support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Športovo-luxusné kombi Mercedes-Benz CLS Shooting Brake – elegantná úprava od Lorinser logo mercedes

Športovo-luxusné kombi Mercedes-Benz CLS Shooting Brake – elegantná úprava od Lorinser

30.Nov.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tvorcovia vo firme Lorinser vytasili z rukáva ďalšie eso. Tým je výnimočný Mercedes-Benz CLS Shooting Brake, ktorý je stelesnením športovej elegancie a exkluzivity. Toto luxusné kombi, ktoré v sebe spája vizuálne prvky kupé sa predáva len zopár mesiacov, no v Lorinser už preňho majú pripravené ďalšie doplnky. Tie mu nepochybne dodávajú ešte väčší punc exkluzivity. Vo firme Lorinser sa úpravám automobilov značky Mercedes venujú už viac než tridsať rokov, takže tento tím rozhodne vie čo robí. A model CLS Shooting Brake po ich zásahoch je toho jasným dôkazom.

CLS Shooting Brake v podaní firmy Lorinser zažiaril v Essene


Najnovší Mercedes-Benz CLS Shooting Brake je v súčasnosti nepochybne najpôvabnejším a najelegantnejším kombi na trhu. Elegantné línie modelu CLS, ktoré už dobre poznáme boli trošku natiahnuté do dĺžky a vzniklo niečo medzi bežným kombi a kupé. Táto pomerne bizarná kombinácia vytvára úžasný celok, no aj tu bol priestor na ďalšie úpravy. V Lorinser sa tomuto dlhému elegánovi pozreli na zúbok a s výsledkom sa predstavili na najväčšej tuningovej show v Essene. Na domácej pôde vytasil tím firmy Lorinser to najlepšie a najnovšie zo svojho portfólia a tomuto kúsku sa samozrejme dostalo zaslúženej pozornosti.

Novinka stuttgartskej automobilky zaujme hneď na prvý pohľad, po úprave v dielňach firmy Lorinser sa niekoľko zmien prejavilo aj na zovňajšku. Zmeny rozhodne nie sú nenápadné. CLS Shooting Brake v úprave Lorinser zaujme už prednou časťou, ktorú zdobí výraznejší nárazník nadväzujúci na blatník s výduchmi. K dispozícii sú aj výraznejšie športové prahy, ktoré len zvýrazňujú športové ambície tohto netradičného modelu. Jemného prepracovania sa dočkala aj zadná časť, na ktorej vás ale určite zaujmú výrazné koncovky športovej výfukovej sústavy. Výraznú bodku za úpravami zovňajšku môžete urobiť 19- alebo 20-palcovými športovými diskami z ľahkej zliatiny.

mercedes benz cls c218 combi shooting brake lorinser tuning

Mercedes-Benz CLS Shooting Brake od Lorinser: vyšší výkon pre diesel aj pre benzínový agregát


Vo firme Lorinser samozrejme nezabudli ani na výkonnostnú stránku tohto modelu. Prakticky pre každú pohonnú jednotku je pripravená optimalizácia ECU, vďaka ktorej si môže CLS Shooting Brake pripísať na svoje konto zopár koní navyše. Niečo do stáda pridáva aj športová výfuková sústava, ku ktorej sa ale ešte dostaneme. Žiarivým príkladom výkonnostných úprav je napríklad motorizácia CLS 350 BlueEFFICIENCY. Z tohto šesťvalca sa úpravcom podarilo vyžmýkať až 237 kW/322 koní. Smerom nahor sa posunulo aj maximum krútiaceho momentu 400 Nm, to dosiahnete v rozmedzí 2 900 – 5 000 ot./min. Úpravy sa rovnako nevyhli ani dieslovému agregátu 350 CDI, ktorého maximálny výkon po úpravách dosiahol hodnotu 224 kW/305 koní a jeho maximum krútiaceho momentu činí 695 Nm v rozmedzí od 1 600 do 2 900 ot./min. Ako sme už vyššie naznačili model CLS Shooting Brake dostal od Lorinser-u do vienka aj športovú výfukovú sústavu s chrómovými koncovkami a tlmičom, ktorý sa postará o adekvátny zvukový prejav.

mercedes benz cls c218 combi shooting brake lorinser tuning

Lepší pocit z jazdy budete mať vďaka športovému naladeniu podvozka, tento model sa k vozovke priblížil o 25 mm. Úpravca v tejto súvislosti nezabudol dodať, že v súčasnosti chystá už aj sadu pre modely s podvozkom Airmatic.

Maximálna kvalita a elegancia čaká na vás aj vo vnútri. Práve pre interiér ponúka spoločnosť Lorinser niekoľko doplnkov s ich logom, pozornosť upútajú napríklad podsvietené prahy, či športové hliníkové pedále. Dokúpiť si môžete tiež originálne ozdobné koberčeky a pre náročnejších majú tvorcovia pripravené prémiové kožené čalúnenie v rôznych farebných prevedeniach. A že mu to naozaj sekne...

mercedes benz cls c218 combi shooting brake lorinser tuning

mercedes benz cls c218 combi shooting brake lorinser tuning

mercedes benz cls c218 combi shooting brake lorinser tuning

mercedes benz cls c218 combi shooting brake lorinser tuning

Mercedes-Benz CLS (C218) COMBI SHOOTING BRAKE vo fotogalérii:

lorinser logo

LORINSER


Firma, ktorá sa zaoberá úpravou výhradne vyšších modelov automobilky Mercedes-Benz, pôsobí na trhu už viac ako 29 rokov. Za tú dobu nahromadila dostatok skúseností, aby si vytvorila prvenstvo medzi svetovými tunermi. Svedčí o tom aj zastúpenie Lorinser vo vyše 45 krajinách sveta.

Hlavnou náplňou práce Lorinser je úprava vozidiel Mercedes-Benz zvonku, zvnútra a takisto aj po motorovej stránke. Čiže Lorinser ponúka kompletnú úpravu vášho tátoša s hviezdou v znaku. Avšak nečakajte nič extrémne, skôr naopak. Hlavným heslom tejto firmy je elegancia. Svoje autá upravujú so zmyslom pre krásu elegancie, no neholdujú extrémnym výzvam. Štýl, jemnosť a športovosť zároveň. To je Sport-Service Lorinser.
Radi by sme vám ukázali a zároveň vás oboznámili s výsledkami ich práce, pričom by sme sa zamerali na najnovšie projekty.

Váš názor na luxusnú úpravu športového kombi Mercedes-Benz CLS (C218) Shooting Brake od úpravcu Lorinser? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy LORINSER, tak navštívte našu podstránku:

LORINSER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES-BENZ vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8870x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt