support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Mazda MX-5 Roadster Coupe.

16.Mar.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mazda X5 Roadster Coupe
Popularita Mazdy MX-5 prekonáva aj tie najodvážnejšie predpovede. Predajné úspechy sympatického dvojmiestneho roadstera nadobudli globálne rozmery už v roku 2000, keď celkový počet vyrobených kusov prekonal hranicu 500 000.

V máji toho istého roku sa MX-5-ka dokonca zapísala do Guinnessovej knihy rekordov, keď sa s celkovým počtom 531 890 vyrobených kusov stala celosvetovo najpredávanejším automobilom z kategórie ľahkých športových dvojmiestnych roadsterov.

Najčerstvejším produkčným míľnikom obľúbenej MX-5 sa stal tohtoročný január, kedy z výrobných liniek Mazdy zišiel exemplár s poradovým číslom 800 000!!! K tomuto rekordnému počtu sa MX-5 dopracovala po sedemnástich rokoch a deviatich mesiacoch svojej modelovej existencie. Automobilka už iniciovala aktualizáciu rekordného zápisu v Guinnessovej knihe rekordov.

Aktuálna, v poradí už tretia generácia modelu Mazda MX-5 sa vyrába od augusta 2005 a za ten čas stihla získať viac než 40 medzinárodných ocenení, vrátane japonského titulu „Automobil roka“ v rokoch 2005 a 2006.

Výrobca populárnu MX-5 starostlivo inovuje a medzičasom sa ponuka rozšírila aj o verziu s modernou, elektricky ovládanou skladacou strechou typu hard-top, ktorá sa v Európe predáva pod označením MX-5 Roadster Coupe. S klimaticky odolnejším hard-topom sa teraz ľahký roadster uplatní aj na trhoch, kde otvorené automobily nie sú práve typickým predajným artiklom.

Mazda X5 Roadster Coupe
Elektricky riadený mechanizmus po stlačení príslušného ovládača poskladá jednotlivé strešné panely do priestoru za sedadlami v priebehu necelých 12 sekúnd a jediným manuálnym úkonom, ktorý sa v danom prípade od vodiča vyžaduje, je uvoľnenie centrálneho zámku na ráme čelného skla. Dômyselnosť celkového riešenia potvrdzuje skutočnosť, že aj po zložení strechy zostáva objem 150-litrového batožinového priestoru zachovaný. Celkový nárast hmotnosti v porovnaní s modelom soft-top je vďaka použitým ľahkým kompozitným materiálom len 37 kg.

Nefalšovanú radosť z jazdy, ktorá je jedným z kľúčov úspechu Mazdy MX-5 v celej jej modelovej histórii, zabezpečí v prípade modelu Roadster Coupe rovnaké pohonné ústrojenstvo aké sa aktuálne uplatňuje aj vo verzii soft-top. To znamená dva štvorvalcové agregáty, jednaosmička a dvojliter, kombinované s päť, resp. šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá prenáša krútiaci moment už tradične na zadné kolesá.

V našich zemepisných šírkach sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude predávať iba verzia so silnejším dvojlitrovým motorom, ktorý pri otáčkach 6 700/min-1 vyprodukuje maximálny výkon 118 kW (160 k)
.Obrázky Mazdy MX-5 Roadster Coupe


Krátka video prezentácia auta Mazda MX-5 Roadster Coupe z anglického auto-moto seriálu "The 5th Gear":„Čo poviete, zachová si populárna Mazda MX-5 svoj podmanivý charakter aj s moderným hard-topom?“


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mazda tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11901x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt