support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo maserati Maserati Quattroporte od CDC Performance - taliansky superšportový sedan logo maserati

Maserati Quattroporte od CDC Performance - taliansky superšportový sedan

26.Sep.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Exkluzívne Maserati Quattroporte zmenilo po zásahoch CDC Perfomance svoju tvár. Nie však tak, aby ste ho nespoznali. Hodil na seba ale oveľa lepší outfit, nabral viac síl a elegancie má stále na rozdávanie. Taliansky trojzubec po nemeckom tuningu si vás určite získa, poďme teda na to. Taliansky dizajn si veľakrát nepýta žiadne ďalšie zásahy a to je do určitej miery aj prípad tohto elegantného sedanu s výraznými športovými génmi. Vzhľadové zmeny si priam nepýta, no vieme si nejakú tú úpravu predstaviť. Podobne na to aj išli v CDC Performance, kde sa nesnažili prerobiť celý zovňajšok ale iba vyladiť určité detaily a nechať im vyniknúť, čím vznikol veľmi zaujímavý celok.
Celé úpravy Maserati Quattroporte začali samozrejme zovňajšok, prednú časť zdobí športový nárazník s integrovaným denným svietením a karbónovou spodnou časťou. Znak automobilky zostal zachovaný, no pôvodnú výplň masky nahradil „športový gril“ v lesklom čiernom prevedení. V tomto prípade musíme uznať, že lesklá čierna v kombinácii so sýtou červenou a karbónovými doplnkami tomuto Talianovi naozaj sekne. Podľa prednej časti a prahov, ktoré sú zdobené karbónovými vláknami by ste si mohli myslieť, že v CDC Performance sa z pohľadu úprav exteriéru držali dosť pri zemi. Nie je to však tak, presvedčí vás o tom brutálne upravená zadná časť, ktorej dominuje výrazný karbónový difúzor, športový nárazník, pričom kulisu im dotvára dvojica spojlerov – jeden na veku kufra a druhý pripevnený o hranu strechy. A aby sme nezabudli zadok tohto športového sedanu vylepšujú LED svetlá s tmavou optikou. Celkový vzhľad dotvárajú výrazné 22-palcové disky v lesklom čiernom prevedení z ľahkej zliatiny.

Maserati Quattroporte má po úpravách poriadne svaly


Pohľadom však zamierme pod kapotu, kde nájdeme srdce tohto temperamentného sedanu v celej svojej kráse. Čaká tu na vás 4.7-litrový osemvalec s impozantným výkonom, ktorý sa v dielňach CDC Performance rozhodli ešte vylepšiť. Okrem preprogramovania elektronickej jednotky sa títo nemeckí úpravcovia postarali o nový systém prepĺňania dvoma kompresormi. V tejto súvislosti museli popracovať aj na chladiacej sústave. Výsledok ich práce však rozhodne stojí za to! Po úpravách hovoríme o celkovom výkone 580 koní a maximálnom krútiacom momente 570 Nm. V praxi to vyzerá tak, že upravené Quattroporte vystrelí z nuly na 100 km/h už za 4,6 sekundy, čo je na takmer dvojtonové auto úžasné číslo. Svoje schopnosti ukáže aj na diaľnici, jeho maximálna rýchlosť je tesne pod magickou hranicou 300 km/h.

maserati quattroporte tuning cdc performance

Z hľadiska techniky sa však neudiali len zmeny výkonnostné, o poriadnu zvukovú kulisu sa postará upravená výfuková sústava s ovládateľnou klapkou. V kokpite je umiestnené tlačidlo, pomocou ktorého dokážete regulovať intenzitu zvuku valiaceho sa z výfukového potrubia. Aby ste si jazdu užili ešte viac, v CDC Performance dopriali tomuto sedanu tuhšie športové tlmiče. Myslieť bolo samozrejme potrebné aj na brzdy, ktoré pri zvyšovaní výkonu netreba nikdy zanedbať, v tomto prípade sa tvorcovia rozhodli osadiť dopredu brzdové kotúče s priemerom až 405 mm a dozadu s priemerom 380mm. Celá brzdová sústava má špičkovo vyriešené odvetrávanie, takže sa netreba obávať vädnúceho účinku po vyššej záťaži.

maserati quattroporte tuning cdc performance

Interiér Maserati Quattroporte od CDC Performance je prakticky celý z kože


Dostávame sa už do vynikajúco spracovaného kokpitu, ktorý sa v CDC Performance, rovnako ako zovňajšok, rozhodli ladiť do čierno-červenej kombinácie. Základom je kvalitná čierna koža so štýlovým červeným prešívaním, ktoré nájdete dokonca aj na strope. Vymenené sú tiež „budíky“ na prístrojovej doske a stredovú konzolu zdobí karbónový obklad, ktorý nájdete aj na prahoch tohto športovo ladeného sedanu. Tešiť sa okrem iného môžete aj na nadštandardnú výbavu a kvalitný soundsystém Bose. Ak ste sa doň zamilovali, tak vedzte, že už za 125 tisíc eur môže byť toto krásne Maserati vaše. A Nemecko zas tak ďaleko nie je...

maserati quattroporte tuning cdc performance

maserati quattroporte tuning cdc performance

maserati quattroporte tuning cdc performance

maserati quattroporte tuning cdc performance

Maserati Quattroporte tuning od CDC Performance:logo cdc performance

CDC PERFORMANCE


Za názvom CDC Performance stojí nemecká firma CDC International, ktorá sa už roky venuje dizajnovým aj výkonnostným úpravám tých najexkluzívnejších a najdrahších vozidiel. V ich portfóliu nechýbajú značky ako Aston Martin, Bentley, Lamborghini, či dokonca Rolls Royce. Firma vyrába vlastné autopríslušenstvo a má viacero vlastných kolekcii diskov a stylingových doplnkov.

Produktový katalóg CDC International na stiahnutie:
(PDF dokument)
preview
download
[ 33,1 Mb ]


Aktuálny cenník výrobkov od firmy CDC International si stiahnite tu:

preview
download
[ 3,78 MB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Aký je váš názor na upravený Maserati Quattroporte od firmy CDC International ?


Ak sa chcete o firme CDC-International a ich úpravách dozvedieť ešte viac, tak mrknite aj naše podstránky:

CDC-International


Viac informácií k možným úpravám áut značky Maserati vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MASERATI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Archív CT

Autor textu: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
a Erik Dobos
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6838x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt