support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz C63 AMG Coupé Black Series – zvýšenie výkonu a decentná úprava od KTW Tuning logo mercedes

Mercedes-Benz C63 AMG Coupé Black Series – zvýšenie výkonu a decentná úprava od KTW Tuning

03.Aug.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Najmenšia verzia Mercedesu C vo vrcholnom prevedení od AMG predstavuje aj napriek svojmu spracovaniu poriadnu výzvu pre tuningové štúdiá. Jedným z nich, ktoré tomuto pokušeniu neodolalo je aj spoločnosť KTW Tuning, ktorá si vozidlá stuttgartskej trojcípej hviezdy doslova zamilovalo. V ich ponuke totiž nájdete množstvo úprav práve vozidiel tejto značky, pričom možnosti vylepšenia ponúkajú aj na úžitkové vozidlá. Firma KTW Tuning len nedávno predstavila upravený Mercedes-Benz Citan, teraz sa však zamerala na ostrejší model, ktorý navyše prichádza s označením Black Series. Model Mercedes-Benz C63 AMG Coupé sa vďaka tejto spoločnosti dostal k vyššiemu výkonu a niektorým ďalším doplnkom.

Mercedes-Benz triedy C nepoznáme iba ako sedan a kombi, hoci sa práve v týchto karosárskych variantoch objavujú na našich cestách najčastejšie. Dvojdverové „Céčko“ je už vo svojom sériovom prevedení veľmi dynamickým vozidlom, ktoré svojim telom evokuje športovú eleganciu. Ak by ste si želali pritvrdiť, siahnuť môžete po vrcholnej verzii C63 Coupé AMG, a ak by vám aj to bolo málo, pripravená je pre vás rada Black Series inšpirovaná Safety Car zo seriálu Formula 1. S týmto vybavením by sme ho mohli považovať za top model, je tu však ešte paket od KTW Tuning, ktorý výkon tohto nadupaného kupé zvyšuje.

Mercedes-Benz C63 AMG Coupé Black Series od KTW Tuning


V KTW Tuning aj tentoraz venovali menej času úpravám vzhľadu a musíme uznať, že toto čierne kupé ich naozaj príliš nepotrebuje. Vizuálne zmeny sa teda obmedzili na výmenu predného grilu, z ktorého zmizla trojcípa hviezda. Efekt vytvárajú aj výraznejšie zatmavené okná a 20-palcové zliatinové disky. Zvýrazniť temný efekt sa autorom tohto počinu naozaj podaril, veď ako inak by malo pôsobiť auto honosiace sa prívlastkom Black Series? To podstatné nás ale čaká pod kapotou.

O pohon Mercedes-Benz C63 AMG Coupé sa stará 5.5-litrový prepĺňaný osemvalec s poriadnou dávkou výkonu. Ak by vás už po čase omrzel, v KTW Tuning budú mať pre vaše auto pripravenú „softvérovú injekciu“ pre elektronickú riadiacu jednotku.

Tento zásah zdvihne výkon na 386 kW/525 koní, zlepší reakcie plynového pedálu a o máličko zníži aj čas potrebný na zrýchlenie z nuly na 100 km/h. Dodajme, že sériová verzia modelu C63 AMG Coupé to zvládne za 4,4 sekundy. Pomyselnou bodkou za úpravami od KTW Tuning je odinštalovanie obmedzovača maximálnej rýchlosti, pokoriť tak 300 km/h hranice teda nebude až taký problém.

Tím firmy KTW Tuning aj teraz ukázal predovšetkým snahu o decentný tuning, ktorého hlavnou súčasťou bolo zvýšenie výkonu. Dodajme, že za celý paket si úpravca vypýta 6 600 eur.

mercedes benz c63 amg coupé black series zvýšenie výkonu decentný tuning ktw tuning

mercedes benz c63 amg coupé black series zvýšenie výkonu decentný tuning ktw tuning

mercedes benz c63 amg coupé black series zvýšenie výkonu decentný tuning ktw tuning

mercedes benz c63 amg coupé black series zvýšenie výkonu decentný tuning ktw tuning

mercedes benz c63 amg coupé black series zvýšenie výkonu decentný tuning ktw tuning

mercedes benz c63 amg coupé black series zvýšenie výkonu decentný tuning ktw tuning

mercedes benz c63 amg coupé black series zvýšenie výkonu decentný tuning ktw tuning

KTW Mercedes-Benz C65 AMG vo fotogalérii:ktw tuning logo

KTW Tuning


Spoločnosť KTW patrí v Nemecku medzi popredných predajcov automobilov značky Mercedes-Benz so špecializáciou na nákladné a úžitkové vozidlá. Pod značkou KTW Tuning ponúka úpravy prakticky pre každý model značky Mercedes-Benz. Ich úpravy sú zamerané predovšetkým na podvozok a kolesá, cudzie im však nie sú ani výkonnostné úpravy. Firma ponúka aj široký výber rôzneho autopríslušenstva pre nákladné vozidlá a dodávky.

Ako sa vám pozdáva Mercedes-Benz C63 AMG Coupé Black Series v úprave od firmy KTW Tuning ? Hlasujte tu:Ak sa chcete dozvedieť viac o úpravách firmou KTW Tuning, tak navštívte našu podstránku:

KTW Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3340x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt