Dizajn – to je to hlavné, čo na tomto modeli láka najviac a je nutné podotknúť, že úspešne! Okrem špecifického dizajnu a luxusného interiéru, tento model ponúkne ešte omnoho viac – napríklad bujarú pohonnú jednotku..

Je viac než jasné, že verzia so zázračnými troma písmenkami – AMG, nemôže chýbať pri takmer žiadnom modeli Mercedes-Benz, zvlášť pri takejto novinke. Kto sa tešil na kvalitné povozenie, urobil dobre. Pod prednou kapotou tohto krásavca bije mierne upravený 5,5-litrový motor V8 AMG s podporou dvojice turbodúchadiel, ktorý dokáže vyvinúť výkon 550 konských síl a až 800 Nm! Na stovku sa tento krásavec dostane za veľmi krátkych 4,4 sekundy. Inžinieri Mercedes-Benz a dvornej firmy AMG opäť nesklamali!

Lorinser Mercedes-Benz CLS C218


U firmy Lorinser sme zvyknutí na to, že každý jeden projekt, ktorý vyjde z ich brán, si zaslúži obrovský aplaus. Rovnaký prípad je aj ich najnovší počin, model CLS doplnený o rad performance dielov.

mercedes benz cls c218 lorinser tuning

Prvým krokom inžinierov firmy Lorinser bola inštalácia špecificky tvarovaného bodykitu, nakoľko je pomerne obtiažne zvoliť ten správny tvar vzhľadom na veľmi špecifický a svojský dizajn samotného auta. No úloha sa zadarila a prednú časť najnovšie okupuje nový predný nárazník s výraznou dvojicou otvorov po stranách, navyše s osadeným LED denným svietením a taktiež dvojicou bočných spojlerov. V kombinácii s nádhernými prednými svetlometmi je výsledok unikátny. Osadené boli taktiež rozšírené predné blatníky s výraznými výduchmi, skombinované s masívnejšími prahovými nástavcami a chýbať nesmie ani dvojica zadných spojlerov pod zadný nárazník spolu so strešným spojlerom. Komplexný pohľad na takto upravený exteriér evokuje v človeku len jeden pocit – pocit blaha.

mercedes benz cls c218 lorinser tuning

Pri dizajne ešte ostaneme, pretože k jeho dokonalosti prispievajú aj iné nainštalované diely. Jedná sa o športový podvozok s maximálnym znížením tejto limuzíny -25 mm a široký sortiment ponúkaných diskov pre tento projekt – turbínový dizajn ponúkajú disky RS8, ktoré sú vo veľkosti 19 palcov, konkrétne 8,5Jx19 vpredu a 9,5Jx19 vzadu a taktiež 20 palcov – 9,0Jx20 vpredu a 10Jx20 vzadu. Komu sa zdá turbínový dizajn príliš odvážny, je preňho pripravený model RS9. Jedná sa o leštené disky so širokými lúčmi dostupné vo veľkosti 19 a 20 palcov. Pre úplných fajnšmekrov je ešte pripravený modelový rad diskov s označením RSK6 dostupný vo veľkosti 19 aj 20 palcov. Stačí si len vybrať :-).

mercedes benz cls c218 lorinser tuning

Samozrejmosťou tohto projektu je taktiež pozdvihnutie výkonnostnej krivky, konkrétne motora 350 CGI so sériovým výkonom 292 koní (215 kW) a 365 Nm. Po optimalizácii riadiacej jednotky a inštalácii nového výfukového systému, stúpol výkon motora na hodnotu 322 koní (237 kW) a 400 Nm. Popri tom bol odblokovaný obmedzovač maximálnej rýchlosti, ktorá teraz dosahuje hodnotu 265 km/h.

Okrem toho Lorinser ponúka taktiež možnosť individualizácie interiéru a to nielen v zmysle hliníkového pedálového setu a velúrových kobercov, ale na požiadanie je možné interiér kompletne prečalúniť podľa predstáv majiteľa.

mercedes benz cls c218 lorinser tuning

mercedes benz cls c218 lorinser tuning

mercedes benz cls c218 lorinser tuning

mercedes benz cls c218 lorinser tuning

LORINSER


lorinser logo

Firma, ktorá sa zaoberá úpravou výhradne vyšších modelov automobilky Mercedes, pôsobí na trhu už viac ako 29 rokov. Za tú dobu nahromadila dostatok skúseností, aby si vytvorila prvenstvo medzi svetovými tunermi. Svedčí o tom aj zastúpenie Lorinser vo vyše 45 krajinách sveta.

Hlavnou náplňou práce Lorinser je úprava Merecedesov zvonku, zvnútra a takisto aj po motorovej stránke. Čiže Lorinser ponúka kompletnú úpravu vášho tátoša s hviezdou v znaku. Avšak nečakajte nič extrémne, skôr naopak. Hlavným heslom tejto firmy je elegancia. Svoje autá upravujú so zmyslom pre krásu elegancie, no neholdujú extrémnym výzvam. Štýl, jemnosť a športovosť zároveň. To je Sport-Service Lorinser.
Radi by sme vám ukázali a zároveň vás oboznámili s výsledkami ich práce, pričom by sme sa zamerali na najnovšie projekty.

Váš názor na túto decentnú úpravu pre Mercedes-Benz CLS C218 od úpravcu Lorinser?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy LORINSER, tak navštívte našu podstránku:

LORINSER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8139x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt