support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mclaren McLaren MP4-12C memoR – krídlové dvere, karbónové doplnky a farebný styling od Hamann logo mclaren

McLaren MP4-12C memoR – krídlové dvere, karbónové doplnky a farebný styling od Hamann

20.Mar.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Najnovší počin dielne Hamann má ambíciu stať sa najfarebnejším tuningom tohto roku. Ide pritom o poriadne exkluzívny kúsok. V spoločnosti Hamann sa zamerali na McLaren MP4-12C a dopriali mu radu špičkových doplnkov. Na prvý pohľad však zaujme hrou farieb, ale aj zdanlivo obyčajnými diódami pre denné svietenie. Prekvapení tento exot skrýva viac, poďme sa naňho teda pozrieť bližšie.

Britský superšport McLaren MP4-12C sa predáva od roku 2011 a od tej doby už neraz zaujal pozornosť profesionálnych tuningových štúdií. Príliš sa tomu nečudujeme, veď takmer dokonalý športový model je pre nich poriadnou výzvou. McLaren MP4-12C, ktorý je ideovým nasledovníkom úspešného modelu McLaren F1 z 90-tych rokov, je pre úpravcov tvrdým orieškom, no profesionáli v dielni Hamann sa svojej úlohy zhostili tak ako sa patrí. Ich počin by sa pritom pokojne mohol zaradiť medzi umelecké diela. Hneď na úvod treba povedať, že MP4-12C svoj výkon ani techniku nezmenil a preto si dajme krátku rekapituláciu parametrov súvisiacich s jeho výkonom.

Srdcom tohto exkluzívneho športového modelu je mierne inovovaný 3.8-litrový osemvalec s dvojitým prepĺňaním. Vydať zo seba dokáže po novom až 459 kW/625 koní, čo je predstavuje rozdiel 25 koní oproti predchádzajúcej verzii agregátu, ktorá bola nahradená v októbri minulého roka. Maximálny krútiaci moment dosahuje 601 Nm pri 8 500 ot./min. Zaujímavé je však spektrum otáčok, v ktorých dokáže agregát podávať zaujímavé výkony, už pri 2 000 ot./min. poskytuje motor McLarenu 80% z maxima svojho krútiaceho momentu. Teraz sa už ale poďme bližšie pozrieť na to, čo tomuto britskému športiaku dopriali v dielni Hamann.

McLaren MP4-12C memoR od Hamann má ešte podmanivejší vzhľad


Hneď na úvod treba povedať, že išlo najmä o vizuálne úpravy. Tie vidno najmä vonkajším sfarbením, ktoré sa ponáša skôr na umelecké dielo. Tento nový farebný kabát McLarenu veľmi svedčí a zvýrazňuje jeho ladné a plynulé aerodynamické krivky. V rámci odvážneho projektu memoR sa tvorcovia z firmy Hamann pustili aj do úprav bodykitu. V tomto prípade postupovali veľmi citlivo a s patričnou precíznosťou. Úpravy zovňajška modelu MP4-12C sú veľmi vkusné a príjemne zvýrazňujú jeho svalnaté línie. Predná časť zaujme najmä nárazníkom, do ktorého úpravcovia citlivo zapracovali LED pásiky pre denné svietenie. Lepšiemu prítlaku tejto časti pomáha karbónový predný spojler.

mclaren mp4 12c memor kridlove dvere carbon tuning hamann

Zvýraznenia sa dočkali aj bočné lišty, ktoré dokonale pasujú k výrazným výduchom. Výraznejšou zmenou je výduch na streche, ktorý sa ťahá od prednej až po zadnú časť. Vzadu sa prepracovaným koncovkám výfukovej sústavy musel prispôsobiť nárazník so vstavaným karbónovým difúzorom. V tejto časti zaujme tiež výrazné nastaviteľné mclakrídlo a mierne upravený karbónový kryt pohonného ústrojenstva. Všetky doplnky, ktoré odborníci z Hamannu tomuto modelu dopriali, boli vyrobené z ľahkého karbónu. Tvorcovia tohto počinu tak predišli zbytočnému zvyšovaniu hmotnosti. Od sériového prevedenia sa McLaren MP4-12C memoR odlišuje tiež tradičnými kovanými diskami s priemerom 21 palcov. Nechýba mu ani poriadne obutie v podobe nízkoprofilových pneumatík s rozmerom 255/30 ZR vpredu a 355/25 ZR vzadu. O niekoľko zmien sa úpravca postaral aj v kokpite. Tu však ponecháva výber materiálov na zákazníka. K dispozícii sú dekoračné obklady z dreva, karbónu, či kože a profesionáli z dielne Hamann sú pripravení pripraviť individualizáciu kokpitu presne podľa klientových predstáv.

McLaren MP14-12C v podaní dielne Hamann útočí takpovediac na všetky zmysly. Zovňajšok v umeleckom poňatí a prepracovaný interiér vás dokonale pripravia na skvelý zážitok, o ktorý sa postará výkonný osemvalec...

mclaren mp4 12c memor kridlove dvere carbon tuning hamann

mclaren mp4 12c memor kridlove dvere carbon tuning hamann

mclaren mp4 12c memor kridlove dvere carbon tuning hamann

mclaren mp4 12c memor kridlove dvere carbon tuning hamann

mclaren mp4 12c memor kridlove dvere carbon tuning hamann

McLaren MP4-12C "memoR" od úpravcu Hamann v galérii:hamann logo

Váš názor na stylingovú úpravu pre McLaren MP4-12C z dielne nemeckej firmy Hamann ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách McLaren vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

MCLAREN tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

HAMANN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2134x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt