support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo maserati Maserati GranTurismo S tuning od Mansory – kráľovske predstavenie logo maserati

Maserati GranTurismo S tuning od Mansory – kráľovske predstavenie

22.Nov.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Upravovať superšportové vozidlá si vyžaduje obrovskú dávku know-how a množstvo ďalších aspektov. Nemecký tuner Mansory má v portfóliu už viacero veľmi zaujímavých projektov, za ktoré sa teda vôbec nemusí hanbiť. Jeho zatiaľ najnovším projektom je úprava talianskeho drahokamu menom Maserati GranTurismo, ktoré prešlo nielen zaujímavou dizajnovou premenou, ale na svoje si prídu aj milovníci prudkých výkonnostých kriviek.

Automobilku Maserati naozaj netreba nijak zvlášť predstavovať. Kto aspoň na chvíľu sníval ako malý chlapec po zhliadnutí rally pretekov napríklad z roku 1940, tak veľmi dobre vie, čo sa skrýva za týmto talianskym pokladom. Maserati bol už odjakživa označovaný ako výrobca športových a závodných vozidiel a právom mu toto označenie ostalo aj dodnes. O histórií tohto automobilového velikána by sa dalo napísať neúmerne množstvo riadkov, no dnes to nie je našim cieľom.

Maserati Gran Turismo, je takpovediac posledná novinka z radu športových automobilov s výrazným luxusným „leskom“. S-kové Maserati je zlúčeným neskutočne dobrého dizajnérskeho umenia pána Pininfarinu s viac než prekrásnymi talianskymi líniami, ktoré robia z toto práve tak výnimočné. Srdce S-kového Maserati tvorí zväčšená pôvodná V8 -čka, teraz s objemom 4,7 litra, ktorá dokáže vyprodukovať maximálny výkon 440 konských síl (323 kW), čo vôbec nie je najmenej. Ten istý motor, mimochodom, bije aj pod kapotou krásnej Alfy Romeo 8C.

MANSORY MASERATI GRAN TURISMO S


Mansory sa do tohto projektu pustil pomerne svižne a vytvoril tak klenot preplnený karbónom a kožou. Prvá časť projektu sa týka karosérie, kde sa udialo zopár zásadných a výrazných zmien. Predný nárazník bol mierne modifikovaný, pribudol karbónový spojler a z rovnakého materiálu je aj lem obrovského nasávacieho otvoru. Na stranách nárazníka pribudli podlhovasté vetracie otvory, ktoré boli navyše obohatené led denným svietením. Taktiež na kapotu pribudol jeden masívny nasávací otvor a dva menšie, z ktorých veľký bol obdarený karbónovým „oblekom“ pozdĺž celej kapoty. Nielenže sa týmto spôsobom zlepšilo chladenie motorových dielov, ale taktiež dizajn dostal výrazné plus.

Karbónové sú aj kryty spätných zrkadiel a štýlové prahové nástavce. Zadná časť vozidla si taktiež prišla na svoje a obdarená bola karbónovým difúzorom, spojlerom na výsuvnej hrane kufra a inlay vložkou koncoviek výfuku taktiež z rovnakého materiálu. Celé auto je pritom zahalené do krvavej červenej, ktorá tomuto talianskemu krásavcovi náramne sedí. Kontakt s vozovkou zabezpečujú kované disky v červeno-čiernej farebnej kombinácii, ktoré sú navlečené na kvalitné pneumatiky s rozmermi 255/30 R20 vpredu a 305/30 R21 vzadu. Podvozok bol navyše obdarený nižšími pružinami s hodnotou -30mm.

Mansory sa opäť vyznamenal aj po motorickej stránke. Výkonnostný upgrade je dostupný pre model GranTurismo aj GranTurismo S a to v podobe modifikovanej riadiacej jednotky, športového vzduchového filtra a športového výfukového systému. Hodnoty hovoria samé za seba:

Séria GranTurismo 405 koní / GranTurismo S výkon celkových 440 koní

Po úprave Mansory GranTurismo 435 koní / GranTurismo S výkon celkových 470 koní

Ani interiér neostal nepovšimnutý a ovenčený bol najfajnovejšou červenou a čiernou kožou, ktoré sú skombinované s kosoštvorcovým vzorom a červeným prešívaním. Pôvab ešte dotvára hliníkový pedálový set, karbónové doplnky, velúrové koberce a nový športový volant.

maserati gran turismo s mansory

maserati gran turismo s mansory

maserati gran turismo s mansory

maserati gran turismo s mansory

maserati gran turismo s mansory

maserati gran turismo s mansory

Mansory Maserati Gran Turismo S:Váš názor na kráľovskú korunku z Talianska konkrétne Maserati Gran Turismo v úprave od Mansory ?


Ak sa chcete o firme Mansory a ich úpravách dozvedieť ešte viac, tak mrknite aj naše podstránky:

MANSORY


Viac informácií k možným úpravám áut značky Maserati vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MASERATI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6504x    hodnotenie: 1/5, 3 hodnotenia


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt