support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo maserati Maserati 4200 Evo a úprava luxusného športového auta firmou  G&S EXCLUSIVE logo maserati

Maserati 4200 Evo a úprava luxusného športového auta firmou G&S EXCLUSIVE

17.Apr.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Firma G&S EXCLUSIVE z juhonemeckého mesta Albstadt predstavila svoj najnovší počin, ktorý je mimoriadne trúfalý. Ak ste si pred začatím čítania týchto riadkov pozreli fotografie a trošku sa vyznáte v jednotlivých modeloch značky Maserati, určite už viete o čo pôjde. Páni z G&S EXCLUSIVE sa rozhodli pustiť do zaujímavého experimentu a lahodný taliansky dizajn upravili takpovediac podľa vlastných predstáv. Cieľom bolo postaviť Maserati, ktoré bude spájať to najlepšie z troch najznámejších modelov tejto talianskej automobilky. Výsledok síce nevyzerá vyložene zle, no pravovernému fanúšikovi talianskeho trojzubca asi nebude príliš „po chuti“.

Dizajnové zásahy sú najmä pri talianskych autách veľmi citlivou záležitosťou a všeobecne môžeme povedať, že ich dizajn netreba príliš vylepšovať. A platí to dvojnásobne ak hovoríme o drahých autách talianskej produkcie. Výnimkou samozrejme nie je ani značka Maserati, ktorá sa v minulosti preslávila dvojicou celkom úspešných modelov 3200 GT a Coupé (4200 GT) . Úpravu, ktorú si dnes predstavíme stojí na základoch druhého menovaného modelu, no na prvý pohľad na to príliš nevyzerá. Okrem viacerých detailov zo staršej „tritisíc-dvestovky“ tu nájdeme aj niekoľko odkazov na súčasný model Maserati GranTurismo. Aj práve pre túto, na pohľad divokú kombináciu trojice modelov v jednom hodnotíme tento pokus ako veľmi trúfalý. Avšak hlavný cieľ, ktorým bolo zachovať exkluzivitu a taliansku jemnosť, sa v podstate aj podarilo naplniť.

Maserati 4200 Evo: Taliansko-nemecká trojkombinácia


Novovzniknutá kombinácia Maserati 4200 Evo upúta najmä svojim vzhľadom, no majstri z G&S EXCLUSIVE neobišli ani techniku, začnime však teraz tým najpodstatnejším a tým je v tomto prípade zovňajšok.

maserati 4200 evo gs exclusive logo

Kým predné svetlá a tvarovanie karosérie jasne odkazuje na Maserati Coupé vyrábané v rokoch 2001-2007, iste neuniklo vašej pozornosti, že predný nárazník pochádza z modelu GranTurismo, ktorý je jeho priamym nástupcom. Oproti originálu má tak Coupé podstatne výraznejšiu „tlamu“, v ktorej sa vkusne vyníma chrómový trojzubec. Tvar nárazníka samozrejme nezostal úplne nezmenený a tvorcovia tohto kríženca ho trochu upravili, aby lepšie sedel so zvyškom auta. A presne z toho istého dôvodu pretvorili v G&S EXCLUSIVE aj jeho prednú kapotu.

Kým bočnú líniu zdobí širší prah ladiaci s vymeneným predným nárazníkom a dobre známe čierne 20-palcové disky OZ Ultraleggera. Aby však v podbehoch nevyzerali príliš utopene, v G&S EXCLUSIVE sa rozhodli rozšíriť rozchod kolies prednej nápravy o 20 mm a vzadu celkovo o 40 mm.

maserati 4200 evo gs exclusive logo

Keď v roku 2001 skončila výroba modelu 3200 GT, automobilka sa pri jeho nástupcovi rozhodla nahradiť zadné „bumerangové“ svetlá inými – podľa viacerých menej originálnymi. Bol to pritom celkom neočakávaný krok a trochu aj sklamanie, lebo práve zaujímavé prevedenie zadných svetiel preslávilo toto športové kupé po celom svete. Určitú frustráciu z toho, že zadné svetlá z 3200 GT sa už na žiadnom ďalšom modeli talianskej automobilky neobjavili, pociťovali zrejme aj majstri z G&S EXCLUSIVE a preto sa ich tomuto svojmu „evolučnému“ Maserati rozhodli dopriať. Pri pohľade zozadu tak možno aj na chvíľu zapochybujete o tom, ktorý z modelov Maserati vlastne máte pred sebou. V prípade tejto úpravy sa však nedá odoprieť fakt, že tieto staršie zadné svetlá seknú aj neskoršiemu modelu Coupé resp. 4200 GT. Zadnú časť okrem iného skrášľuje aj poriadny zadný difúzor, ktorý sa vymyká akýmkoľvek predstavám o jemnom talianskom dizajne.

maserati 4200 evo gs exclusive logo

Vyššie sme spomínali tiež technické úpravy. Tých síce veľa nie je, no z ich krátkeho zoznamu vytŕča najmä nová výfuková sústava, ktorá je určená pre modely s osemvalcom pod kapotou. Výkonnejšia výfuková sústava je zakončená štvoricou chrómových koncoviek s priemerom 85 mm. Tie majú výkonnému osemvalcu dodávať ešte lepšiu zvukovú kulisu, no kvôli absencii nemeckého certifikátu kvality TÜV ho firma môže predávať len zákazníkom mimo Nemecka. Takže v tomto prípade si výkonnejšiu výfukovú sústavu pýtajte ako „podpultovku“.

Nečakajte teda v tomto prípade žiadne výkonnostné zmeny, jednoducho len so svojim Maserati prídete a po niekoľkých dňoch odchádzate s prerobeným modelom 4200 Evo. A ak nie ste práve z Nemecka, tak pri odchode vás bude aj poriadne počuť celá ulica.

maserati 4200 evo gs exclusive logo

Na svoj showcar sa firma rozhodla použiť originálny lak Lamborghini Gallardo Orange, aj keď je to v tomto prípade tak trochu hriech, no aspoň si úpravcovia uctili krajinu pôvodu. Čo sa týka interiéru, tu sa už tvorcovia trochu krotili – k dispozícii sú obloženia v oranžovom ale aj čiernom a karbónovom prevedení. Úpravu vnútrajška prispôsobia na mieru, podľa želaní zákazníka, no vo veľkej miere zostali prvky sériového modelu zachované.

Cenu v G&S EXCLUSIVE zatiaľ neuvádzajú, no zaujímalo by nás, aký veľký bude záujem o túto bezpochyby zaujímavú prestavbu, ktorá zdvihne zo stoličky aj tých najotrlejších fanúšikov tuningu.

maserati 4200 evo gs exclusive logo

maserati 4200 evo gs exclusive logo

maserati 4200 evo gs exclusive logo

Maserati 4200 EVO G&S EXCLUSIVE:gs exclusive logo

Váš názor na luxusný športiak Maserati 4200 EVO v úprave od G&S EXCLUSIVE ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy G&S EXCLUSIVE, tak navštívte našu podstránku:

G&S EXCLUSIVE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MASERATI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MASERATI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3067x    hodnotenie: 1/5, 3 hodnotenia


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt