support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz E63 AMG Brabus 850 6.0 Biturbo: zrýchleno-expresný kombík logo mercedes

Mercedes-Benz E63 AMG Brabus 850 6.0 Biturbo: zrýchleno-expresný kombík

25.Feb.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Automobilka Mercedes iba nedávno uviedla na trh inovovanú verziu triedy E, ktorá sa snaží zaujať upraveným tvarom svetiel, krajšími krivkami a ešte bohatšou výbavou. Dvorný úpravca nemohol uvedenie „faceliftovaného Éčka“ ponechať bez povšimnutia a do parády si rovno zobral ostrú verziu E63 AMG. Z tohto luxusného kombi sa stal stroj, ktorý by všetkými desiatimi brala nejedna hlava rodiny.

Poriadny výkon a vylepšený vzhľad, tak by sa dalo v skratke napísať, čo môžete očakávať od Mercedes E63 AMG, ktoré prešlo dielňou spoločnosti Brabus. Reč však nebude o žiadnom miernom zvýšení, ale o poriadnej výkonnostnej náloži, ktorá toto kombi mení na cestné monštrum. O tom, že vo svojom vnútri skrýva neobyčajnú silu, sa vás bude snažiť presvedčiť upraveným bodykitom, novými kolesami a ďalšími športovými prvkami, ktoré ho spoľahlivo odlíšia od jeho menej nadupaných súrodencov.

Brabus 850 6.0 Biturbo: lahôdka pre nadšencov maximálneho výkonu


Novinku od Brabusu spoznáte predovšetkým podľa upravenej prednej časti, kde pribudol nový aerodynamický nárazník. Prednú masku navyše zdobí neprehliadnuteľné logo úpravcu. Tento medveď sa môže pochváliť aj 20-palcovými diskami Monoblock z dielne Brabus, pričom potenciálny zákazník si bude môcť vybrať aj o číslo menšie disky. Vzadu pribudol výrazný karbónový difúzor s novými koncovkami výfukovej sústavy. Mimochodom, výfuková sústava má regulovateľnú klapku, ktorá sa dá nastavovať pohodlne z interiéru. V tejto súvislosti uvádza úpravca najmä režim „Sport“, kedy auto poriadne reve a umiernený režim „Coming Home“, kedy budete od výfukov počuť len tlmené pradenie.

Teraz sa už ale poďme povenovať priestoru pod prednou kapotou. Hneď po jej otvorení vás uvíta karbónový kryt agregátu, na ktorom nájdete označenie 850. Už zo samotného názvu tohto tuningového počinu by ste mohli tušiť jeho výkon. Ale čo to 6.0? To je označenie zväčšeného objemu. Práce na motore zašli až tak ďaleko, že 5.5-litrový agregát sa podarilo zväčšiť na 5.9 litra. K tomu pridajte optimalizáciu elektroniky, prepracované nasávanie, chladenie a väčšie turbodúchadlá. Výkon sa dostal až na hodnotu 625 kW/850 koní. Za zmienku bezpochyby stojí aj obrovský krútiaci moment 1 450 Nm dostupný v rozmedzí 2 500 až 4 500 ot./min. Takto upravený motor je možné kombinovať nielen s pohonom zadnej nápravy ale aj s pohonom 4Matic.

mercedes benz e63 amg 6.0 biturbo brabus

Pre svoj showcar si spoločnosť vybrala tú drahšiu možnosť, teda pohon všetkých štyroch kolies. Na príklade verzie 4Matic Brabus hrdo prezentuje akceleráciu z 0 na 100 km/h, ktorú táto novinka zvládne iba za 3,1 sekundy! Pre konštrukčné obmedzenia, ktoré so sebou variant kombi prináša, bola maximálna rýchlosť obmedzená na 300 km/h. Ak ale napumpovaný šesťliter dáte pod kapotu sedanu, uháňať môže až 350 km/h. Kvôli výrazne zvýšenému výkonu neobišli úpravcovia ani podvozok, kde teraz nájdete tuhšie tlmiče a pružiny. Dodajme, že pre Mercedes E63 AMG ponúka Brabus aj tri umiernenejšie výkonnostné úpravy. Pri tých sa maximálny výkon vyšplhá na 620 koní, 650 koní resp. 730 koní.

mercedes benz e63 amg 6.0 biturbo brabus

V Brabuse samozrejme zapracovali aj na interiéri. Vnútrajšok si môžete nechať upraviť celou radou kvalitných materiálov, ktoré mu dodajú punc exkluzivity a posádke sa postarajú o zvýšený komfort. V ponuke čalúnenia nechýba ani špeciálna koža Brabus Mastik, ktorú si môžete dopriať v ktoromkoľvek farebnom odtieni. Celkovú cenu týchto úprav spoločnosť zatiaľ nezverejnila, odhadujeme však, že sa môže vyšplhať až na takú hodnotu, za akú by ste si už pokojne kúpili auto nižšej strednej triedy.

mercedes benz e63 amg 6.0 biturbo brabus

mercedes benz e63 amg 6.0 biturbo brabus

mercedes benz e63 amg 6.0 biturbo brabus

mercedes benz e63 amg 6.0 biturbo brabus

mercedes benz e63 amg 6.0 biturbo brabus

Mercedes E63 AMG 850 6.0 Biturbo od úpravcu Brabus vo fotogalérii:brabus logo

Mercedes E63 AMG Brabus 850 6.0 Biturbo:Váš názor na Mercedes-Benz E63 AMG 850 6.0 Biturbo v úprave od nemeckého špecialistu BRABUS ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky BRABUS? Navštívte našu podstránku:

BRABUS tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3043x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt