support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo BMW e46 Mattig logo

Nemecký „surfer“ na štyroch kolesách – Mattig BMW E46

14.Feb.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Automobilka BMW je stará známa „škola“. Vyrábajú automobily už od „prvopočiatku“ a to čím ďalej, tým luxusnejšie a športovejšie. Táto značka je proste klasika, resp. dá sa tiež povedať, že je to praotec väčšiny áut. Sú to autá rýchle, dynamické a luxusné. Ponúkajú z „každého rošku trošku“. Možno aj preto sá autá značky BMW stali už neraz terčom nejednej tuningovej firmy. Tie z nich vytvárali najrôznejšie varianty možnej úpravy, aplikovali rôzne farebné odtiene, najrôznejšie typy bodykitov...proste BMW zmenili na nepoznanie. Ale tá typická maska ostane živá navždy :-). Inak to nebolo ani pri nemeckej firme Mattig, ktorá sa „pohrala“ s modelom BMW E46 (trojkový rad). Ich výsledok si môžete prezrieť v nasledujúcich riadkoch.

SÉRIOVÉ BMW E46


Toto BMW ináč označované ako rada 3 uzrelo svetlo sveta už v roku 1998, kedy sa prvýkrát dostala na automobilový trh. Na vtedajšiu dobu, to bolo poriadné auto! Ukrývalo v sebe jednak luxus, športové srdce, bezpečnosť ako aj pohodlie.

BMW e46 séria
Presné také auto bolo vtedy žiadané. A kto iný, než automobilka BMW mohla vyhovieť takýmto požiadavkám trhu. Tento športový „krásavec“ je žiadaný dodnes a tak skoro zo „scény“ neodíde.

BMW rady 3 bolo vyrábané v piatich karosárskych prevedeniach: Cabrio, Compact, Coupé, Touring a Sedan. Pod spoločným označením 3 sa ukrývajú jednotlivé modelové rady počnúc 316 i, 318 i/d, 320 i/d, 325 i a končiac 330 i/d. Pri „bavorákoch“ je typické, že majú umiestnený motor vpredu, ale náhon je na zadné kolesá. Automobilka BMW montovala do týchto modelov hneď niekoľko typov motorov, kde najsilnejším je 6-válec s objemom 3 litre a výkonom 228 koní (170 kW). V ponuke bol aj pohon všetkých štyroch kolies 4x4.

Pri kúpe auta sa okrem výkonu žiada aj slušná výbava. Pri tomto BMW to bolo napríklad: ABS, el. ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, palubný počítač, protipreklzová regulácia ASR, čalúnenie – velúr. Na vtedajšiu dobu to síce nebolo nič extra, ak si zoberieme výbavu dnešných extra-luxusných áut :-), ale aj tak to bolo veľmi slušné. Bol to ideálny pomer cena a výkon + pohodlie.

Obrázky sériového stavu BMW E46 nájdete tu:

preview
preview
previewNEMECKÉ BMW S NEMECKÝM „OBLEKOM“


To, čo firma Mattig spravila s týmto BMW nie je len také bežné. Už len pri pohľade naň jedným okom je hneď jasné, že všetko určite nie je v „poriadku“ (mohli sa o tom presvedčiť návštevníci Essen Motor Show 2005). I keď celková úprava tohto BMW nebola zameraná na vytvorenie agresívneho dravca, ale naopak jej cieľom bolo vytvoriť jedinečné a „pokojné“ auto, ktoré malo budiť v človeku vyrovnanú náladu a pocit niečoho výnimočného. Predstavme si „Tikki-style“ BMW 3 „Surfer“ upravené firmou Mattig.

Mattig BMW e46 Tikki Style
Celý „proces“ odštartovala výmena sériového predného nárazníka za GRP tuningový. Ten je členený na tri zaujímavo tvarované otvory, ktoré sa starajú o prívod chladného vzduchu jednak ku chladiču motora a jednak ku predným kotúčovým brzdám. Nad stredovým, najdlhším otvorom sa nachádza miesto pre EČV. Krajné dva otvory sú tvarované ako keby do tvaru lista. Tento nevšedný vzhľad predného nárazníka spolu s otvormi dodáva tomuto autu extravagantný výzor a jemnú dávku športového charakteru. K zmene došlo aj v predných svetlometoch, ktorých smerové svetlá boli vymenené za modré stroboskopy. Navyše ešte predne svetlá dostali „mračítka“ kvôli vizuálnemu zamračeniu kapoty a na zvýraznenie nespútanosti.

Úprava ďalej pokračuje pri bočných prahoch. Tie boli zvolené s decentnejším charakterom, ale o to výraznejším. Tieto bočné prahy ideálne pasujú ku krivkám auta.

Bodykit tohto BMW-čka ukončil zadný nárazník spolu so zadným krídlom. Ten je taktiež decentnejšieho charakteru, ale zároveň budí dojem jedinečnosti. Je členený podobne ako predný nárazník a otvory, i keď menšie, sú aj v tomto prípade vyplnené čiernym ťahokovom. Z ľavého otvoru vykukuje pár oválnych koncoviek výfuku. Zadný nárazník tak trochu pripomína krivky zadného kufra spolu so svetlami.

Chlapci z firmy Mattig zvolili ozaj veľmi dobre sa hodiaci nárazník k tomuto autu! Pôvodné zadné svetlá boli vymenené za tuningovú číru optiku, ktorá je „v správnom čase na správnom mieste“. Úpravcovia nenechali napospas ničoho ani zadný kufor, kde si našlo svoje miesto športové, avšak decentnejšie krídlo a zadné sklo, na ktoré bolo umiestnené taktiež úzke krídlo, ktoré má za úlohu opticky predĺžiť strechu. Darí sa mu to super.

Wallpaper “Mattig BMW 316i (E46) Tikki Style”:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Mattig BMW e46 Tikki Style
Zmenou taktiež prešli aj „späťáky“, pričom pôvodné boli vymenené za športové typu RS-Look. Určite skvelá voľba.

Patrične by sa takáto „kráska“ mala niesť na nejakých štýlových diskoch. Hneď po farbe je to druhá výnimočná vec, ktorú si na tomto aute všimnete. „Umelci“ z Mattig-u zvolili disky, aké poznáme z Lowriderov, čiže zlatý odtieň a hlavne vypletané. Sú o veľkosti 20 palcov a rozmerov 235/30ZR20. Tomu sa hovorí „štýlové kolesá“! Aby sa s týmto upraveným autom manévrovalo čo najlepšie, bolo čo najstabilnejšie a zároveň znížené, chlapci z firmy Mattig siahli po pérovacom systéme firmy KW Suspension.

Poslednou, ale najvýraznejšou zmenou na tomto „bavore“ je „paint work“, čiže farba celého auta. Tá v kombinácií s diskmi vytvárajú úžasnú a jedinečnú kombináciu. Práve kvôli farbe si toto auto vyslúžilo prezývku „Surfer“, ktorá je ako z nejakého havajského filmu. Celé auto má 3 farby – najvrchnejšia je kombinácia, resp. zmes výraznej žltej a zlatej farby. Spodná je zase svetlá, príjemná modrá a tieto dve farby oddeľuje airbrushový motív vlny v čiernej farby (vytieňovaná!). Takáto hra farieb dodáva tejto celej decentnej úprave na vážnosti a originalite.

Obrázky upraveného „bavoráka“ firmou Mattig nájdete v tejto fotogalérií:

V ponuke máme nasledovné doplnky:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník „Racing“: 13.960,-Sk / ks
- zadný nárazník „Racing“: 11.960,-Sk / ks
- zadné krídlo na kufor (bez 3. brzdového svetla): 7.560,-Sk / ks
- zadné predĺženie strechy auta (nad oknom): 3.390,-Sk / ks
- predné mračítka svetiel: 899,-Sk / sada (2 ks)
- športové bočné, vonkajšie zrkadlá (7 rôznych druhov):už od 799-Sk / sada (2 ks)
- exkluzívne hliníkové disky kolies 8x20“: na dopyt

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Mattig sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Všetko od firmy Mattig si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aktuálny cenník výrokov od firmy MATTIG si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.preview
Firma MATTIG bola založená v roku 1949, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a plastov pre najmä nemecké značky ako AUDI, BMW, OPEL a VW. Svojou takmer 60 ročnou históriou patrí definitívne medzi prvých pionierov nemeckej, ba dokonca európskej tuningovej scény a tým aj svojím menom samozrejme ručí za kvalitu svojich výrobkov. To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Dnes firma MATTIG vyrába spojlery pre takmer každé auto na európskom trhu.

Tu Vám prikladáme zopár fotografií priestorov firmy MATTIG:

preview
preview
preview


Firma sídli v mestečku Hauzenberg, východne od mesta Passau v nemeckom Bavorsku. Celkový počet zamestnancov činí 43 osôb, väčšina z nich sa venuje predaju, exportu a administratíve. MATTIG skladuje svoje výrobky všetky vo vlastných priestoroch, samotná výroba sa ale uskutočňuje v zahraničí. Preto sú všetky MATTIG výrobky cenovo dostupné aj pre širokú masu. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: AUDI / Model: A3
Značka: AUDI / Model: TT


Značka: BMW / Model: 3 E90
Značka: OPEL / Model: Vectra B


Značka: OPEL / Model: Astra H
Značka: RENAULT / Model: Megane II


Značka: SEAT / Model: Cordoba
Značka: VW / Model: Golf 5...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Čo ešte také firma Mattig svojimi produktami vytunila? Napr. toto:Kompletná ponuka firmy Mattig je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia najnovšieho vydania katalógu MATTIG 2006. Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na takmer 650 stranách môže byť Vaša len za 249,- Sk. Objednajte si ju a radi vám ju poštou zašleme.

Objednať si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty od firmy Mattig si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na úpravu tohto BMW e46 od nemeckého úpravcu Mattig? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak vám Nemčina nerobí veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera, kde nájdete ďalšie informácie:

MATTIG


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Mattig vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 24000x    hodnotenie: 64/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt