support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes SLS63 AMG Roadster - vyšší výkon aj stylingové doplnky od Senner-Tuning logo mercedes

Mercedes SLS63 AMG Roadster - vyšší výkon aj stylingové doplnky od Senner-Tuning

28.Jun.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Luxusný Mercedes SLS63 AMG patrí medzi naozajstné ikony. Krivky tohto úžasného kupé odkazujú na predchodcu s označením 300SL a pre stuttgartskú automobilku je to vcelku úspešný model. Mercedes SLS AMG rozhodne patrí medzi autá snov a odkaz na historické športové kupé je iba jedným z dôvodov. Tento model ponúka špičkovú techniku a skvelý výkon, dopriať si ho môžete aj ako roadster. Práve na ten sa zamerali aj v nemeckej spoločnosti Senner Tuning.

K letným dňom sa hodí nielen ľahšie oblečenie ale aj auto „hore bez“, aby ste si v ňom mohli užiť poriadnu jazdu s vetrom vo vlasoch. Otvorená verzia modelu SLS síce v predajoch za bežným kupé zaostáva, no ponúka podobný jazdný zážitok. Ten má však trochu inú „príchuť“ aj vďaka tomu, že nad vašou hlavou nebude žiadny nízky strop. Keďže tu máme leto, aj pozornosť profesionálov zo spoločnosti Senner Tuning sa upriamila na otvorenú verziu s prívlastkom Roadster.

Mercedes SLS63 AMG Roadster: úpravy aj pre SLS „bez strechy“


Reč tentoraz nebude o úpravách bodykitu ani o nejakých výraznejších zásahoch do vzhľadu vozidla. Snáď najviditeľnejšou úpravou sú 20-palcové disky Schmidt Gotham vpredu a o palec väčšie vzadu v titánovo-sivom prevedení. Modelu SLS Roadster nechýba ani športové obutie v podobe pneumatík Hankook S1 Evo. Úpravca ponechal tiež všetky znaky, rovnako ako pri sériovom prevedení, aj tu nájdete označenie objemu motora na bočnej strane. Pozornejší si ale určite všimnú aj nižšiu svetlú výšku, ktorú má na svedomí podvozková sada od KW. Tá ťažisko vozidla nielen znižuje, ale podľa úpravcu je sú jej komponenty aj odolnejšie.

mercedes benz sls63amg roadster senner tuning

Pozornosť bola venovaná najmä 6,2-litrovému osemvalcu


Pozornosť od Senner Tuning si vyslúžil najmä pohonný agregát, ktorý sa vo svojom sériovom prevedení postará o maximálny výkon 420 kW/571 koní. To nie sú vôbec zlé hodnoty, no ak by sa vám to zdalo málo, v Senner Tuning majú pripravený slušný prídavok. Úpravou sacieho systému, nainštalovaním športového filtra a preprogramovaním elektronickej riadiacej jednotky, sa úpravcom podarilo zvýšiť výkon 6.2-litrového osemvalca o 26 kW/35 koní. Svoju zásluhu má na tom ale aj nové titánové výfukové potrubie s elektronicky ovládateľnými klapkami. Vychutnať si tak budete môcť aj poriadny zvuk, ktorého intenzitu budete môcť regulovať podľa potreby.

Mercedes SLS63 AMG od Senner Tuning je svetlým príkladom toho, že úprav na aute nemusí byť prehnane veľa a aj tak môžeme hovoriť o veľmi zaujímavom počine. Tento program určite medzi majiteľmi týchto športových vozidiel vzbudí pozornosť.

mercedes benz sls63amg roadster senner tuning

mercedes benz sls63amg roadster senner tuning

mercedes benz sls63amg roadster senner tuning

mercedes benz sls63amg roadster senner tuning

senner tuning logo

Váš názor na celkovú úpravu pre Mercedes-Benz SLS63AMG z dielne nemeckej firmy Senner Tuning ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy SENNER TUNING, tak navštívte našu podstránku:

SENNER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2890x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt