support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Maserati Maserati Gran Turismo S – supersilná posilňovacia kúra logo Maserati

Maserati Gran Turismo S – supersilná posilňovacia kúra

23.Oct.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pomaly ale isto sme aj my, obyvatelia maličkého Slovenska, zvyknutí na superšportové a superluxusné vozidlá vychádzajúce z liniek najrôznejších svetových výrobcov, ktoré neskôr brázdia cesty našej krásnej krajiny. Či sa nám to páči alebo nie, trend luxusných superšportiakov sa ženie nezadržateľne dopredu a svet sa tak stáva svedkom častokrát vyšperkovaných modelov. Nechceme nikoho uraziť, no väčšina z vás si pod pojmom športiak predstaví najmä vozy Ferrari, Lamborghini, či Porsche, no málokto spomenie automobilku Maserati. Tento taliansky výrobca štýlových športiakov si pre nás najnovšie prichystal niečo, z čoho spádne sánka aj tomu najväčšiemu automobilovému fajnšmekrovi na svete. Základ tohto klenotu tvorí Maserati Gran Turismo, no písmenko S z neho robí ešte oveľa viac...

MASERATI GRAN TURISMO S


Maserati Gran Turismo S
Automobilku Maserati naozaj netreba nijak zvlášť predstavovať. Kto aspoň na chvíľu sníval ako malý chlapec po zhliadnutí rally pretekov napríklad z roku 1940, tak vie veľmi dobre, čo sa skrýva za týmto talianskym pokladom. Maserati bol už odjakživa označovaný ako výrobca športových a závodných vozidiel a právom mu toto označenie ostalo aj dodnes. O histórii tohto automobilového velikána by sa dalo napísať neúmerne množstvo riadkov, no dnes to nie je našim cieľom.

Dnes vám predstavíme niečo, čo by chcela vlastniť určite väčšina z nás. Maserati Gran Turismo S, vychádzajúce z modelu 2007 Maserati Gran Turismo, čo je takpovediac posledná novinka z radu športových automobilov s výrazným luxusným „leskom“. S-kové Maserati je zlúčením neskutočne dobrého dizajnérskeho umenia pána Pininfarinu s viac než prekrásnymi talianskymi líniami, ktoré robia z toto práve tak výnimočné. Množstvo ľudí neuznáva talianske autá no očividne si neuvedomujú fakt, že ak sa bavíme o dizajne, Taliani nemajú konkurenciu. Ich nesmierne citlivé vnímanie sa odráža na každom navrhnutom aute, kde dokážu vyobraziť zmyselnosť spojenú s čistokrvným športovým prejavom.

A popritom všetkom sú navyše talianske autá, obzvlášť nové Maserati Gran Turismo S veľmi príťažlivé a pre neveriacich aj extrémne pohodlné a zreteľne luxusné. Ale veď za tie peniaze ...:-)

78. ročník Ženevského autosalónu je už nejakú tú dobu passé, no premiéra nového Gran Turisma S nechýbala. Už prvý pohľad na tohto žrebca nám dáva pocítiť, že ide o exkluzívne auto, ktoré nebude len tak pre hocikoho. Tak či onak, dizajn tohto Maserati je úchvatný a kto si dovolí tvrdiť opak, podľa všetkého nebude v poriadku, pretože Pininfarinove línie je cítiť doslova na kilometre :-).

Maserati Gran Turismo S
Srdce S-kového Maserati tvorí zväčšená pôvodná V8-čka, teraz s objemom 4,7 litra, ktorá dokáže vyprodukovať maximálny výkon 440 k (323 kW), čo vôbec nie je najmenej. Ten istý motor, mimochodom, bije aj pod kapotou Alfy Romeo 8C.

Ďalšia veľmi podstatná zmena sa týkala taktiež pohonnej jednotky, ktorá tak spolupracuje s novou elektronicky riadenou sekvenčnou prevodovkou, vďaka ktorej je auto nesmierne živé a reaguje aj na tú najmenšiu zmenu riadenia. Vzhľadom na úpravu motora a prevodovky boli upravené aj brzdy. Tie vznikli v spolupráci so svetoznámou firmou Brembo, ktorá pre Maserati Gran Turismo S vytvorila vŕtané, vzduchom chladené kotúče, do ktorých hryzú šesťpiestikové strmene lakované dočervena.

Interiér sa pýši červenou a čiernou kožou v kombinácii s Alcantarou a samozrejme nechýbajú ani športovo tvarované sedadlá. Exteriér sa vzhľadom na svoj pôvod a prevedenie takmer vôbec nezmenil, samozrejme až na pár ozaj nepatrných detailov, ako napríklad koncovky výfuku, či prahové nástavce. Je totiž ťažké skrášliť už nádherné bez toho, aby utrpel celkový dojem z tak prekrásneho dizajnu.

Maserati Gran Turismo S Maserati Gran Turismo S Maserati Gran Turismo S Maserati Gran Turismo S


Fotogaléria Maserati Gran Turismo S:


Wallpaper s námetom Maserati Gran Turismo S:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ako na Vás pôsobí Maserati Gran Turismo S ? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k značke Maserati vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Maserati tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8988x    hodnotenie: 1.4/5, 8 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt