support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Nový Mercedes-Benz triedy A (W176) s vyšším výkonom a v elegantnej úprave od Lorinser logo mercedes

Nový Mercedes-Benz triedy A (W176) s vyšším výkonom a v elegantnej úprave od Lorinser

28.Dec.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemeckí špecialisti na tuning z firmy Lorinser sa pred veľkolepou show v Essene zamerali na nový Mercedes-Benz triedy A. Malú stuttgartskú novinku, ktorá sa od svojich dvoch predchodcov výrazne odlišuje, postavili na športové disky a dopriali jej veľmi sympatické doplnky. Nezabudli pritom ani na zvukový prejav. Príjemný vzhľad sa teda aj v tomto prípade snúbil s vyšším výkonom a puncom, aký dokáže Mercedesom pridať iba Lorinser.

Odborníci na vozidlá so znakom trojcípej hviezdy sa na tohtoročnú tuning show v Essen-e poriadne pripravili. Celkovo vo svojej expozícii ukážu až štyri novinky, z ktorých jednou je aj nový Mercedes-Benz A v štýlovej športovej úprave. Nečakajte však žiadne preplácané tvary, Lorinser tomuto modelu doprial jemné a veľmi príjemné zmeny, pričom niektoré z nich sú vskutku nenápadné. Svoju pozornosť sústredili úpravcovia najmä na zadné partie, kde nájdeme upravený difúzor ozdobený koncovkami z upravenej výfukovej sústavy. Zmeny však neobišli ani motorový priestor, no ani tu nečakajte extrémne úpravy. Začnime ale už spomínaným vzhľadom.

Lorinser doprial pre Mercedes-Benz A iba jemné dizajnové zmeny


Charakteristickým pre nový Mercedes-Benz A je jeho nižší profil, ktorý zvýrazňuje dynamické vlastnosti tohto drobca. Už na prvý pohľad je vidieť, že potenciál tohto modelu siaha ďalej, než len po hranice mestskej premávky a tomu sa prispôsobili aj špecialisti v Lorinser. Novému „áčku“ ušili na mieru zadný nárazník, ktorý je prispôsobený novej výfukovej sústave. K modelu si môžete dokúpiť niektoré zo 1719-palcových športových diskov s rôznymi povrchovými úpravami. K dispozícii sú tiež originálne emblémy firmy Lorinser, ktorými dáte jasne najavo, že váš Mercedes-Benz A má zvláštnu výbavu. Pod týmto pojmom si môžete predstaviť nielen športovú výfukovú sústavu ale aj tuhšie naladený podvozok, či pár koní navyše.

mercedes benz triedy a model w176 zvýšenie výkonu dizajn lorinser tuning

„Áčko“ od Lorinseru sa pochváli trochu väčším stádom koní


Od zovňajška sa teda dostávame už ku vnútornej stránke tohto sympatického modelu. K novému „áčku“ si môžete dokúpiť športové potrubie s klapkami, ktoré vyúsťuje štvoricou chrómových koncoviek. Nové výfuky sa nepostarali iba o lepší akustický prejav, ale aj pod mierne zvýšenie výkonu. Pár koní navyše pridá tiež upravená elektronická jednotka, pričom možnosť zvýšenia výkonu sa týka modelov s motormi A200 a A220 CDI. Pre ešte silnejší zážitok môžete siahnuť aj po športovom tuhšom pružení.

V Lorinser nezabudli ani na interiér, no aj tu sa zmeny niesli v minimalistickom štýle. Dokúpiť si môžete napríklad ozdobné koberčeky, či hliníkové pedále. Predpokladáme, že zo strany firmy Lorinser sú tieto úpravy len akýmsi prvým krokom a už čoskoro sa dočkáme výraznejších úprav.

mercedes benz triedy a model w176 zvýšenie výkonu dizajn lorinser tuning

mercedes benz triedy a model w176 zvýšenie výkonu dizajn lorinser tuning

mercedes benz triedy a model w176 zvýšenie výkonu dizajn lorinser tuning

mercedes benz triedy a model w176 zvýšenie výkonu dizajn lorinser tuning

mercedes benz triedy a model w176 zvýšenie výkonu dizajn športové chróm koncovky výfukov lorinser tuning

mercedes benz triedy a model w176 zvýšenie výkonu dizajn športové chróm koncovky výfukov lorinser tuning

lorinser logo

LORINSER


Firma, ktorá sa zaoberá úpravou výhradne vyšších modelov automobilky Mercedes-Benz, pôsobí na trhu už viac ako 29 rokov. Za tú dobu nahromadila dostatok skúseností, aby si vytvorila prvenstvo medzi svetovými tunermi. Svedčí o tom aj zastúpenie Lorinser vo vyše 45 krajinách sveta.

Hlavnou náplňou práce Lorinser je úprava vozidiel Mercedes-Benz zvonku, zvnútra a takisto aj po motorovej stránke. Čiže Lorinser ponúka kompletnú úpravu vášho tátoša s hviezdou v znaku. Avšak nečakajte nič extrémne, skôr naopak. Hlavným heslom tejto firmy je elegancia. Svoje autá upravujú so zmyslom pre krásu elegancie, no neholdujú extrémnym výzvam. Štýl, jemnosť a športovosť zároveň. To je Sport-Service Lorinser.
Radi by sme vám ukázali a zároveň vás oboznámili s výsledkami ich práce, pričom by sme sa zamerali na najnovšie projekty.

Váš názor na elegantnú športovejšiu úpravu pre nový Mercedes-Benz triedy A (W176) od firmy Lorinser? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy LORINSER, tak navštívte našu podstránku:

LORINSER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES-BENZ vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5077x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt