support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

McGard - poistné skrutky a matice - bezpečnosť vašich kolies !

McGard - poistné skrutky a matice - bezpečnosť vašich kolies !

12.Mar.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber
S pribúdajúcim množstvom upravených áut tiež pribúda počet tých jedincov, ktorí si svoju „mužnosť“ dokazujú nie práve správnym a legálnym spôsobom. Preto je veľmi dôležité, aby si každý majiteľ chránil svoj štvorkolesový poklad najlepšie ako vie. Spôsobov je neúrekom od mechanickej zábezpeky volantu, cez blokovanie vstreku paliva až po najrôznejšie autoalarmy. Avšak veľmi podstatná otázka zabezpečenia prichádza v momente, ak si majiteľ dopraje nové, na pohľad okúzľujúce kolesá. Nikto netúži zažiť pocit, keď sa ocitne pred svojim autom, stojacím nie na okrúhlych kolesách, ale na hranatých tehlách. Najhorší prípad však nastane, ak sa pri „neprofesionálnom“ odcudzení kolies poškodí aj náprava alebo brzdový kotúč. Existuje množstvo firiem, ktoré sa zaoberajú výrobou bezpečnostných skrutiek, no firma McGard si od svojich produktov sľubuje oveľa viac!

logo McGard


MCGARD – „BEZPEČNOSTNÁ HVIEZDA“


certifikat McGard
Asi ani netreba pripomínať, aké je dôležité si svoje auto chrániť. Po svete behá už príliš veľa „zvedavcov“ na to, aby sme túto záležitosť nechali len tak, na náhodu. Uvedomuje si to aj jedna konkrétna firma spoza veľkej mláky, ktorá si hovorí McGard. Táto pôvodom americká firma bola založená už v roku 1964 s jasným cieľom – ponúknuť istú formu bezpečnosti. Jej náplňou práce je totižto výroba bezpečnostných skrutiek a matíc nielen pre kolesá. Produktové portfólio si predstavíme nižšie.

Modernizácia exportu umožnila firme McGard dodávať svoje výrobky aj na európske trhy. Aj vďaka tejto skutočnosti sa od roku 1994 druhá výrobná hala (prvá je v USA) nachádza v nemeckom meste Fleine. Firma McGard vlastní certifikát ISO 9001/2, pričom jej matice sú certifikované ISO/TS 16949:2002. Ocenená bola tiež veľmi prestížnym ocenením „Total Quality Excellence Award“, ktoré udeľuje automobilka Ford Company pre 20 najlepších firiem na svete. Dnes je McGard firmou dodávajúcou svoje bezpečnostné prvky automobilkám ako Daimler-Chrysler, Porsche, Volkswagen, Ford, Toyota atď.

Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Hlavnou myšlienkou skrutiek McGard je ich hlavica. Nenájdeme ju vo forme klasického šesťhranu, práve naopak, je hladká. To zabráni použitiu francúzskych kľúčov a iných podobných nástrojov. Pointa je v použití extra úzkej drážky v tvare zaoblenej hviezdice zhora, ktorá ma každú stranu rôzne dlhú. Na takto opracovanú skrutku sa nasadí špecifická hlava, na jednej strane so šesťhranom. Hlavica skrutky je vyrobená z materiálu tvrdosti 50-54 HRC čím je zabezpečená vysoká deformačná odolnosť násadca, čo je problémová časť u lacnejších výrobkov. Aj vďaka použitiu tohto tvrdého materiálu bolo možné použiť tento systém s hviezdou, to znamená, že jej tvar sa nijak nezdeformuje, resp. nezničí. Navyše, úzka drážka hviezdy znemožňuje použitie multi-pin násadcov. Zavŕšením tohto skvelého „vynálezu“ je povrchová úprava nikel-chrómovou vrstvou, vďaka ktorej sa majiteľ nemusí obávať skorodovania.

Firma McGard je na čele svetových firiem zaoberajúcich sa výrobou bezpečnostných skrutiek a iného príslušenstva. Ich portfólio je vcelku obsiahle a zahrňuje tieto výrobky:

- Bezpečnostné skrutky – modely Standard (SU), Ultra high security (SL) a Tuner. Skrutky SL oproti ostatným modelom disponujú rotačným prstencom bezprostredne pod hlavicou skrutky, ktorá zamedzuje použitie akéhokoľvek neoriginálneho nástroja. Model Tuner je vhodný pre disky so zapustenými a úzkymi otvormi pre skrutky.

- Bezpečnostné matice (hlavy) – matice sú rovnako ako skrutky vyrábané v troch modeloch, ku ktorým pribudol nový, 4x4. Aj v tomto prípade je model SL charakteristický otočným prstencom a model Tuner pre disky s úzkym otvorom. V prípade dodatočnej série 4x4 ide o bezpečnostný set s jednou maticou navyše pre rezervné koleso.

- Zámok airbagu – Čím ďalej, tým viac sa airbagy stávajú terčom zlodejov, hlavne kvôli ich pomerne vysokej cene. McGard myslí aj na toto a do svojej ponuky preto zaradil bezpečnostné šruby, ktoré sa namontujú na miesto pôvodných, sériových.

- Ochrana rezervného kolesa – McGard ponúka špeciálny bezpečnostný set skrutiek a matíc, určených na použitie pre vozidlá SUV, pick-up a iné, ktoré majú exteriérové rezervné koleso.

- Ochrana podkladu pre ŠPZ

- Ostatné – V ponuke McGard sa ešte nachádzajú aj originálne nástroje na osadenie bezpečnostných skrutiek, podložky, ochranné krytky skrutiek a puzdra na matice.

Firma McGard „nemá prsty“ len v auto priemysle, ale svoj čas venuje aj iným veciam, ktoré si vyžadujú zabezpečenie. Napríklad lode – zabezpečenie proti odcudzeniu motora alebo vrtule, PC komponenty, rozvodové skrine, kryty kanálov, plynomery a vodomery, domáce alarmy, strešné nosiče, bezpečnosť v múzeách atď.

poistna matica McGard
poistna skrutka McGard
bezpecnostne skrutky a matice McGard


bezpecnostna matica a skrutka McGard
!!! ZNÍŽENÉ CENY !!!

CHRÁŇTE SI SVOJ MAJETOK A OBJEDNAJTE SI VÝROBKY MCGARD !!!


bezpecnostne sroby McGard

POZOR !!! Do poznámky v objednávke uveďte presný názov, model, objem a rok výroby vášho auta !!!

katalog
Skrutky McGARD za 39,-€

bezpecnostne matice McGard

POZOR !!! Do poznámky v objednávke uveďte presný názov, model, objem a rok výroby vášho auta !!!

katalog
Matice McGARD za 39,-€

cierna bezpecnostna skrutka mcgard
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
cierna bezpecnostna skrutka mcgard
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
cierna bezpecnostna skrutka mcgard


POZOR !!! Do poznámky v objednávke uveďte presný názov, model, objem a rok výroby vášho auta !!!
Ďalej je potrebné uviesť, o aký počet sád máte záujem!

katalog
ČIERNE Skrutky resp. matice McGARD

bezpecnostne skrutky McGard sl ultra high security

POZOR !!! Do poznámky v objednávke uveďte presný názov, model, objem a rok výroby vášho auta !!!

katalog
Skrutky McGARD SL Ultra High Security za 44,90€

V našej ponuke môžete nájsť aj tieto športové hliníkové disky:

dotz tupac


V našej ponuke máme aj tieto hliníkové disky za akciové ceny:

hliníkové disky


Elektróny DOTZ za akciové ceny:

dotz


Ponuka letných pneumatík na sezónu 2010:

letne pneu 2010


Ako by ste hodnotili bezpečnosť a kvalitu skrutiek resp. matíc McGard? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k výrobkom McGARD Vám radi poskytneme. McGARD produkty nájdete na našej podstránke:

McGARD


Viac informácií k týmto skrutkám a maticiam vám radi poskytneme. Zoznam článkov o bezpečnostných skrutiek a matíc, podložiek, čapov a adaptačných sád nájdete na našej podstránke:

PODLOŽKY, SKRUTKY, BEZPEČNOSTNÉ SADY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 119624x    hodnotenie: 331/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt