support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo maybach Maybach 57S od KnightLuxury - luxusný tuning, na ktorý nezabudnete logo maybach

Maybach 57S od KnightLuxury - luxusný tuning, na ktorý nezabudnete

30.Mar.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Americká spoločnosť KnightLuxury sa zameriava predovšetkým na luxusné úpravy, pre ktoré si musíte hrabnúť poriadne hlboko do vrecka, prípadne značne odbremeniť svoje bankové konto. Balík úprav si prichystali aj pre luxusnú nemeckú limuzínu Maybach 57S, ktorá síce veľkú obľubu nezískala, ale luxusný vzhľad jej naozaj uprieť nemožno. Napriek tomu, že značka Maybach v rukách spoločnosti Daimler zastavila v decembri 2012 výrobu, autá s tromi písmenami M v logu si rozhodne nezaslúžia upadnúť do zabudnutia.

Súčasný majiteľ značky Maybach nemá zatiaľ o jej budúcnosti celkom jasnú predstavu. V roku 2012 bola prerušená výroba z dôvodu veľmi nízkeho dopytu po týchto modeloch. Pripomeňme, že modely Maybach vychádzali technologicky z Mercedesu triedy S. Ponúkali však väčší vnútorný priestor a vyššiu mieru luxusu. Konkurovať mali automobilom Bentley a RollsRoyce. Očakávané úspechy sa však nedostavili a od roku 2002 do konca roka 2012 sa predalo iba približne 3 000 modelov tejto značky. Nechajme však históriu troch M bokom a pozrime sa, čo si pre Maybach 57S pripravil tím amerických úpravcov z KnightLuxury.

Maybach 57S od KnightLuxury: luxus a elektronika nadovšetko


Už pri prvom letmom pohľade na túto limuzínu si určite všimnete množstvo karbónových doplnkov, ktorými Maybach 57S pripomína „rytiera v plnej zbroji“. Za svoju výbavu sa rozhodne hanbiť nemusí, z uhlíkových vláken je vyhotovená predná kapota, bočné časti karosérie ale aj veko batožinového priestoru. Z tohto materiálu je sú vyrobené dokonca aj všetky stĺpiky a spojlery, ktoré sa starajú o lepšie obtekanie vzduchu okolo karosérie. V KnightLuxury jednoznačne stavili na tmavé farby, jednoliatosť čierneho laku a tmavého karbónu narúša pomerne výrazný biely pásik tiahnuci sa od zadných svetiel až po tie predné. Samozrejme, zmeny neobišli ani bodykit, ktorý dostal športovejší a dynamickejší charakter. Extravagantný zovňajšok zároveň zvýrazňujú aj veľké 24-palcové disky s mnoholúčovým dizajnom.

Svojim vzhľadom vás tento Maybach očarí aj v noci, jeho podsvietenie zabezpečuje diódová sada osvetlenia a v každých dverách je umiestnený malý projektor, ktorý po otvorení dverí premietne na cestu logo úpravcu.

Maybachu 57S nechýba ani výkon, ktorý zabezpečuje prepĺňaný dvanásťvalec divízie AMG. V prípade exempláru od KnightLuxury môžeme hovoriť o maximálnom výkone až 712 koní, čo oproti sériovému 612-člennému stádu predstavuje veľmi slušný rozdiel. Stačilo na to preprogramovanie riadiacej jednotky a osadenie kompletnej výfukovej sústavy. Parametrami zrýchlenia sa spoločnosť nepochválila, na obdiv však vystavila interiér, ktorý vyzerá skutočne špičkovo.

Práve na vnútrajšku si dal tím spoločnosti KnightLuxury záležať najviac. Začať môžeme hneď v priestore šoféra, kde vás zaujme ergonomicky tvarovaný volant a karbónom obkladaná palubná doska. Uhlíkové vlákna sprevádza luxusne spracovaná koža s dekoratívnym obšitím, zmenami prešiel aj centrálny panel a volič automatickej prevodovky. Nechýbajú luxusné koberčeky z perforovanej kože, ktorých zašpinenie by sa mohlo rovnať až hriechu. Jednoznačne vám odporúčame, pozrieť si fotografi vnútrajška podrobnejšie, v KnightLuxury totiž mysleli na každý detail.

Presunúť sa môžeme do zadnej časti, ktorá je pripravená pre tých najnáročnejších pasažierov. Čaká vás tu dvojica polohovateľných sedadiel, ktoré sú oddelené karbónovou stredovou konzolou s minibarom a ovládacími prvkami elektroniky. Posádka vzadu má pred sebou dvojicu iPadov a stolík s klávesnicami. Na svoje si tu príde každý fanúšik elektroniky, okrem tabletov tu nájdete aj TV modul a pripojenie na rýchlu LTE sieť. Nechýba ani elegantné podsvietenie viacerých miest vnútrajška. Už iba doplňme, že v interiéri bolo použitých presne 39 karbónových dekoračných prvkov.

Cena za takto vybavený Maybach 57S sa stanovuje pomerne ťažko a jednoznačnú odpoveď na túto otázku nevie poskytnúť ani samotný úpravca. Jeho hodnota sa však odhaduje aspoň na milión dolárov.

Maybach 57S KnightLuxury


Maybach 57S KnightLuxury


Maybach 57S KnightLuxury


Maybach 57S KnightLuxury


Maybach 57S KnightLuxury


Maybach 57S KnightLuxury


Maybach 57S KnightLuxury


Maybach 57S KnightLuxury


Maybach 57S v úprave od KnightLuxury:Ako sa vám páči úprava limuzíny Maybach 57S od KnightLuxury ?Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Maybach tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1961x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt