support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes Brabus SV12 R Biturbo 800 - takto vyzerá najrýchlejšia limuzína na svete logo mercedes

Mercedes Brabus SV12 R Biturbo 800 - takto vyzerá najrýchlejšia limuzína na svete

25.Feb.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Vlajková loď automobilky Mercedes Benz, trieda S, nie je na našich cestách až taká rarita, ale tak či tak, ešte stále sa za týmto cestným korábom otočí dosť zvedavcov. Čo sa ale stane, keď sa na úpravy tejto limuzíny podujme dvorný úpravca vozidiel trojcípej hviezdy Brabus? Výsledok rozhodne stojí za to a určite sa netreba nechať oklamať jeho uhladeným a ležérnym vzhľadom.

Brabus z tohto modelu vyčaroval najrýchlejší voz svojho druhu na svete a svojím majstrovským dielom urobil tejto luxusnej limuzíny niečo, čo sa len tak nevidí. Nepredbiehajme však a poďme si toto dravé „eSko“ pozrieť postupne.

Súčasná generácia Mercedesu Triedy S nesúca označenie W221 sa na svetových trhoch predáva od roku 2006, pričom svoju svetovú premiéru si odbila v septembri 2005 na frankfurtskom autosalóne. Zhruba v polovici svojho „životného“ cyklu, teda len nedávno, dostala S-Klasse niekoľko stylingových vylepšení a vcelku podarený facelift dodal tejto vlajkovej lodi ešte väčší punc exkluzivity.
Potešiteľný je aj fakt, že aj napriek tlakom rôznych ekologických lobistov automobilka neupustila od najvýkonnejšieho 5,5 litrového dvanásťvalca ponúkajúceho výkon 612 koní, ktorý teraz veľmi vhodne využila dielňa Brabus na dosiahnutie svojich vysokých ambícií.

Podľa nášho názoru najväčším trhákom tohto kúsku je práve to, čo sa skrýva pod kapotou a tak sa na to poďme bez zbytočného otáľania rovno pozrieť.

mercedes sv12r biturbo brabus w221

Pod kapotou nájdeme silný pohonný agregát, ktorý s tým sériovým nemá mnoho spoločného, nárast tu nezaznamenáme len výkonnostný ale i objemový, ten sa zväčšil z pôvodných 5,5 na 6,3l a to nielen na zdvihu ale aj na vŕtaní. Zoznam upravených dielov je samozrejme veľmi rozsiahly, zvýšenie objemu si vyžiadalo väčšie piesty, nový hriadeľ, systém sania a chladenia pracujúceho na princípe chladenia stlačeným vzduchom v kombinácii s vodou. Svoje miesto dostali aj výkonnejšie turbodúchadlá a výfukové potrubie so športovým katalyzátorom.

Vďaka početným úpravám motora sa SV12 R Biturbo môže popýšiť výkonom rovných 800 koní (!!!) (597 kW) a takmer neuveriteľným maximálnym krútiacim momentom 1 420 Nm pri 2 100 ot./min. Táto uvedená hodnota, však nemá príliš veľa spoločného s využitím v praxi, zaujímavosťou je, že kvôli päťstupňovej automatickej prevodovke a životnosti niektorých dielov sa musí maximálny krútiaci moment obmedziť „len“ na 1 100 Nm.

mercedes sv12r biturbo brabus w221

Aby toho nebolo málo, Brabus sa pochváli aj ďalšími veľmi pôsobivými parametrami: z 0 na 100km/h vystrelí táto limuzína len za 3,9 sekundy a na dosiahnutie 200 km/h hranice z nuly jej postačí len 10,3 sekundy. Pozoruhodné je aj elektronické obmedzenie rýchlosti, ktoré je väčšinou nastavené na hranicu 250 km/h. Povieme vám, že s týmto vozom ju hravo prekročíte, tvorcovia sa totiž veľkoryso rozhodli obmedziť rýchlosť až pri 350 km/h, čo by na vyšantenie sa, malo stačiť aj tým najbesnejším povahám.

mercedes sv12r biturbo brabus w221

A teraz ako dezert po hlavnom chode, sa pozrime aj na ostatné stránky tohto decentného dravca, ktorý s maximálnou eleganciou a nadhľadom zvládne akokoľvek vysoké nároky. Ako sme už naznačili v úvode Brabus SV12 R Biturbo 800 sa od svojich miernejších príbuzných až natoľko neodlišuje, z exteriérových úprav môžeme vymenovať napríklad decentne upravený nárazník, zväčšené bočné výduchy a prahy. Zadnej časti pre zmenu kraľuje difúzor zdobený štvoricou chrómových koncoviek výfuku a veľmi decentný spojler umiestnený na veku kufra, čo sa týka diskov, zákazník bude mať na výber zo širokej palety Brabusu v rozmeroch od 19 do 21 palcov.

mercedes sv12r biturbo brabus w221

Interiér v konfigurácii pre štyroch pasažierov je doslova a do písmena prešpikovaný exkluzívnymi materiálmi a najmodernejšou technikou. Posádka určite ocení pohodlné sedadlá čalúnené žltou perforovanou kožou z prémiovej edície firmy Brabus, obklady z kvalitného dreva a fanúšikov technických hračiek zas určite poteší kompletné multimediálne centrum.

Titul najrýchlejšej limuzíny na svete nie je až taký dôležitý a svetoborný, no určite priláka dosť pozornosti. A tento unikát si rozhodne zaslúži viac, než len jedno povšimnutie.

mercedes sv12r biturbo brabus w221

mercedes sv12r biturbo brabus w221

mercedes sv12r biturbo brabus w221

mercedes sv12r biturbo brabus w221

mercedes sv12r biturbo brabus w221

Váš názor na Mercedes-Benz SV12 R Biturbo v úprave od nemeckého špecialistu BRABUS ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 21607x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt