support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes Benz CL63 AMG v čiernej matnej so zvýšeným výkonom od Famous Parts logo mercedes

Mercedes Benz CL63 AMG v čiernej matnej so zvýšeným výkonom od Famous Parts

22.Apr.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Jeden z najdrahších sériovo vyrábaných modelov značky Mercedes Benz dostal od spoločnosti Famous Parts nové stylingové doplnky. Tie majú jeho exkluzivitu ešte viac zvýrazniť, čím sa z toho kupé stane doslova unikát. Ak ste presvedčený o tom, že Mercedes CL63 AMG žiadne ďalšie zmeny nepotrebuje, vo Famous Parts vám ukážu, že stále je čo vylepšovať. Ako teda vyzerá maximálny luxus a prestíž v podaní tejto odvážnej nemeckej tuningovej dielne?

Mercedes Benz CL s označením C216 patrí nepochybne medzi najprestížnejšie autá na svete. Toto elegantné kupé s bohatou históriou neprestáva udivovať, rovnako ako technika, ktorú v sebe ukrýva. Vo Famous Parts sa neuspokojili ani s vrcholnou výbavou CL63 AMG a postarali sa o jej rozšírenie. Predmetom ich záujmu sa stal model z roku 2009, teda ešte ten „pred-faceliftový“. Celkovej atraktivite to však vôbec neuberá, rozširujúci kit s názvom Black Edition V1 tomuto elegánovi naozaj sekne.

Famous Parts sa postarali o rozšírenie Mercedesu Benz CL63 AMG


Vo Famous Parts si pre tento model pripravili poriadny bodykit, ktorý celé vozidlo pomerne výrazne rozširuje. Prednú časť zdobí nárazník s rozšírenou spodnou časťou a integrovanými diódami pre denné svietenie. Musíme podotknúť, že nárazník ku zvyšku auta perfektne pasuje. Vpredu si okrem neho našla svoje miesto aj nová kapota s maskulínnymi líniami. Nové sú tiež rozširujúce bočné prahy a výraznejší zadný nárazník s difúzorom, ktorý zdobí štvorica chrómových koncoviek štvoruholníkového tvaru. Nemenej zaujímavé je samotné farebné prevedenie.

mercedes benz cl63 amg famous parts

Spoločnosť tomuto elegánovi „obliekla“ štýlovú fóliu v zaujímavej matnom odtieni s metalizovaným efektom „Frozen Gray Matt“. Jednotlivé detaily, ako kryty vonkajších spätných zrkadiel, či hviezda na prednej maske sú zas zvýraznené čiernou. Auto však nepôsobí vôbec fádne, čierne prvky skvele ladia s kolesami, na ktorých stredovej časti je vygravírované písmeno B. To je neklamným znakom, že autorom použitých diskov s rozmermi 10,5x21 je spoločnosť Brabus. Diskom Monoblock E nechýba samozrejme ani poriadne obutie, ktorým sú pneumatiky Continental Sport Contact s rozmermi 265/30 vpredu a 305/25 na zadnej náprave.

mercedes benz cl63 amg famous parts

Úpravy vo Famous Parts neobišli ani výkonný osemvalec


Mercedes CL63 AMG v podaní Famous Parts disponuje elektronickým adaptívnym systémom podvozka. Širšiemu telu však museli tvorcovia prispôsobiť aj rozchod náprav, čo sa im podarilo vďaka podložkám značky H&R pod disky. Bezo zmien nezostal ani priestor pod prednou kapotou. Zo 6.2-litrového osemvalca sa tímu z Famous Parts podarilo vyťažiť ďalších 85 koní, čím sa celkový výkon vyšplhal na hodnotu až 610 koní! Podarilo sa to najmä preprogramovaním elektronickej riadiacej jednotky a osadením nového výfukového potrubia.

mercedes benz cl63 amg famous parts

mercedes benz cl63 amg famous parts

mercedes benz cl63 amg famous parts

mercedes benz cl63 amg famous parts

Mercedes-Benz CL63 AMG od Famous Parts vo fotogalérii:famous parts logo

FAMOUS PARTS


Spoločnosť Famous Parts sa od roku 2009 špecializuje na komplexné úpravy prémiových vozidiel. V ich portfóliu nájdete viacero modelov značky BMW, Mercedes, Audi či Porsche. Pri svojich tuningových počinoch sa dokážu ich návrhári poriadne odviazať, výsledkom čoho sú odvážne a nekonvenčné úpravy. Vďaka svojim exkluzívnym partnerom pracujú vždy s tými najlepšími materiálmi a spolupracujú s poprednými výrobcami športových diskov. Vo Famous Parts sa nebránia ani v spolupráci s ostatnými dielňami, len nedávno dokončili spoločný projekt s Prior Design.


Váš názor na úpravu kupé Mercedes-Benz CL63 AMG firmou Famous Parts ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy FAMOUS PARTS, tak navštívte našu podstránku:

FAMOUS PARTS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2764x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt