support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Bavorský maznáčik radu 1 v úprave od MATTIG logo ford

Bavorský maznáčik radu 1 v úprave od MATTIG

08.Jun.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nie je pravidlom, že upravovať sa majú len veľké a silné stroje. Skúste si „zobrať“ nejaký malý cestný hatchback a spraviť z neho niečo, čo sa hravo vyrovná objemným, športovým kupé autám. Že nemožné? V dnešnom tuningovom svete je už úplne všetko možné. Od 28-palcových diskov, cez plne nastaviteľný a voliteľný podvozok až po najextrémnejšie prevedenia bodykitov. A čo je na tom najzaujímavejšie, všetko sa dá aplikovať na najrôznejšie typy áut dôb dnešných, aj minulých. Avšak dajte si pozor, kam namontujete 28-palcové disky :-). Po našich cestách už nájdeme jazdiť autá najrôznejších veľkostí a nie je už výnimkou, ak na niektorom z nich nájdeme nejaký náznak zmeny sériového stavu vozidla. Dosť bolo chodenie okolo horúcej kaše. Predstavme si rovno dnešnú novinku. Ide o najmenší model BMW-čka, konkrétne sa jedná o radu 1 (E87) na ktorej si zgustol nemecký tuningový úpravca Mattig. Poďme sa na jeho výtvor spoločne pozrieť.

SÉRIOVÉ BMW RADU 1


mattig bmw e87
Nie je to tak dávno, čo bolo BMW radu 1 predstavené širokej verejnosti. Jeho nástupom sa skončila éra vlády „trojkovej rady“ ako najmenšieho BMW-čka. Svojimi rozmermi d/š/v – 4227mm/1751mm/1430mm vo všeobecnosti nepatrí práve medzi najmenšie autá. Svojich budúcich majiteľov zaujme hlavne svojim novým a hlavne štýlovým dizajnom a taktiež kombináciou svižného auta s príjemným rodinným vozidlom.

Pokiaľ ide o performance-stránku tohto auta, zaujímavosťou pri tejto rade je, že motor má pozdĺžne uložený vpredu, avšak náhon má na zadné kolesá. Na výber automobilka BMW ponúka 4 benzínové motory a 2 dieslové. Spomedzi benzínových motorov je najsilnejší horčíkovo-hliníkový trojlitrový radový šesťvalec s výkonom 265 koní (195 kW) a s maximálnym krútiacim momentom 315 Nm. Veľmi pekný výkon, pokiaľ vezmeme do úvahy, že ide o najmenšie BMW. Ako sa vraví, „malý, ale vrtký“ :).

Najsilnejším „dízlom“ je dvojliter o výkone 163 koní (120 kW) . O radenie rýchlostných stupňov sa pri tom stará päť resp. šesťstupňová automatická resp. manuálna prevodovka. O možnostiach výbavy sa tu hádam ani netreba rozpisovať, pretože slovo BMW hovorí za všetko. Slovo luxus neminie ani tento rad 1.

BMW S NOVÝM „ŠATOM“ OD MATTIG


mattig bmw e87
Chlapci z Mattigu sú známi svojimi dravými kombináciami ladenia jednotlivých súčastí bodykitov. Avšak pri „jednotke“ zvolili skôr cestu decentnosti vzhľadom na to, že chceli zachovať pôvab tohto autíčka. Aj napriek tomu sa toto „baworo“ nevyhlo osadeniu nového kompletného bodykitu, ktorý pozostáva z predného a zadného spojlera bod obidva nárazníky, bočných prahov a strešného krídla.

Predný nárazník bol obohatený o nový spodný spojler, ktorý sa nesie v športovejšom duchu. Je členený na tri otvory, ktoré slúžia jednak ako dekor, a jednak na prívod chladného vzduchu podvozkovým a motorovým častiam auta. Je jasné, že tento spojler je volený s jemnejším štýlom, avšak vôbec neuberá na výnimočnosti dizajnu tohto auta.

Ďalšou „etapou“ sú bočné prahy. Už pri verzii s najsilnejším motorom je vidieť, že dizajnéri mysleli aj na tento prvok, avšak tuningové prahy sú predsa len tuningové :-). V týchto nenájdeme žiadne otvory pre prívod a odvod vzduchu, ale práve naopak. Celé sú tvarované tak, aby ideálne nadväzovali na jednotlivé krivky karosérie auta a to v zadnej aj prednej časti. V ich strede nájdeme jemnú „priehlbinu“, ktorá len dotvára športový charakter týchto prahov.

BMW radu 1 v úprave od Mattig-a:


mattig bmw e87
Príjemným prekvapením v zdanej časti okrem samotných plastových doplnkov je aj dbanie chlapcov z Mattig-u na detaily. Konkrétne ide o odstránenie loga modelovej rady z kufra a „zaliatie“ nitov z ochrannej lišty zadného nárazníka. Toto je názorný príklad precíznosti pri práci úpravcov. To sa veľmi cení.

Ďalšou zmenou v zadnej časti je prídavný spojler pod zadný nárazník, ktorý vystriedal ten sériový. Čo by to bola za úprava, keby zo zadného nárazníka nevykukovali nejaké tie koncovky výfuku. V tomto prípade ide o pár duplex koncoviek, ktoré sa „znažia dostať von“ práve spod spodného spojlera. Práve takáto kombinácia dodá tomuto auto ten žiadaný športový šmrnc – pre nás tunerov vítaný.

Predposlednou fázou úpravy bolo pridané športové krídlo na zadné sklo. To sa plynule napája na plastovú lištu, ktorá slúži na optické predĺženie strechy. Dokopy tieto dva prvky tvoria harmóniu športového ducha a štýlu.

Čerešničkou na torte sú 18-palcové 15-lúčové hliníkové disky obuté do nízkoprofilových pneumatík. Táto fáza úpravy len potvrdila heslo: „V jednoduchosti je krása“.

Všetko od firmy Mattig si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aktuálny cenník výrokov od firmy MATTIG si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


preview
Firma MATTIG bola založená v roku 1949, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a plastov pre najmä nemecké značky ako AUDI, BMW, OPEL a VW. Svojou takmer 60 ročnou históriou patrí definitívne medzi prvých pionierov nemeckej, ba dokonca európskej tuningovej scény a tým aj svojím menom samozrejme ručí za kvalitu svojich výrobkov. To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Dnes firma MATTIG vyrába spojlery pre takmer každé auto na európskom trhu.

Tu Vám prikladáme zopár fotografií priestorov firmy MATTIG:

preview
preview
preview


Firma sídli v mestečku Hauzenberg, východne od mesta Passau v nemeckom Bavorsku. Celkový počet zamestnancov činí 43 osôb, väčšina z nich sa venuje predaju, exportu a administratíve. MATTIG skladuje svoje výrobky všetky vo vlastných priestoroch, samotná výroba sa ale uskutočňuje v zahraničí. Preto sú všetky MATTIG výrobky cenovo dostupné aj pre širokú masu. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: AUDI / Model: A3
Značka: AUDI / Model: TT
Značka: BMW / Model: 3 E90
Značka: OPEL / Model: Vectra B
Značka: OPEL / Model: Astra H
Značka: RENAULT / Model: Megane II
Značka: SEAT / Model: Cordoba
Značka: VW / Model: Golf 5

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Čo ešte také firma Mattig svojimi produktami vytunila?


Kompletná ponuka firmy Mattig je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia najnovšieho vydania katalógu MATTIG 2006. Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na takmer 650 stranách môže byť Vaša len za 249,- Sk. Objednajte si ju a radi vám ju poštou zašleme.

Objednať si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty od firmy Mattig si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na úpravu tohto BMW radu 1 typ E87 od úpravcu Mattig? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Mattig, tak navštívte našu podstránku:

MATTIG tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11566x    hodnotenie: 33/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt