support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

mazda logo Mazda 3 MPS od MR Car Design - zvýšenie výkonu a stylingová úprava z Nemecka mazda logo

Mazda 3 MPS od MR Car Design - zvýšenie výkonu a stylingová úprava z Nemecka

15.Mar.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mazda 3 MPS patrí na našich cestách k poriadnym raritám, prekypuje však výkonom a svojskou atraktivitou. Japonský hot-hatch si trúfa aj na svojich nemeckých konkurentov a parametre na to skutočne má. Mazda však už čoskoro bude potrebovať prezbrojiť a prísť s niečim novým. Ani teraz sa však Mazda 3 MPS nemá vôbec za čo hanbiť a platí to dvojnásobne ak má za sebou kúru v MR Car Design.

Mazda 3 MPS má v podaní MR Car Design najmä vyšší výkon


Ostrá Mazda 3 MPS sa môže pochváliť výkonným benzínovým agregátom MZR 2.3 DISI s turbom. Z hľadiska parametrov môžeme hovoriť o maximálnom výkone 191 kW/260 koní a maximálnom krútiacom momente 380 Nm pri 3 000 ot./min. To sú aj vzhľadom na súčasnú konkurenciu veľmi slušné čísla, no čoskoro už tejto sympatickej Japonke nemusia stačiť. Aj preto zasiahli páni z MR Car Design a pozreli sa jej na zúbok. Výsledkom sú ako výkonnostné, tak aj drobné vizuálne zmeny.

Najprv ale začnime pod kapotou kde sa nachádza vyššie spomínaný 2.3-litrový benzínový agregát. Vďaka softvérovým úpravám elektronickej riadiacej jednotky sa z neho podarilo vyžmýkať až 310 koní, čo predstavuje oproti bežnému MPS prevedeniu veľmi slušný rozdiel. Ten sa prejavil vyššou maximálnou rýchlosťou a predovšetkým lepšou akceleráciou. Tú sa podarilo stlačiť tesne pod hranicu 6 sekúnd pri šprinte z 0 na 100 km/h.

Chiptuning však nebol jediným, čomu sa v MR Car Design venovali, Mazdu 3 MPS obdarili tiež prepracovanou výfukovou sústavou a zároveň aj účinnejšou chladiacou sústavou, ktorej dominuje nový chladič (intercooler) Forge.

Zvyšná časť úprav sa odohrala už iba na zovňajšku pričom v tomto prípade išlo najmä o výmenu diskov. Úpravca z nemeckého Erfstadtu k tomuto modelu ponúka samozrejme viacero možností, na showcare si svoje miesto našli výrazné 19-palcové disky Oxigin. Pomerne široký výber budete mať tiež z rôznych karosárskych fólií. Záverom ešte dodajme, že ak by vám nestačilo tvrdšie naladenie podvozku priamo od výroby, v MR Car Design vybavia vašu Mazdu 3 MPS kompletnou podvozkovou sadou od KW.

mazda 3 mps styling mr car design

mazda 3 mps styling mr car design

mazda 3 mps styling mr car design

mazda 3 mps styling mr car design

mazda 3 mps styling mr car design

MAZDA 3 MPS vo finálnej úprave od MR CAR DESIGN:mr car design logo

MR Car Design


Nemecká firma MR Car Design sa už viac než 10 rokov venuje tuningu automobilov. Pochváliť sa môžu viacerými produktovými líniami, ako napríklad aj Reil Performance. Táto spoločnosť si dáva veľmi záležať aj na spolupráci s poprednými firmami zaoberajúcimi sa výrobou tuningových dielov a tak do áut montujú len to najlepšie. MR Car Design tvoria viaceré tímy, ktoré sa špecializujú napríklad na prerábky profesionálnych športových vozidiel, alebo tuning veteránov. Záber tejto firmy z nemeckého Erftstadtu je mimoriadne široký a za sebou majú stovky špičkovo upravených vozidiel.

Ako sa Vám pozdáva Mazda 3 MPS s vyšším výkonom od MR Car Design ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy MR Car Design, tak navštívte našu podstránku:

MR CAR DESIGN tuning


Viac informácií o značke Mazda nájdete na našej podstránke:

MAZDA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3806x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt