support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Maserati Maserati GranCabrio od Novitec Tridente – športový kabriolet ako biele pohladenie logo Maserati

Maserati GranCabrio od Novitec Tridente – športový kabriolet ako biele pohladenie

06.Jun.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Známy nemecký úpravca talianskych klenotov, firma Novitec, pristupuje ku svojim projektom s výraznou dávkou zodpovednosti. Jej divízia Trident upravujúca vozidlá Maserati sa do svojich projektov púšťa z rozvahou a jasným obrazom finálneho výsledku. Najnovším prírastkom do rodiny Novitec je výnimočné Maserati GranCabrio, ktoré sa okrem úpravy zovňajšku dočkalo aj výrazného nárastu výkonu.

Maserati je jednou z tých automobiliek, ktorých prestíž siaha ďaleko za hranice automobilového sveta. Vozidlá tejto talianskej automobilky prekypujú luxusom a sú pozemským stelesnením športového umenia skombinovaného s neobyčajným stupňom pohodlia a silou tak zvučného mena – Maserati. Model GranCabrio je „medzi živými“ ani nie rok, no jeho popularita každým dňom stúpa. Zaujme nielen svojim živým a zároveň dravým dizajnom, no svojich potenciálnych majiteľov naláka taktiež kvalitne spracovaným interiérom a čiperným motorom.

O pohon tejto nádhery sa stará majstrovské dielo talianskych konštruktérov – 4,7 litrová V8-čka s maximálnym výkonom 440 konských síl (324 kW) a 490 Nm. Tak vybavené kabrio šprintuje z nuly na stovku za 5,4 sekundy a je teda logické, že takáto hodnota nie je dostatočná pre žiadneho úpravcu luxusných áut. Slovo teda dalo slovo a projekt GranCabrio je na svete.

maserati gran cabrio tuning novitec

NOVITEC si pre svoj projekt vybral snehovo-biele Maserati GranCabrio, ktoré dotvoril niekoľkými špecifickými detailmi. Samotný dizajn tohto Maserati je viac než úchvatný, preto je na mieste myšlienka iba jemne zvýrazniť jeho špecifické krivky. Úpravca to dosiahol namontovaním karbónových doplnkov, ktoré sú tvorené dvojicou spojlerov pod predným nárazníkom, prahovými nástavcami, zadným lipom a odtrhovou hranou na veku kufra. Karbón je veľmi vďačný materiál a tomuto auto svedčí viac než úžasne.

maserati gran cabrio tuning novitec

K takto skvelému kontrastu ešte prispievajú 20, resp. 21-palcové disky s piatimi zdvojenými lúčmi modelovej rady NM3, ktorých stredy sú zahalené do matnej čiernej s límcami v bielom odtieni. O lepšie jazdné vlastnosti vplyvom vyššieho výkonu sa stará nastaviteľný podvozok KW. To však zo strany úpravcu nie je všetko. Veľmi dôležitou zastávkou bol taktiež motorový priestor, kam sa nasťahovalo zopár zaujímavých dielcov. V prvom rade, motor dostal preplňovanie kompresorom s vlastným olejovým okruhom a medzichladičom stlačeného vzduchu, nový športový výfukový systém a nakoniec úpravu riadiacej jednotky. Výsledkom je výrazný nárast výkonu o 150 koní a cca 80 Nm – po novom 590 konských síl (434 kW) a 572 Nm. Stovka tak nebude problém ani za 4,5 sekundy.

maserati gran cabrio tuning novitec

maserati gran cabrio tuning novitec

maserati gran cabrio tuning novitec

maserati gran cabrio tuning novitec

Fotogaléria Novitec Tridente Maserati GranCabrio:novitec logo

Firma Novitec bola založená v roku 1989, kedy začala s vývojom a úpravou veľmi rýchleho auta FIAT Uno Turbo 1,6. Tento „showcar“ im priniesol potrebný postreh v médiách a od tohto momentu sa začala spoločnosť razantným tempom vyvíjať. Dnes počíta tento veľký tím vyše 300 zamestnancov v 32 krajinách na celom svete. NOVITEC je špecialistom na kompletné úpravy rôznych značiek áut, hlavne sústredí svoje sily ale na talianske značky ALFA ROMEO, FIAT a LANCIA.

Firma dodáva jednak samostatné doplnky ako spojlery, nárazníky a rôzne motorové, podvozkové a interiérové diely, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov a výrobkov na konkrétne auto. V skorých deväťdesiatich rokoch minulého storočia bola založená vlastná divízia NOVITEC ROSSO, ktorá sa zaoberá extrémnymi, unikátnymi a luxusnými úpravami áut FERRARI a to jednak zovňajšku ale aj interiéru ako aj motorových a podvozkových častí. Hlavné materské sídlo firmy sa nachádza v meste Stetten, západne od Mníchova v nemeckom Bavorsku.

Ako by ste zhodnotili Maserati GranCabrio v úprave od firmy NOVITEC ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Novitec, tak navštívte našu podstránku:

NOVITEC tuning


Ostatné úpravy áut značky Maserati nájdete v zozname našich článkov tu:

MASERATI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8412x    hodnotenie: 1/5, 2 hodnotenia


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt