support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Tuning a skutočné umenie – ART MERCEDES-BENZ CLS logo mercedes

Tuning a skutočné umenie – ART MERCEDES-BENZ CLS

19.May.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Art Mercedes CLS
ART – nemecká tuningová firma, ktorá je pre väčšinu z vás určite veľkou neznámou. Pokiaľ niekto spomenul tuning a automobilovú značku Mercedes, prvé čo „preletí“ každému hlavou je stará známa firma AMG. Firma ART je silne konkurencie schopná aj AMG. O čom nás presviedča ich najnovší „šíp“. Už sériovo prekrásny Mercedes-Benz CLS. Táto limuzína zaútočila na trh svojou premiérou pred dvomi rokmi na Ženevskom Autosalóne. Jej dizajn je spojením harmónie ostrej línie a oblosti priestoru. Výrazný tvar, ktorý pripomína strelu, či náboj pozdvihuje aerodynamiku na vysokú úroveň.

V ponuke automobilky nájdeme 4 agregáty . 6-válcový diesel s označením 320 CDI a výkonom 224 koní, 350-ka disponuje 272 koňmi, CLS 500 výkonom 306 koní a nakoniec upravená 500-ka od AMG disponujúca výkonom silných 476 koní.

ART prináša do ponuky CLS, ktoré neprešlo iba len výkonnostnou úpravou, ale hlavne dizajnovým vylepšením (stylingom) . ART prináša do ponuky dve výkonnostné verzie, ktorých základom pre úpravu je už upravený motor AMG 55. Tá prvá disponuje 560-mi koňmi a druhá až 620-timi s neuveriteľným krútiacim momentom 890Nm. Zrýchlenie z 0-100km/h je 4,4sek. resp. pri silnejšej verzii 4 sekundy.

Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Art Mercedes CLS
K dosiahnutiu takýchto parametrov bolo samozrejme potrebné prispôsobiť aj ostatné komponentny na aute. Ten teraz disponuje elektronicky nastaviteľným podvozkom, ktorý si svetlú výšku vozidla reguluje aj automaticky. Pre ešte lepšiu podporu jazdných vlastností bol zväčšený rozchod kolies vpredu o 70mm a vzadu o 80mm.

CLS-ku boli taktiež „pribalené“ tuhšie skrutné stabilizátory. Spojenie s vozovkou zabezpečujú trojdielne disky vpredu s rozmermi 9,5x20 a vzadu 10,5x20. 20“ disky, tak tie sú už tým správnym rozmerom aj pre chrómové kolesá, úpravca ART sa však rozhodol pre výraznú bielu farbu. Pneumatiky majú rozmery 225/30 a 305/25. Pôvodný výfukový systém bol nahradený celonerezovým.

Katalyzátory boli taktiež vymenené za športovejšie a vyústenie výfukového systému je zakončené duplex systémom, na každej strane dvomi okrúhlymi koncovkami. Každá koncovka s priemerom 100mm s dvojitou stenou.

Exteriér – nekompromisný fabrický dizajn, je po úprave niečím neuveriteľným. Keď prišlo CLS-ko na trh, bol mu pridelený prívlastok „kupé-limuzína“ označované ako nereálna kombinácia. Bodykyt od ART-čka však vyzdvihuje ostrejšiu stránku automobilu a dáva najavo, že ide o tvrdého športovca.


ART Mercedes Benz CLS v plnej paráde:


Art Mercedes CLS
Všetky doplnky sú jasne viditeľné hneď na prvý pohľad, cez to všetko nenarušili pôvodné línie automobilu. Súčasťou nového predného nárazníka sú teraz hmlovky v rozmiestení 2x2. Dve „guľatiny“ na každej strane.

Výzor extrémneho dravca dodáva karbónový spojler v dvojitom vyhotovení. Lahôdkou moderného vývoja sú spätné zrkadlá z uhlíkových vlákien. Predným blatníkom pribudli výduchy pri dverách. Ťahajúce sa od spodku až k vrchu blatníku jemne naznačujú, že ide o tvrdú výkonnostnú kategóriu. Zadný nárazník bol taktiež vymenený a pribudol mu ešte difúzor, ktorý sa vyrába buď z plastu, alebo karbónu.

Náduchy na chladenie zadných bŕzd boli aplikované do blatníkov v podobnom štýle ako predné. Pre ich efektívnosť museli prejsť úpravou zadné dvere. Na kufrovú časť bolo osadené masívne krídlo na vo farbe karosérie.

Interiér „jása“ športovým duchom. Dolpnky z carbonu a alcantry. Označenie ART namiesto loga Mercedes-Benz je tu zamenené zámerne. Ak však budete mať záujem o individuálne zmeny nie je problém sa s výrobcom dohodnúť ;-). Úpravcovia od ART sú pripravený na nezvyčajné požiadavky a výstrelky svojich zákazníkov.Wallpaper s námetom ART Mercedes-Benz CLS: (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo poviete na toto luxusné a pri tom elegantné, športové auto značky Mercedes Benz v úprave od ART? Prosím, hlasujte:


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Jakub Drgoň
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 57326x    hodnotenie: 134/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt