support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz AMG GT-R - civilno-okruhový športiak s výkonom 585 koní logo mercedes

Mercedes-Benz AMG GT-R - civilno-okruhový športiak s výkonom 585 koní

04.Aug.2016
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber
Mercedes už pred časom avizoval vývoj ostrejšej verzie modelu AMG GT, teraz má za sebou svoju premiéru a tak už poznáme všetky dôležité údaje. Čakanie sa rozhodne oplatilo a novinka, ktorá si za meno pripisuje písmenko R, rozhodne prekvapí.

Mercedes AMG GT-R predstavuje ďalší krok vpred oproti svojej bežnej verzii. Prichádza po verzii GT S a stáva sa vlajkovou loďou modelov AMG. Novinka bude doma najmä na okruhoch, no bez problémov vám poslúži aj na bežných cestách. Ak by ste o ňu mali záujem, je už najvyšší čas objednávať, no napriek tomu môžete dodanie očakávať až od marca budúceho roka (2017). Mercedes AMG GT-R prichádza s celým radom technických vylepšení, ktorými chce automobilka smelo konkurovať napríklad aj Audi R8 V10.

Mercedes AMG GT-R prináša vyšší výkon, upravený exteriér a nižšiu hmotnosť


Nový prírastok v rodine AMG je vybavený 4.0-litrovým osemvalcom s dvojitým prepĺňaním. Pochváliť sa môže výkonom 585 koní, čo je o 123 koní viac než pri štandardnej verzii. Zvýšil sa aj maximálny krútiaci moment, a to konkrétne na 700 Nm, pričom dostupný je v spektre 1 900 až 5 500 ot./min. Motor spolupracuje s upravenou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou, ktorá svojím naladením prispieva k tomu, že akceleráciu z 0 na 100 km/h zvládne Mercedes AMG GT-R už za 3,6 sekundy. Patrí sa už iba dodať, že maximálna rýchlosť sa vyšplhala na 318 km/h.

mercedes amg gtr

Toto GT-R AMG spoznáte aj zvonku podľa viacerých stylingových zmien. Konkrétne môže byť reč o zväčšených otvoroch predného nárazníka, novej výplni prednej masky a bočných hliníkových lištách. Rozšírenie prináša dostatočný priestor pre 19-palcové disky vpredu a 20-palcové disky vzadu. Pribudli aj nové doplnky karosérie v čiernom lesklom prevedení. Zmeny zovňajška prebiehali aj s cieľom zníženia celkovej hmotnosti. Strecha je napríklad celá vyrobená z karbónu. Snahy o zníženie hmotnosti sa prejavili aj osadením ľahšej výfukovej sústavy. Celková hmotnosť Mercedesu AMG GT-R predstavuje iba 1 555 kg.

mercedes amg gtr

Vývojári popracovali aj na podvozku. Nechýba tu elektronicky ovládaný zadný diferenciál, no veľkým lákadlom je aj systém natáčania zadných kolies, ktorý prispieva k lepšej ovládateľnosti. Doplnkovou výbavou sú okrem iného karbón-keramické brzdy. Zopár úprav sa nachádza aj v interiéri, kde nájdeme nové športové sedadlá a štýlové obšitie. Na záver sa ešte pristavme pri zovňajšku. Mercedes AMG GT-R bol predstavený v novej exkluzívnej farbe AMG Green Hell Magno, ktorá je nepochybným odkazom na okruh Nordschleife prezývaný zelené peklo. Mercedes AMG GT-R sa na ňom ale určite trápiť nebude.

mercedes amg gtr

mercedes amg gtr

mercedes amg gtr

mercedes amg gtr

mercedes amg gtr

mercedes amg gtr

mercedes amg gtr

mercedes amg gtr

Beast of the Green Hell: The Mercedes-AMG GT R - Mercedes-Benz original:2017 Mercedes-AMG GT R - Official Review:amg logo

Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AMG, tak navštívte našu podstránku:

AMG tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
a Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1918x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt