support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Mazda zraz pod Pezinskou Babou

Mazda zraz pod Pezinskou Babou

30.Jun.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Priebeh akcie: 11.06.2005

Paťo, alias „Ice“, nám prináša malú a stručnú reportáž z jedného zo slovenských Mazda tuning zrazov. Takto videl on akciu a popísal nasledovnými slovami:

Zraz sa konal v kameňolome pod Pezinskou Babou. Nachádzajú sa tam dve parkoviská horne a dolné. Prvý deň som ho navštívil onen piatok. Vstup sme mali voľný, lebo sme sa prišli iba pozrieť čo a ako. Vtedy tam bolo vystavených asi 30-40 áut. Boli tam sériové RX-8čky a pár menej menej i viac stunovaných Mázd, ako napríklad červená MX-3 so slovenskou vlajkou pred sebou, alebo ružová Mazda, ktorá je asi dosť známa z Mimoňských vojen atď. Tiež bolo možné preskúmať Mazdu RX-8 zblízka. Po prezretí všetkých tých krásnych blikajúcich Mázd sme boli zvedaví na program. Zohnali sme teda organizátora čo vôbec nebol problém vzhľadom na to, že zraz bol malý a ešte nebol v plnom prúde. Podľa jeho slov sa celá SHOW mala začať až v sobotu. Tak sme sa vrátili domov, lebo už bol večer a ja som sa nemohol dočkať ďalšieho dňa.

V sobotu sme sa vrátili na zraz o 10:30 a to už bol slalom v plnom prúde. Fronta pred vchodom nebola žiadna. Kúpili sme si náramky a dostali typické oranžové číslo na čelné sklo nášho auta, ktoré v našom prípade bolo 057. Toto číslo taktiež vyjadrovalo počet áut v areáli pri našom príchode. Zaparkovali sme našu Zafiru, ktorá vtedy vyzerala dosť komicky medzi učupenými Mazdami. Vtedy tam už bolo oveľa viac upravených Mázd so zaujímavými airbrushmi. Pri toľkej nádhere som zabudol na foťák. Bol som vo svojom živle. Prešli sme na horné parkovisko, kde sa konal slalom.

Slalom, ktorý prebiehal počas nášho príchodu, bol jednoduchý. Slalom „tam“ a „späť“. No po tomto slalome organizátor vytvorili „slalom 2“. To už bola poriadna divočina. Šprint „tam“ a slalom po celom parkovisku „späť“. Väčšina štartujúcich mala problémy nájsť prvý kužeľ po 180-ke na konci šprintu. Viem čo hovorím, zažil som ju ako spolujazdec. Po niekoľkých štartoch si aj organizátori uvedomili, že rozostavenie nieje najlepšie, a že dráha (citujem jedného z organiz.) „hobluje gumy jak hajzl“. No slalom aj tak nechali dokončiť.

Po skončení „slalomu 2“ prišlo na rad parkovanie. To prebiehalo nasledovne:

  1. Išlo sa na čas.
  2. Zo štartu sa odbočovalo vľavo, zastalo sa, zacúvalo sa do provizórnej garáže z kužeľov, po zacúvaní sa vyštartovalo rovno do cieľa/štartu
  3. Ak sa dotkol 1 kužeľa, znamenalo to +0,5sek k času
  4. Ak sa pohol, alebo zhodil 1 kužeľ, znamenalo to +1,0sek k času

Tu vám prikladáme ilustračnú mapku trate slalomu

preview


Niektorí štartujúci sa snažili byť najrýchlejší, no to sa odrazilo na počte kužeľov pod kolesami a podvozkom auta. Pri parkovaní sa stala i nehoda keď sa jeden štartujúci postavil na štart skôr ako mal, a keďže štart a cieľ bolo rovnaké stanovisko, musel v rýchlosti uhnúť a nacúval rovno do elektrickej rozvod. skrine. Našťastie autu sa nič nestalo na rozdiel od el. skrine.

Po tejto disciplíne som musel odísť, takže na záver zhodnotím tento zraz. Išlo o menší zraz, čiže žiadna tlačenica ani hlava na hlave, hoci áut bolo menej, no stále sa bolo na čo pozerať. Bufet sa nachádzal vo vzdial. časti horného parkoviska no nikdy pri ňom nebola tlačenica ani nič podobné. Jedinou najväčšou chybou tohto zrazu bola aparatúra resp. mikrofóny. Nebolo nič rozumieť a to spôsobilo, že niektorí štartujúci sa nedostavili na štart včas, aj po opakovaných volaniach.

Tu pár fotografií z Mazda zrazu pod Pezinskou Babou:Týmto ďakujeme Paťovi za príspevok medzi NEWS na našom webe. Veríme, že vám priniesla ďalší pozitívny pocit o dianí v našej slovenskej tuning scéne. Všetky vaše recenzie, postrehy a informácie v podobe článkov a pridaných fotografií, alebo vlastných pripravených textov s obrázkami, zasielajte na info@tuning.sk. Vyberieme tie zaujímavé, a zverejníme.

Boli ste tiež na tejto akcii? Ako bolo? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Volaj, píš alebo skypuj.Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9672x    hodnotenie: 31/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt