support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz E cabrio – vkusný styling od firmy Carlsson logo mercedes

Mercedes-Benz E cabrio – vkusný styling od firmy Carlsson

24.Jun.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Nemecký úpravca Carlsson sa najnovšie vyznamenal vkusným stylingovým balíkom pre É-čkový Mercedes-Benz verzie cabrio, ktorému úpravca okrem elegantného stylingu doprial aj vyšší výkon. Kto túži po štýlovej zmene Mercedesov, sú mu brány firmy Carlsson dokorán otvorené.

Mercedes-Benz triedy E je najnovším skvostom z dielne tejto bavorskej automobilky. Verzia Coupé, Cabrio v sebe skrýva športové prvky kombinované s elegantným vystupovaním a práve to je to, čo robí tento Mercedes výnimočným. Tento Mercedes vie vystupovať ako elegán v slávnostnom smokingu, ale taktiež ako športovec v domácom oblečení. Kto sa chce voziť v športovo-elegantnom kupé, Mercedes-Benz triedy E je tá správna voľba.

Pri počutí slov športové kupé sa každému autičkárovi vynorí otázka, na aký pohon sa môže vlastne tešiť. Inžinieri automobilky s trojcípou hviezdou v znaku nelenili a nové É-čko vybavili nie práve najslabším agregátom. Nefalšovanú športovú jazdu si majiteľ užije s 5,5 litrovým motorom V8, ktorého výkonnostná produkcia predstavuje 388 konských síl (285 kW) a 530 Nm. Na stovku sa tento divoký elegán dokáže hravo dostať za necelých 5,4 sekundy, čo naozaj nie je zanedbateľná hodnota.

mercedes benz e cabrio carlsson tuning

Nový E-čkový Mercedes je veľmi vkusne vyzerajúce auto, ktoré sa môže hrdo pýšiť svojim atraktívnym dizajnom. V súvislosti s dizajnom tohto modelu existuje len malé percento ľudí/úpravcov, ktorí ho vedia vylepšiť tým dobrým smerom. Firma Carlsson sa odhodlala skúsiť to a výsledok jej snaženia je viac než skvelý.

Celý projekt by mohol dostať podnázov decent, pretože všetky aspekty tomu aj nasvedčujú. Pri úprave zovňajška sa úpravca nenechal uniesť kadejakými modernými trendmi, ale šiel svojou vlastnou cestou. Predná časť auta bola obdarená výrazne športovo-tvarovaným predným podnárazníkom, ktorý je navyše doplnený o karbónový podnárazník v štýle RS. V stylingovom balíku tiež záujemca nájde zadný upravený nárazník a štýlový spojler (odtrhová hrana) na veku kufra. Tieto prvky v kombinácii s krásnym bielym lakom karosérie vytvárajú skutočný balzam na dušu.

mercedes benz e cabrio carlsson tuning

Pokiaľ sa chceme baviť o zvyšovaní výkonu v prípade tohto E-čkového modelu, je nutné podotknúť, že výkonnostný tuning je pripravený pre šesťvalcovú sériovú verziu 350 CDI, ktorá dosahuje maximálny výkon približne 231 koní (170 kW) a 540 Nm.

Pre dosiahnutie vyššieho výkonu 350 CDI úpravca zvolil plug and play systém s názvom ECU C-Tronic Diesel Power. Jedná sa o systémovú jednotku, ktorá dokáže dvihnúť celkový výkon o približne 20 percent – v prípade tohto kabrioletu na hodnotu 280 koní (206 kW) a 648 Nm. Carlsson k úprave motora s radosťou pridá aj celonerezový športový výfukový systém ukončený dvoma podlhovastými koncovkami a športové pružiny znižujúce svetlú výšku vozidla o 30 mm. Predvádzací model má navyše obuté štýlové 19-palcové kolesá, ktorá ale môžu byť nahradené iným modelom aj vo veľkosti 20 palcov.

Interiér bol taktiež obdarený zopár vkusnými doplnkami ako napríklad hlavica automatickej prevodovky v kombinácii koža/Alcantara, hliníkové piny dverí, velúrové koberce ako aj hliníkový pedálový set.

mercedes benz e cabrio carlsson tuning

mercedes benz e cabrio carlsson tuning

mercedes benz e cabrio carlsson tuning

mercedes benz e cabrio carlsson tuning

mercedes benz e cabrio carlsson tuning

mercedes benz e cabrio carlsson tuning

carlsson logo

Mercedes Benz E cabrio Carlsson tuning:Ako na vás pôsobí kabriolet Mercedes-Benz E v decentnej úprave od firmy CARLSSON ?


Viac informácií k značke Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Carlsson, tak navštívte našu podstránku:

CARLSSON tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textu: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9372x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt