support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Ďalšia Mattigácka úprava teraz na H-áčkovej Astre logo

Ďalšia Mattigácka úprava teraz na H-áčkovej Astre

30.May.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mattig predstavuje ďalšiu novinku. Tentokrát si to rozdal s h-áčkovou Opel Astrou. Samotné sériovo vyrábané vozidlo už predstavuje kvalitu, ktorá dýcha nemeckým štýlom. Tento štýl už sám za seba hovorí o kvalite z jazdy a pocitu bezpečnej jazdy, čo prezrádzajú jednoduché a pri tom dokonalé tvary auta. Tie naznačujú éru budúcnosti, a akým smerom sa budú vyvíjať ďalšie tvary "ľudových" áut. Jemné ostré linky, prechádzajúce do zaoblených častí prišla už s takýmto štýlom dávnejšie na trh spoločnosť Ford, kde ich nový dizajn niesol názov New Edge Design. Tento sa pravdepodobne preniesol aj na ostatné značky áut, čo je v celku pochopiteľné. Nielen veľké spoločnosti napodobňujú dizajn ostatných značiek, ale robíme to aj my tuneri sem-tam, a priznajme si, je to ľudská vlastnosť, ktorá nám ostane naďalej. I keď, nie sme všetci rovnakí, a nemôžeme všetkých hádzať do jedného vreca, lebo našou úlohou, teda úlohou tunerov, je vždy prísť s niečím novým, s novou kombináciou, aby sa naše autá odlišovali od ostatných.

Pár slov k „sériovke“:

Najvýkonnejší model typu Astra je kompaktný štvorvalec 2.0 Turbo radu ECOTEC, ktorý vyniká nielen vysokým výkonom a mohutným točivým momentom. Už od hranice otáčok 1950 ot/min má vodič pod pedálom plynu k dispozícii točivý moment 250 Nm, krivka priebehu točivého momentu vrcholí pri otáčkach 4200 ot/min hodnotou 262 Nm. Výkon 147kW/200k je už prijateľný nielen pre športovo-ladených jazdcov, ale aj pre pocit bezpečnosti pri predbiehaní, a nie je dôvod sa už obávať, že to „nestihnete“. Mattig sa však rozhodol upraviť vznetový motor s označením CDTI s výkonom 110kW/150k, ktorý je taktiež vybavený 6-stupňovou prevodovkou ako ostatné motory nového radu Opel Astra. Výhodou tohto vozidla je systém plynulého stúpania. To znamená, že vďaka elektronike nepohnete autom dozadu, aby ste sa mohli pohnúť v kopci. To je celkom dôležité, keď stojíte niekde v kolóne, a bojíte sa, že buchnete cúvnutím do auta za vami. Ďalej toto auto sa vyznačuje systémom IDS, ktoré zkĺbuje dokopy ostatné systémy ako ABS, EDSplus CDC (Continuous Damping Control – systém priebežného riadenia tuhosti tlmičov), cez rýchlu zbernicu CAN-Bus. Výsledkom sú výborné jazdné vlastnosti s dostatočným výkonom a bezpečnosti. K lepšej bezpečnosti sa hlásia aj adaptívne svetlomety, ktoré sa nakláňajú do 15° uhla, ktorý umožňuje vodičovi mať väčší rozhľad. Pre športovejšiu jazdu je pripravené na palubnej doske tlačidlo s názvom "SPORT".

Mattigov tuning Astry:

Každému hneď sú jasné typické elegantné mračítka značky Mattig. Ale to nie je všetko, na čo bol tuning zameraný. Masívny predný nárazník bol o niečo znížený, a tak nielen vizuálne, ale aj funkčnosťou prispieva k lepšej stabilite na ceste. Predná maska neprešla vážnou úpravou, jedine, že sa zmenila predná hliníková lišta za čiernu, ktorá ladí a vytvára pocit otvorenej časti do motora. Logo značky auta bolo ponechané. Spodné otvory na sanie vzduchu boli zaopatrené čiernou mriežkou. Spodné boky auta sú skrášlené prahmi, ktoré vkusne nadväzujú na ostatné krivky karosérie. Zadný nárazník bol vylepšený o podnárazník, ktorý nie je opatrený mriežkou, ale vykuká z neho chrómová koncovka výfuku. Na streche zadnej časti je pridané minikrídlo, lepšie povedané predlžovacia lišta strechy. Celkový dojem z auta máme pozitívny. Nie je to príliš agresívny dizajn, no tvar celého body-kitu od Mattiga smelo pokračuje s linkami auta.

Tu sme pripravili pre vás fotogalériu, kde si upravené auto od Mattigu môžete pozrieť bližšie:


V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník z polyuretánu: 10.989,-Sk / ks
- bočné prahové nadstavce z polyuretánu: 7.722,-Sk / sada (2 ks)
- zadné prítlačné krídlo na strechu z polyuretánu: 5.969,-Sk / ks
- zadný spojler pod nárazník z polyuretánu: 8.177,-Sk / ks
- športové zrkadlá (7 verzií): 3.555,-Sk / sada (2 ks)

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Mattig sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Všetko od firmy Mattig si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aktuálny cenník výrokov od firmy MATTIG si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.preview
Firma MATTIG bola založená v roku 1949, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a plastov pre najmä nemecké značky ako AUDI, BMW, OPEL a VW. Svojou takmer 60 ročnou históriou patrí definitívne medzi prvých pionierov nemeckej, ba dokonca európskej tuningovej scény a tým aj svojím menom samozrejme ručí za kvalitu svojich výrobkov. To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Dnes firma MATTIG vyrába spojlery pre takmer každé auto na európskom trhu.

Tu Vám prikladáme zopár fotografií priestorov firmy MATTIG:

preview
preview
preview


Firma sídli v mestečku Hauzenberg, východne od mesta Passau v nemeckom Bavorsku. Celkový počet zamestnancov činí 43 osôb, väčšina z nich sa venuje predaju, exportu a administratíve. MATTIG skladuje svoje výrobky všetky vo vlastných priestoroch, samotná výroba sa ale uskutočňuje v zahraničí. Preto sú všetky MATTIG výrobky cenovo dostupné aj pre širokú masu. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: AUDI / Model: A3
Značka: AUDI / Model: TT


Značka: BMW / Model: 3 E90
Značka: OPEL / Model: Vectra B


Značka: VW / Model: Polo 9N
Značka: RENAULT / Model: Megane II


Značka: SEAT / Model: Cordoba
Značka: VW / Model: Golf 5...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Čo ešte také firma Mattig svojimi produktami vytunila? Napr. toto:Kompletná ponuka firmy Mattig je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu MATTIG 2005. Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na vyše 400 stranách môže byť Vaša len za 260,- Sk. Objednajte si ju a radi vám ju poštou zašleme.

Objednať si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty od firmy Mattig si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na mattigácku Astru? Ladia spojlery s autom? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:


Ak chcete ešte viac informácii k výrobcovi a ovládate cudzie jazyky tak mrknite aj stránky nášho partnera:

MATTIG


Viacej informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám, akciám a ostatným výrobkom od firmy Mattig vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5865x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt