support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz CK63 RS - elegantno-luxusný tuning od úpravcu Carlsson logo mercedes

Mercedes-Benz CK63 RS - elegantno-luxusný tuning od úpravcu Carlsson

29.Oct.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Na frankfurtskom autosalóne predviedla nemecká tuningová dielňa Carlsson svoj najnovší počin v podobe upraveného Mercedesu CLS 63 AMG – reagovala tak veľmi rýchlo na uvoľnenie tohto ostrého modelu samotnou automobilkou. Dielňu Carlsson pritom netreba nejako zvlášť predstavovať, na svetových autosalónoch sa jej už roky dostáva obrovskej pozornosti a musíme uznať, že je to celkom zaslúžené. Ich úpravy z radov ostatných vozidiel nevyčnievajú len svojimi výkonmi ale aj precíznym a citlivým spracovaním zovňajšku. A inak tomu samozrejme nie je ani v prípade modelu CK63 RS.

Mercedes Benz CLS - elegancia na druhú


Mercedes Benz CLS bol jedným z prvých vozidiel na trhu, ktorým prischlo ľudové označenie „štvordverové kupé“. Svojím spôsobom ide o štvordverový model s typickými znakmi kupé – sklonom strechy a riešením bočnej línie. Nečudo teda, že model CLS si vo svojom prvom prevedení našiel množstvo fanúšikov a stal sa na určitú dobu symbolom luxusu a moderného štýlu vybočujúceho z kontúr bežných limuzín, či veľkých SUV. V rovnakom duchu sa nesie aj nástupca, ktorý vychytal najnovšie dizajnové prvky automobilky a zopár vylepšení. Niekomu to samozrejme stačiť nemusí a aj výkon, ktorý poskytuje verzia 63 AMG môže po čase niekoho omrzieť – a práve pre takého je Carlsson CK63 AMG.

Carlsson CK63 RS: výkon takmer 650 koní


Predstavenie úprav nemôžeme začať inak, než vzhľadom, ten totiž upúta hneď na prvý pohľad a aj menej pozorný okoloidúci si určite všimne, že to nie je len tak obyčajný „CéeLeS-ko“.

mercedes benz cls63 amg carlsson ck63 rs

V Carlssone sa o vzhľad tohto elegána príkladne postarali, vpredu pribudol aerodynamický avšak veľmi decentný športový nárazník s integrovanými LED svetlami pre denné svietenie a karbónovou stredovou časťou. Ako to už pri úpravách tejto dielne býva zvykom, tradičný znak striebornej trojcípej hviezdy nahradil uháňajúci kôň, čo ale určite nie je na škodu, ďalšiu zmenu registrujeme v podobe čiernej výplne výduchov a masky. Bočnú líniu dotvárajú nové ultraľahké zliatinové disky ponúkané v rôznych rozmeroch, maximum je však v tomto prípade 20“ . Pre tých vyberavejších ponúka úpravca tri rôzne možnosti prevedenia diskov a to lesklé Brilliant, matné Graphite a Titanium. Prechádzame tak už do zadnej časti tohto „skoro kupé“, kde môžeme vidieť veľmi decentný zadný spojler a difúzor, ktoré ale žiadnym spôsobom nenarúšajú elegantný ráz modelu.

mercedes benz cls63 amg carlsson ck63 rs

Zopár zmien sa udialo aj pod kapotou aj keď tu ž divízia AMG odviedla poriadny kus práce. Výkonný osemvalec po modifikácii riadiacej jednotky ponúkne výkon 477 kW/649 koní, čo je o celých 67 kW viac, než u bežnej verzie CLS 63 AMG. Určitý nárast zaznamenala aj krivka maximálneho krútiaceho momentu, ktorá v tomto prípade vrcholí na hodnote 900 Nm. V praxi sa zmeny ukážu najmä pri zrýchlení, resp. pri šprinte z nuly na 100 km/h, ktoré je v porovnaní s bežnou AMG verziou o 0,2 sekundy lepšie. Z 0 na 100 km/h vás tento elegantný dravec dostane už za 4,1 sekundy, čo je síce určitý rozdiel, no dovolíme si tvrdiť, že ho spozná len šofér s veľmi vycibrenými zmyslami.

Carlsson CK63 RS: prepracovaný podvozok a luxusný interiér


Bodku za výkonnostnými úpravami spravili v Carlssone osadením upraveného výfukového potrubia so štyrmi impozantnými koncovkami. V tejto súvislosti ešte pripomeňme, že nemecká dielňa ponúka výkonnostné úpravy pre všetky ostatné motorizácie modelu CLS a na tie sa taktiež vzťahuje trojročná záruka.

Firma Carlsson použila svoje vlastné patentované tlmiče C-Tronic, ktoré sú určené pre majiteľov s originálnym podvozkom Airmatic. Tento inteligentný podvozkový systém umožňuje znížiť svetlú výšku vozidla až o 30 mm a zároveň systém sám vyhodnocuje stav vozovky, čiže svetlú výšku vie aktuálnym podmienkam prispôsobiť aj automaticky.

mercedes benz cls63 amg carlsson ck63 rs

Našou poslednou zastávkou bude interiér, s ktorým sa v Carlssone veľmi pekne pohrali a výsledkom je majstrovsky spracovaná kabína lákajúca svojou pohodlnosťou a prepracovanosťou. V interiéri nájdeme tie najkvalitnejšie materiály na aké si len spomeniete. Nechýba tu alcantara, sedadlá sú pokryté najkvalitnejšou kožou Nappa Exclusive s perforovaním a palubnú dosku zas zdobia karbónové vlákna v tmavohnedom prevedení. Aby ste ani počas jazdy nezabudli v akom exkluzívnom stroji sedíte, logo Carlssonu nájdete nielen na opierkach hlavy ale aj na koberčekoch a dekoračných obkladoch interiéru.

Čo viac dodať? Tuneri z Carlssonu opäť predviedli, že elegancia a luxus im nie sú cudzie. Páči sa nám aj inteligentný systém podvozku, ktorý pomôže najmä v meste. Nie je to teda ani zďaleka žiadny cukrík, ktorý vytiahnete z garáže len raz za čas, ale pokojne na každý deň a taktiež aj na dlhé cesty.

mercedes benz cls63 amg carlsson ck63 rs

mercedes benz cls63 amg carlsson ck63 rs

mercedes benz cls63 amg carlsson ck63 rs

Mercedes-Benz Carlsson CK63 RS:


carlsson logo

Wallpaper "Mercedes-Benz CK63 RS Carlsson"
(pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200

Vaše hodnotenie pre Mercedes-Benz CLS63 AMG s "tunerskou visačkou" CK63 RS od firmy CARLSSON ?


Viac informácií k značke Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Carlsson, tak navštívte našu podstránku:

CARLSSON tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textu: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6739x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt