support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz C63 - VÄTH V63 Supercharged AMG - luxusné kupé s výkonom 680k logo mercedes

Mercedes-Benz C63 - VÄTH V63 Supercharged AMG - luxusné kupé s výkonom 680k

20.Mar.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Byť číslom jeden znamená byť najlepším. Robiť veci tak, ako ich nerobí nik iný a vytvárať výsledky hodné poklony. Jednoduchšie povedané, vytiahnuť od života to naj, čo ponúka. Spojte slová VÄTH a Mercedes-Benz a zistíte, čo znamená byť na vrchole, doslova!

Mercedes-Benz C63 AMG je vďaka nemeckej precíznosti stelesnením dokonalosti. Cieľ bol splnený - vyrobiť neobyčajne fajnovú a luxusnú limuzínu, ktorá môže zároveň spĺňať úlohu jednak rodinného auta, ako aj prezentačného modelu a samozrejme športového „náčinia na vystrájanie“. Agilita je preto v novej triede C magickým slovom. Súčasťou tohto naozaj do detailov prepracovaného modelového radu je množstvo technických inovácií a široká paleta možností individualizácie, ktorá vyhovie všetkým nárokom potenciálnych zákazníkov vzhľadom na výkon a efektívnosť. Takmer žiaden iný automobil sa nedokáže tak rýchlo prispôsobiť vašim individuálnym potrebám, ako aj vášmu štýlu jazdy zároveň.

C63 AMG je naozaj silná limuzína! Kto by mal o tom akékoľvek pochybnosti, stačí si vypočuť zvuk 6,3-litrového osemvalca do V a rázom zmeníte názor. Tento špecificky navrhnutý motor dokáže vyvinúť výkon až 525 konských síl (386 kW) a 630 Nm, pričom si treba uvedomiť, že značná táto sila sa nachádza pod prednou kapotou luxusnej limuzíny triedy C. Toto nie je obyčajné auto, toto je špeciálna edícia vášho mokrého sna. Úpravca VÄTH hodlá tento zážitok ešte viac zdokonaliť.

Ak zalovíte vo vašich pamätiach zistíte, že úpravca menom VÄTH sa už do úpravy Céčkového AMGčka raz pustil v podobe projektu s názvom V63RS Clubsport. Vtedy sa jednalo o verziu kombi a tentokrát si úpravca posvietil na nekompromisného kráľa vo svojej triede v podobe verzie coupé. V prvom prípade slintali poväčšine šťastní oteckovia svojich rodín a v tom prípade to budú vyznávači neortodoxných sedanov.

VÄTH V63 Supercharged Mercedes-Benz


mercedes benz c63 amg v63supercharged vath tuning

Céčkové AMG je samo o sebe stelesnením najvyššieho stupňa krutosti dostupného „len tak“ v salóne Mercedes-Benz – už len samotný zvuk je niečo, čo dáva jasne najavo, že sa chystá niečo naozaj kruté a podlé! Technici v dielni VÄTH si však povedali, že z tejto beštie dokážu vydolovať podstatne viac. Do auta preto putoval špeciálne vyvinutý performance kit s označením V63Supercharged a ako už samotný názov napovedá, pod prednú kapotu sa tak nasťahoval mohutný mechanický kompresor s dodatočným chladením samého seba ako aj prevodovkového a olejového ústrojenstva. K tejto sústave bola doladená hlavná elektronika a osadený kompletný nehrdzavejúci výfukový systém vrátane leštených výfukových zvodov. Koniec koncov, skúste pustiť 680 konských síl a 840 Nm „sériovým“ výfukovým ústrojenstvom! Presne tak, tieto čísla opisujú konečný výkon tejto bielej nádhery vo finálnej fáze úpravy. Nebolo by zlé, ak by budúci majiteľ mal spoľahlivého dodávateľa pneumatík, pretože zrýchlenie pod 4 sekundy, maximálka 335 km/h a možnosť vypnutia stabilizácií dá po papuli každej sade gúm. Každému je pritom snáď jasné, že adekvátny brzdový systém v podobe 380 mm veľkých kotúčov je nevyhnutnosťou.

mercedes benz c63 amg v63supercharged vath tuning

Dizajn tejto nádhery bol zdokonalený rukami úpravcu pridaním dodatočných karbónových dielov, nakoľko finiš karosérie je v prekrásnej bielej perleti. Karbónová je maska chladiča, predný sexy lip, zadná odtrhová hrana kufra pomenovaná Gurney a zadný difúzor.
Upravené boli tiež zadné blatníky z dôvodu rozšírenia zadnej nápravy o celých 80 mm, ktorá sa tak stará o ešte dokonalejšiu priľnavosť vozidla k vozovke. Zabudnúť nesmieme ani na športový znížený podvozok s rozsahom zníženia 20 až 65 mm a naozaj luxusné obutie vo forme trojdielnych kovaných diskov z dielne VÄTH. Ich rozmery spadajú do kolonky 9x20 vpredu a 11x20 vzadu.

O nezabudnuteľný pôžitok zvnútra vozidla sa starajú obklady z karbónu, resp. dreva vo farbe piano black a luxusnej kože.

mercedes benz c63 amg v63supercharged vath tuning

mercedes benz c63 amg v63supercharged vath tuning

mercedes benz c63 amg v63supercharged vath tuning

Väth V63 Supercharged – Mercedes-Benz AMG:


Ako sa vám páči Mercedes-Benz C63 AMG v úprave V63Supercharged od spoločnosti VÄTH ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky VÄTH? Navštívte našu podstránku:

VÄTH tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3333x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt