support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Brabus SV12 S Biturbo - svetovo najrýchlejšie a najsilnejšie kupé ! logo mercedes

Brabus SV12 S Biturbo - svetovo najrýchlejšie a najsilnejšie kupé !

09.Aug.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Brabus V12 S Biturbo
Na začiatok napíšeme len niekoľko čísel: 730 koní, 1320 Nm a 340km/h. A to všetko v karosérii typu kupé. Brabus SV12S Biturbo coupe je postavené na báze Mercedesu CL600.

Srdcom tohto exkluzívneho automobilu je motor Brabus SV12S Biturbo, ktorý je postavený na báze preplňovaného dvanásťvalcového motora Mercedes 600 a predstavuje najsilnejší dvanásťvalec povolený do cestnej premávky na svete. Namontovaním špeciálnej kľukovej hriadele v kombinácii s väčším vŕtaním a príslušnými kovanými piestmi sa zväčšil objem tohto motora z 5,5 na 6,3 litra. Ďalšie úpravy tohto motora prebehli na hlave valcov a výmenou vačkového hriadeľa.

Okrem toho prebehli rozsiahle modifikácie aj v ďalších perifériách motora. Úpravy zahŕňajú špeciálne výfukové potrubia, dve väčšie turbodúchadlá, vysokovýkonný medzichladič a výfuk s kovovým katalyzátorom a nízkym spätným tlakom. Ďalšia veľmi dôležitá modifikácia prebehla v elektronickej riadiacej jednotke motora, ktorá vďaka naprogramovaniu vydolovala z motora maximálny výkon a pritom dokáže spĺňať prísne kritériá emisie EURO IV.

Vďaka všetkým týmto úpravám je výkon motora krásnych 730 koní (537 kW) pri 5100 otáčkach za minútu a krútiaci moment 1320 Nm, ktorý je k dispozícii už od 2100 otáčkach za minútu! Krútiaci moment je ale v aute pre istotu elektronicky obmedzený "len" na 1100 Nm.

Sila tohto motora je prenášaná na zadné kolesá cez modifikovanú 5-stupňovú automatickú prevodovku. Za príplatok je možné do tohto „kupátka“ namontovať aj uzávierku diferenciálu. Celé pohonné ústrojenstvo je opatrené mazacími prípravkami, ktoré poskytla firma ARAL.

Brabus V12 S Biturbo
Brabus SV12 S Biturbo coupe nie je len najsilnejší, je aj najrýchlejší. Rozbehne to z pokoja na stokilometrovú rýchlosť za nejaké 4 sekundy, „dvestovkou“ to páli už za 11,9 sekundy a ručička tachometra sa vďaka elektronickému obmedzovaču zastaví na hodnote 340 km/h !!!

Svoju úlohu pri takýchto rýchlostiach zohrá samozrejme aj aerodynamika. Preto boli všetky použité aerodynamické súčiastky testované v aerodynamickom tuneli. Premyslený tvar predného nárazníka zabezpečí potrebný prítlak na prednú časť auta i prívod studeného vzduchu ku chladiču. Predné hmlové svetlá integrované do nárazníka zabezpečujú skvelé osvetlenie vozovky.

Taktiež zadný nárazník podľahol úpravám. V ňom sa nachádzajú výrezy pre dve dvojité koncovky výfukov a 3 diódové svetlá vzadu, 5 svetielok pod prahmi, ktoré svietia na cestu pod vozidlom, čo iste všetci poznajú už z kultového filmu Rýchlo a Zbesilo. Zadný nárazník bol taktiež tvarovaný a testovaný v aerodynamickom tuneli a preto teraz poskytuje väčší prítlak na zadnú nápravu, čo zlepšuje smerovú stabilitu pri vysokých rýchlostiach.

Brabus V12 S Biturbo
Toto zvyšovanie výkonu by sa nezaobišlo bez modifikácií podvozkových častí, bŕzd a kvalitných pneumatík. V ponuke sú ľahkozliatinové disky Brabus Monoblock vo veľkostiach 18, 19, 20 alebo 21 palcov. Pod blatníky sa dokážu natlačiť maximálne disky s rozmermi 9Jx21 vpredu a 10,5Jx21 vzadu. Najväčší príslušný rozmer pneumatík je 265/30 ZR 21 vpredu a 295/30 ZR 21 vzadu. Brabus okrem toho doporučuje použiť pneumatiky značiek Pirelli, alebo Yokohama.

Vďaka novému prispôsobenému podvozku klesla karoséria Brabusu o 25 milimetrov nižšie. O brzdenie tohto kupé sa stará vysokovýkonný brzdový systém - BRABUS. Na prednej náprave nájdeme brzdové kotúče s rozmerom 380x36 mm a 12-piestikové strmene a vzadu 355x28 mm kotúče a 6-piestikové strmene.

Okrem týchto modifikácií prebehli zmeny aj v niektorých dizajnových prvkoch a v interiéri, ktorý je očalúnený do Brabus Mastik kože a príjemnej alcantary. Pokiaľ sa vám doma váľajú nejakí nepotrební "Štefánikovia" a toto monštrum zvané Brabus SV12 S Biturbo vás oslovilo, tak vedzte, že ho celé môžete získať už od 178 890 Euro.

Fotogaléria Brabus SV12 S Biturbo:


Wallpaper "Brabus SV12 S Biturbo" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ako sa vám páči úprava BRABUS SV12 S Biturbo ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Ján Kaduk
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11127x    hodnotenie: 20/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt